Sağlık

Bal Hakkında Detaylı Bilgiler

Bal Hakkında Detaylı Bilgiler

Bal, tabiatın insanoğluna sunduğu en kıymetli hazinedir. Bal dünyadaki en faydalı besinlerden biri olarak bilinir. Asırlar boyu birçok hastalıkların tedavisinde kullanılan bal Mısırlıların mumyalamada kullandıkları malzemelerden biri olmuştur. Bal işlem talep etmeyen nadir besinlerden biridir.

Bal Hakkında Detaylı Bilgiler

​​Halis Bal İçeriği

Halis ve temiz balın özelliği onun içeriğine göre değişir. Bal yüksek miktarda şeker içeren besindir. Ayrıca C, E, PP ve B vitamin grubuna ait vitaminlerle zengindir. Bal elma, limon, üzüm asitleri, kalsiyum, kalsiyum, çinko, demir, fosfor gibi mineraller de balın içeriğine dahildir. Hiçbir katkı maddesi kullanılmayan bal yüzyıllar boyunca bozulmadan kalabilir.

Bal Hakkında Detaylı Bilgiler

​​​​Bal Hakkında Detaylı Bilgiler…

Bal nerdeyse tüm organlara iyi gelen bir besindir. Arılar tarafından çiçeklerden toplanan tozluklar arı peteklerinde işlem görerek bala dönüşür. Antibiyotik özelliğe sahip olduğundan hastalıklara karşı kullanılır. Bağışıklık sistemini güçlendirme, hastalıklara karşı vücut direncini artırma, metabolizmanı hızlandırma, kalp hastalıkları zamanı, yaraların iyileşmesi, kan değerinin iyileşmesi ve kanın temizlenmesi, yanık, enfeksiyon, mantar ve hastalıkları, mide hastalıkları, solunum yolu rahatsızlığı, uyku bozukluğu gibi onlarca rahatsızlıkta hızlı etki gösteren besindir bal…

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Göğüs Nasıl Büyür?

Bal Hakkında Detaylı Bilgiler

Bal Nasıl Tüketilir?

Balı ister yiyeceklerde, isterse de normal halde tüketilebilir. Günlük 100 – 150 gram bal tüketimi yaşlanmağı geciktirir. Şekerli diyabet rahatsızlığı olan kişiler doktor tavsiyesi üzerine bal tüketebilir. Bal aşırı şeker içerdiği için alerji önlemek açısından günlük doz aşılmamalıdır.

​​​​​Bal, içerdiği vitaminler sayesinde yaşlanmaya karşı etkili olan besindir. Bu nedenle güzellik amaçlı bal maskeleri kullanılır. Ölü deri hücrelerinden kurtulmak, kan dolaşımını hızlandırmak ve botoks etkisi için güzellik salonlarında bal yüz maskesi olarak tercih edilir. Bal, arılar tarafından hazırlanan ve hazırlanması uzun süren besin olduğundan günümüzde satılan bal çeşitlerinin çoğu sahtedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu