Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik

- Advertisement -

- Advertisement -

Doğal kıvırcık saçlara saç bakımı nasıl olmalıdır?

0 133
Spread the love

Doğal kıvırcık saçlara saç bakımı nasıl olmalıdır?

Doğal kıvırcık saçlar, saç bakımı açısından rutinlik ister. Bunun için öncelikle saç bakım ürünlerini seçerken; saç tipine uygun olarak seçmelisiniz. Böylelikle istediğiniz etkiyi sağlamış olabilirsiniz. Doğal kıvırcık saçlar, kurumaya eğilimli olduğu için özel saç bakım ürünleri tercih edilmeli ve mutlaka saçlar şampuanla yıkandıktan sonra saç kremi kullanılmalıdır. Bunların dışında dikkat edilecek birkaç püf noktası sayesinde canlı, parlak ve elektriklenmeyen buklelere sahip olabilirsiniz.

Doğal kıvırcık saçlara saç bakımı nasıl olmalıdır

Maske kullanmaya özen göster

Maske kullanımı çoğunlukla göz ardı edilirken; aslında doğal kıvırcık saç için olmazsa olmazlar arasında yer almalıdır. Haftada en az bir kez mutlaka kıvırcık saçlara parlak görünmesi ve elektriklenmemesi adına maske uygulanmalıdır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Bakımı - Bakım İçin İpuçları

Doğal kıvırcık saçlara saç bakımı nasıl olmalıdır

Banyoda saç taranmalı

Kıvırcık saçlara banyoda saç kremi uygulandıktan sonra saçlar, geniş dişli bir tarak vasıtasıyla saçlarınızı tarayın. Böylelikle saçlar banyo sonrası rahat taranırken; kolay şekil verilir ve elektriklenmesi engellenmiş olur.

Doğal kıvırcık saçlara saç bakımı nasıl olmalıdır

Soğuk su kullanılmalı

Kıvırcık saçların parlak görünmesi için, saç bakım ürünleri ile birlikte saçlar, soğuk su ile durulanmalıdır. Eğer soğuk su dayanamam diye düşünürseniz, son durulama sırasında saç uçları ile boyuna soğuk su uygulamasını yapabilirsiniz.

Doğal kıvırcık saçlara saç bakımı nasıl olmalıdır

Durulanmayan bakım ürünleri kullanılmalı

Günlük hayatınızın akışını bozmamak adına durulanmayan bakım ürünleri kullanabilir, saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlayarak; elektriklenme ile kabarmayı engelleyebilirsiniz.

Doğal kıvırcık saçlara saç bakımı nasıl olmalıdır

Kuru iken saçlar kesilmeli

Bukleler ıslakken düz ve daha uzun görüneceği için, ıslak şekilde kesilirken daha fazla boyda saçlar kesilebilir. Bu nedenle kıvırcık saç, kuru iken kesilmelidir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sağlık Bakımından Kıvırcık Saçın Avantajları

Doğal kıvırcık saçlara saç bakımı nasıl olmalıdır

Kurularken havlu kullanılmamalı

Havlular, sert dokulu olduğu için saçları yıpratırken, aynı zamanda saç tellerin incelerek elektriklenmesine neden olur. Bu nedenle saçlarınızı pamuklu bir tişörtle kurulayabilirsiniz ya da kendiliğinden kurumaya bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Bakımı başlıklı makalemizde dalgalı saç, kıvırcık saç bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.