- Advertisement -

- Advertisement -

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

0 95
Spread the love

Açık kumral saç rengi, artık günümüzde sarı saçtan sonra en fazla tercih edilen saç rengi olduğu için, açık kumral saç rengi nasıl elde edilir sorusu gündeme gelmektedir. Sarı saça göre daha doğal bir görünümü olan açık kumral rengi, sarı ve kahverengi renklerinin karışımıyla oluşan bir renk olarak karşımıza çıkıyor.

Bu renk ne kadar çok sevilse de bu rengi yakalamak o kadar kolay değil. Özellikle koyu saç rengine sahip olan kişiler için bu işlem daha da zor. Siyah saç vb. rengine sahip kişiler açık kumral renge ulaşmak için birçok kez açma işlemi uygulamalıdır.

Açık Kumral Saç Renginin Avantajları Nelerdir?

  • Açık kumral saç rengi doğal görünüm sağlar.
  • Saçlara canlılık kazandırır.
  • Tüm yüz şekillerine (oval, yuvarlak, kare gibi) uyum sağlar.
  • Ombre saç rengi için en uygun renk olarak kullanılır.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Krepe Balyaj Modelleri

Tüm bunlar açık kumral saç renginin tercih edilme ve sevilmesinin nedeni olarak da gösterilebilir.

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Öncelikle koyu saç rengine sahip kişiler bu rengi yakalamak için saç renklerini açmak zorundadır. Saç rengi açılmadan uygulanan boya işlemi sonucu saç istenilen renge ulaşamaz. Bu yüzden oryal ile saç rengi açılabilir.

Eğer saç rengi zaten açıksa, saç açma işlemi uygulanmasına gerek yoktur. Daha önceden kullanılmış ya da kullanıldığı bilinen markanın açık kumral rengi saç boyasıyla evde bu renk elde edilebilir. Saçlara hareket kazandırmak istenirse krepe-balyaj işlemi uygulanabilir.

Açık Kumral Saç Rengi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saçlara uygulaman ısıl işlem, fön, maşa, düzleştirme vb. uygulandığında mutlaka haftada 1 kez bakır kürü uygulanmalıdır. Aynı zamanda şampuan argan yağı içermeli böylece beslenmesi sağlanmış olmalıdır. Saçın her alanına yararı olan zeytinyağını kullanmak alışkanlık haline gelmelidir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kısa Saça Balyaj Modelleri

Açık Kumral Saç Rengi Yakışan Kişiler

Açık veya buğday ten rengine sahip olan kişilerde bu renk oldukça doğal duracaktır ancak esmer tenlilerde yapay bir görüntü oluşturabiliyor. Aynı zamanda yuvarlak yüze sahip ve kahverengi gözlü kişiler de bu renge yönelebilir.

Bir önceki yazımız olan Saç Örgü Modelleri 2019 başlıklı makalemizde örgümodelleri, saç ve saçmodelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.