Saç Bakımı

Kına İle Kahverengi Saç Elde Etme

Daha açık tonlarda kahverengi saç isteyen bayanların, evde kendilerinin de boyama işlemi yapabileceği kına ile kahverengi saçları elde etmek mümkün. Kınanın tercih edilme sebeplerinin en başında herhangi bir kimyasal madde karıştırılmamış tamamen doğal olmasından kaynaklanmaktadır. Bir diğer sebebi ise kuaförlere çok fazla para vermek istenmemesidir.

Kına İle Kahverengi Saç Elde Etme

Kına ile saç boyama işleminde, saça istenilen rengi vermek oldukça kolaydır. Kına ile saçınıza kahverengi vermek istediğiniz zaman kına ile içine koyacağınız belirli maddelerin ölçülerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Saçınıza kahverengi rengi verebilmeniz için kullanmanız gereken malzemeler şöyledir;

  • İki fincan kına
  • Bir fincan su
  • Bir çorba kaşığı sirke

Yapılışı

2 fincan kına ve suyu karıştırın. Daha sonra içerisine bir çorba kaşığı sirkeyi ilave edip krem kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Daha sonra başka derin kaba sıcak su koyup bu karışımı içine su gelmeyecek şekilde kabın içerisine yerleştirin. Bu işlemdeki amaç hazırlanmış olan kına karışımın iyice ısınmasını sağlamaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Dökülmesine Hangi Bölüm Bakar

Bu karışımı sıcak suyun içerisinden alıp soğumasını bekleyin. Karışım macun kıvamında olacaktır. Daha sonra bu karışımı saçınızın her yerine eşit gelecek şekilde sürün. Başınıza sıcak olması için bir tülbent geçirip yaklaşık 3 saat kadar bekleyin. Daha sonra kınayı saçınızdan iyice çıkacak şekilde köpükleyip durulayın. Saçınızı iyice kurulayıp kahverengi saçlarınızla değişime hazırsınız.

Kınanın saça birçok faydası bulunmaktadır. İçerisinde bulunan maddeler saçın daha sağlıklı olmasını ve saç dökülmelerini ciddi oranda durdurmaktadır. Kına saç derisindeki PH değerinin normal seviyesinde olmasını sağlayarak saçın yumuşak ve ipeksi olmasını sağlar.

Kına işlemi uygularken püf nokta olarak; yapacağınız karışım kesinlikle metal olmamalı ve metal kaşık kullanmamalısınız. Metal olan kaplar kimyasal reaksiyon göstereceği için kınanın yeşil olmasına buda saçınızın yeşil olmasına neden olabilir. Cam kasenin içine tahta kaşık ile kullanın.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hamilelikte Saç Boyanır mı?

Bir önceki yazımız olan Evde Saç Boyama Renk Tutturma başlıklı makalemizde Evde Saç Boyama, Evde Saç Boyama Renk Tutturma ve saç boyama hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu