Saç Modelleri

Düğün Saç Modelleri Topuz

Düğün Saç Modelleri Topuz

Düğün saç modelleri topuz modelleri çok tercih edilirken, topuz modelleri de tepeden, yandan ya da enseden olmak üzere baş konumuna göre farklı gruplara ayrılıyor. Tabi her bir grupta kendi içerisinde sade, gevşek, kabarık, hacimli, örgülü, salaş gibi farklı şekillerde çeşitleniyor.

Yazımızda topuz modelleri hakkında bilgi vereceğiz fakat öncelikle hangi topuz modelinin hangi yüze daha çok yakışacağı hakkında bilgilendirme yaparak, bu kadar özel bir günde kusursuz olmanıza yardımcı olacağız.

Düğün Saç Modelleri Topuz

Topuz Modelleri Hangi Yüz Şekillerine Yakışır?

Düğün saç modelleri topuz çok tercih edilirken, toplu saç modelleri içerisine girdiği için asıl dikkatleri yüze çeken modellerdir. Bu yüzden yüz şekline uygun topuz modeli seçmek çok önemlidir. Eğer oval bir yüze sahipseniz, çok şanslısınız demektir. Çünkü bütün topuz modelleri oval yüze en uyumlu yüz tipi olmasından dolayı çok yakışır.

Aynı zamanda saç modeli seçiminde yüz şekli kadar, omuz ve boyun şeklide çok önemlidir. Küçük bir yüzünüz varsa, onu ortaya çıkaracak modeller seçilirken; omuzlarınız da darsa düğün saç modelleri topuz seçiminde kesinlikle kararlı olmalısın.

Tepeden Topuz Modelleri

Tepeden Topuz Modelleri

Tepeden topuz, gelin saçı için en çok tercih edilen modeller arasında yer almakla birlikte; başın konumundan dolayı seçilir ve dağınık ya da sade gibi farklı şekillerde topuz yapılabilir. Tepeden sıkı topuz modelini tercih etmek istiyorsanız hem boyunuzun hem de boynunuzun kısa olması gerekir. Balerin topuzu tam size göre bir seçim olacaktır. Aynı zamanda iç yüz küçük olduğu durumlarda tepeden sıkı topuz tercih edilmeli ve yüzün ortaya çıkması sağlanmalıdır. Ama kesinlikle yüze saçlar indirilmemelidir. Yanlardan saç tutamları çıkartmak da küçük yüz için yanlış seçimlerden olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kadın Saç Modelleri Bakır Rengi

Ayrıca düğün saç modelleri topuz seçiminde çeneniz büyük ise, tepeden topuz modelini tercih edebilirsiniz. Çünkü bu saç modeli sayesinde nereyi kapatılmak istenirse, onun tam ters istikametindeki bölge kabartılarak, büyük çeneyi kapatma şansı yakalanabilir.

Ensede Topuz Modelleri

Ensede Topuz Modelleri

Ensede topuz modelleri, dikdörtgen şeklindeki yüz tipine yakışır. Bir de çeneniz küçükse, tepeden sıkıca bastırılarak ensede toplanan bir topuz sizin için doğru tercih olacaktır. Ense topuz gelin saçı, en zarif ve asil gelin saçı modelidir. Duvak ense topuzunda, topuzun altından takılır ve duvak tepeden takıldığında göre daha zarif bir görünüm sergiler.

Ensede topuz çeşitleri sıkı, salaş, kabarık, sade ya da dağınık şekillerde toplanabilir. Düğün saç modelleri topuz olarak tercih edilecekse, topuzun baştaki konumuna göre şekli de tercih edilir.

Yandan Topuz Modelleri

Yandan Topuz Modelleri

Kare bir yüze sahipseniz, yandan topuz modellerini tercih edebilirsiniz. Özellikle de yüzünüz küçük ise yuvarlak bir görünüm kazandırmak için yandan topuz modelini hiç düşünmeden tercih etmelisiniz. Diğer topuz modellerinde olduğu gibi yandan topuz modelinde de topuzun öncelikle baştaki konumu belirlenir. Ondan sonra dağınık, örgü, sıkı ya da çiçekli gibi çeşitlerinden tercihte bulunulur.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bal Köpüğü Ombre Modelleri

Dağınık Topuz Saç Modelleri

Dağınık Topuz Saç Modelleri

Düğün saç modelleri topuz içerisinde çok fazla tercih edilen topuz modelidir. Dağınık topuz modelini tercih edecekseniz, takı ve aksesuar kullanımını minimum düzeyde kullanmalısınız. Zaten topuz modeli hareketli bir model olduğu için özellikle kulaklarda abartılı ya da sallantılı küpelerden uzak durmalısınız.

Eğer enseden dağınık topuz modelini tercih etmek istiyorsanız, gelinlikte haki yaka, halter yaka ya da kayık yaka modellerinden uzak durmalısınız. Dağınık topuz modelleri, daha çok düşük omuz ya da straplez gelinliklerle birlikte kullanılmalıdır.

Yüzünüzü daha ince göstermek istiyorsanız da, iki yandan birer tutam saç çıkararak saçlarınız açıkta bırakmak işinize yarayacaktır.

Örgü Topuz Modelleri

Örgü Topuz Modelleri

Düğün saç modelleri topuz tercih edilecekse örgü topuz gelin saçı da son yıllarda trend olan modeller arasındadır. Örgülü topuzlar sayesinde gelinliklere hareket katılırken daha romantik bir görünüm elde edilecektir. Özellikle de kır ve kumsal düğünü tercih ediyorsanız, örgülü topuz modelleri size göre çok uygun olacaktır.

Örgülü saç modelleri hem romantik hem de vintage bir tarza işaret edeceği için duvak yerine saç aksesuarları kullanılması daha doğru bir tercih olacaktır. Romantik görünmek için çiçekleri tercih ederken, vintage görünüm için taşlı olan saç tokalarından tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda sade ve uçuş uçuş bir gelinlik tercih ediyorsanız, pastel tonlarda makyaj eşliğinde çiçeklerle süslenecek bir örgülü topuz modelini, düğün saç modelleri topuz tercihi olarak yapabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ten Rengine Uygun Saç Rengi Seçimi

Balerin Topuz Modelleri

Balerin Topuz Modelleri

Sade olduğu kadar zarif bir görünümü olan balerin topuz modelleri, seçilebilecek en sade topuz modelidir. Aslında topuz tam başın arkasında olması gerekir fakat gittikçe tepeden ve enseden olmak üzere farklı modelleri de kullanılmaktadır. Masallardaki gibi bir düğünde peri kızı gibi bir gelin olmak istiyorsanız, balerin topuz modellerini tercih edebilirsiniz.

Küçük yüzlü ve oval bir yüze sahipseniz, düğün saç modelleri topuz çeşitlerinden balerin topuzu tercih edebilirsiniz. Balerin topuzunda yüz tümüyle açığa çıktığı için çok büyük ve geniş yüzlerde tercih edilmemelidir.  Ama burnu yüzüne göre büyük olan hanımlar tarafından da rahatlıkla tercih edilebilecek bir modeldir. Kısaca balerin topuz oval yüzlü ve büyük burunlu hanımlara yakışan düğün saç modelleri topuz şeklidir. Buradaki asıl sır, nereyi kapatmak istiyorsanız, onun tam tersi yöndeki bölgeyi şişirerek topuz toplanır.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Toplama Modelleri başlıklı makalemizde saç, saç kesim ve saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
    japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
    kowalskypage

    Düğün saç modelleri topuz seçenekleriniz gerçekten harika, önümüzdeki hafta abimin düğünü var bende bu tarz bir saç yaptırmak istiyorum. İstanbul/Kadıköy bölgesinde bildiğiniz başarılı bir kuaför var mı? Abimin en mutlu gününde kusursuz görünmek istiyorum 🙂 Son fotoğraflar arasında yer alan kameraya doğru bakan kızın saçı çok iyi duruyor, sanırım onun aynısını yaptıracağım.

  2. Gelinlik için topuz saç modelleri hala en çok kullanılan modeller arasında olmasına rağmen bana göre artık çok klasik ve modası geçik olduğunu düşünüyorum. Bence düz saç modelleri bu konuda çok daha başarılı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu