Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık Saç Kakül Modelleri

Günümüz saç modasında doğallık ön planda. Dolayısı ile kıvırcık saçlarından şikayetçi olan hanımlar bile kıvırcık saçları ile barış yapmış ve sürekli kabarmasından şikayet ettikleri saçlarını nasıl yatıştıracakları üzerinde kafa yorar oldular.

kıvırcık saç kakül (2)

Eskiden kıvırcık saçlı hanımların tek saç kesimi küt ve uzun kesimdi. Günümüzde bu yaklaşım da değişti ve artık kıvırcık saçlarda da katlı kesimler, farklı saç boyları ve hatta kaküller de görebiliyoruz. Çok da iyi görünümler kazanıyor kıvırcık saçlar bu şekilde.

Yine de kıvırcık saçın kendine has sorunları ile başaçıkmaya çalışırken kakülleri nasıl kullanacağını bilemeyen hanımlar da var elbette. Bu arada bir dipnot; kahkül olarak bilinen alındaki perçemlere aslında kakül denir. Türk Dil Kurumu kahkül sözcüğünü sözlüğe bile almamış. Bilginize!!

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2018 Kıvırcık Saç Modelleri - Kıvırcık Saç Püf Noktaları

Neyse gelelim asıl konumuza kıvırcık saçlarda kakül modelleri…

Her tip saçta olduğu gibi saçın tipi, yüz şekli ve ten rengi faktörlerine bağlı olarak şekillenen kaküller, kıvırcık saçlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor. İşin sırrı yüz şekline uygun kakül modeli uygulamasına karar vermek.

Yüz Şekline Uygun Kakül Modelleri

Kakülün yakışıp yakışmayacağına karar veremiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktanın yüz şekliniz olduğunu aklınızda tutmalısınız. Yüz şeklinize uygun kakül kesimi mutlaka yakışacaktır.kıvırcık saç kakül (3)

Uzun bir yüze sahip olan hanımlar kakülünüz hemen kaşınızın üzerinde bitmelidir. Bu şekilde yüzünüz daha yuvarlak ve yumuşak görünecektir. Kakül sanki uzun yüzlüler için keşfedilmiş bir mo-del gibidir. Aynı şekilde alnının geniş olmasından şikayetçi hanımlar için de kakül kesimleri oldukça kullanışlıdır. Kaküller, bir yandan geniş alnı kapatacak bir yandan da gözlerin daha ön planda olmasını sağlayacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Modelleri 2018

Yuvarlak yüzlü hanımlar biraz daha dikkatli olmalılar kakül konusunda. Çünkü kakül, yüzün yuvarlak algılanmasını sağlar. E zaten yuvarlak olan yüze bir de kakül kestirirseniz yusyuvarlak bir yüz algısı oluşur. Bunu engellemek adına yuvarlak yüzlüler kakül kesiminde biraz daha uzun kakülleri tercih etmeliler. Kakülleriniz kulak memesi hizasında son bulabilir. Ama özellikle havis çeneye doğru ise kakül boyu çene hizasında olmalıdır. Bu şekilde saçlarınız yüzünüzün yandaki kavisleri saklar ve nispeten oval bir görünüm kazanırsınız.

Elbette kıvırcık saçlarda kakül kestirmekle iş bitmiyor. Onları kontrol altında da tutmalısınız. İşte birkaç ipucu…

Kaküllerinizi Kontrol Altında Tutmak

Kıvırcık saçlılar kakülleri kontrol altına almak için birkaç detaya dikkat etmemliler.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kullanışlı Kıvırcık Saç Modelleri

Öncelikle saçlarınızı makine ile kurutmayın. Mutlaka fön makinesi kullanacaksanız, öncesinde buklelerinizi belirginleştirecek kremler uygulayın. Bu saçlarınızın daha iyi şekil almasını sağlar. Saçları doğal yollarla kuruturken de parmaklarınızla kaküllerinize şekil verebilirsiniz. Onlarla oynayın, yeter! Düzenli olarak da kıvırcık saçlarınıza yağ karışımları ile bakım yapın.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Modelleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç modelleri, saç modelleri ve topuz hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu