- Advertisement -

- Advertisement -

Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

0 67
Spread the love

Saç renginin çok koyu olduğunu düşünen hanımlar için evde kolay şekilde doğal yollarla saç rengi açma teknikleri nelerdir? Açıklıyoruz. Kadınlar için en önemli olan şeylerden bir tanesi saçlardır. Sağlıklı ve bakımlı saçlarla birlikte her zaman güzelliğe güzellik katılır. Fakat tabii ki güzellik sadece makyaj ve cilt bakımıyla olmuyor.

Saçlarda güzellik çok önemlidir. Hatta makyaj ve cilt bakımını gölgede bırakacak güce sahiptir. Yaz ayları geldiğinde genel olarak açık renk saçların daha çok tercih edildiği bilinir. Bu nedenle koyu renk olan saçlara parlaklık ve ışıltı katmak isteyebilirsiniz.

Saç renginizi açmak ya da ışıltı katmak için çeşitli türden pahalı kozmetik ürünlerine ihtiyacınız her zaman yok. Bu işi doğal yollarla kolay ve güvenilir şekilde yapabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Dökülmesine Hangi Bölüm Bakar

Limonla Saç Rengi Açma Yöntemi

Limon içeriğinde bulunduğu renk açıcı etkisiyle herkes tarafından neredeyse bilinir. Uzun yıllardır kadınlar tarafından doğal saç açıcı olarak kullanılmaktadır.

  • 1 litre suyla birlikte 1 bardak limon suyunu karıştırın.
  • Bu karışımı spreyle veya doğrudan saçınıza uygulayın.
  • Uyguladıktan 20 dakika güneşte bekleyin.

Mutlaka iyi bir güneş alan yerde bunu uygulayın.

Tarçın İle Saç Açma Yöntemi

Tarçın mutfaktan ziyade saç bakımında da tercih edilmektedir. Tarçın saç renginizi açarken ekstra parlaklık gücü de sağlayacaktır. Tarçını herhangi bir saç kreminizin içine ufak miktarda ekleyin ve karıştırın.

Daha sonra saçınıza sürün ve bone ile saçınızı kapayın. Uzun bir süre beklemeniz gerekecek bunu gece uyumadan önce yapmanız daha uygun olabilir. 10 saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu işlemden sonra saçlarınızın rengi daha da açılacak ve daha parlak görünüm olacak.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  C Vitamini İle Saç Açma

Bira İle Saç Rengi Açma Yöntemi

Bira şaşırtıcı olarak saç rengini açan bir uygulamadır. Birayı herhangi bir sprey içine koyun. Daha sonra saçınızın renginin açılması gereken yere spreyleme yapın. Yaptıktan sonra güneş altında 1 saat bekleyin. Ardından saçlarınızı yıkayın ve değişikliği fark edin.

Siyah Çay İle Saç Rengi Açma Yöntemi

İçerisinde oldukça tannik asit barındıran siyah çay, saçlarınızın renginin açılmasında yardımcı olacaktır. 2 yemek kaşığı siyah çayı demleyin. Ardından saçınıza sürün ve 20 dakika bekleyin. Sonra saçlarınızı durulayın ve bunu düzenli şekilde yapın.

Bir önceki yazımız olan Bioblas Saç Dökülmesine Karşı Şampuan başlıklı makalemizde Bioblas Saç Dökülmesi, Bioblas Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ve saç dökülmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yeşil Ceviz Kabuğu ile Saç Boyama

Leave A Reply

Your email address will not be published.