- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saç Kesimlerinde Püf Nokta

0 2
Spread the love

kıvırcık saç kesimi (2)Pek çok kişinin de bildiği gibi ister kısa olsun ister uzun olsun kıvırcık saçın bakımı kadar kıvırcık saçlara şekil vermek de biraz zaman almakta ve pek çok bayanı zorlamakta. Özellikle çalışan bayanlar için şekil verme konusunda kabusa dönüşen kıvırcık saçların kesimi şekil verme konusunda büyük rol oynamaktadır. Kıvırcık saçların kesimi de en az bakımı kadar zor. Uzunluğu tam olarak belli olmayan buklelerden oluşan kıvırcık saçlar için kuaför seçimi büyük önem taşımakta. Eğer sen de kıvırcık saçlara sahipsen saç kesimi konusunda sana birkaç püf nokta aktarabiliriz.

Kıvırcık saç kesiminde kakül kesimden kesinlikle uzak durulmalı. Ayrıca kesim esnasında kullanılan jilet saçınızı yıpratabileceği gibi kötü bir görünüme yol açabilir. Ayrıca saç kesiminde yüz şekli büyük önem taşımaktadır. Kabarık bir saç modeli istiyorsanız katlı kesim tam size göre. Saçlarınızın kesiminde kat uygulaması yaptırarak kabarık bir görünüm elde edebilirsiniz ancak kabarık görüntülerden hoşlanmıyorsanız saçlarınızı çene hizasında kestirmek en iyi tercih olacaktır.kıvırcık saç kesimi (4)

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık saçlarda dikkat çeken örgü modelleri

Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık saç özellikle banyodan sonra kabarmakta ve yanlış tarama sonucu şekli bozulmaktadır. Kıvırcık saçlara sahipseniz banyo sonrası kalın dişli tarak kullanmanız saçlarınızı çok daha kolay bir şekilde açmanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra kıvırcık saçlar için özel olarak üretilmekte olan saç kremleri de saçlarınızın buklelerini şekillendirmeniz konusunda en büyük yardımcınız. Kıvırcık saçlarınızın buklelerini banyo sonrasında eliniz ile düzeltirseniz bukle görünümleriniz daha güzel bir görünüme sahip olacaktır.

kıvırcık saç kesimi (1)

Özellikle bayanlar için saçlar büyük önem taşımaktadır. Kadınlar canı sıkıldıkça ve özellikle kendileri üzerinde değişiklik yapmak istediklerinde yapmış oldukları ilk şey saçlarında değişimdir. Ancak kıvırcık saça sahip olan bayanlar çok fazla değişiklik yapamasa da buklelerini değerlendirerek farklı bir görünüm yaratabilirler. Saçta yapılan en ufak bir değişiklik dış görünümü önemli derecede etkilemektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin Muz Maskesi

Kıvırcık saç modeli ne kadar zor olsa da bir o kadar farklılık. Saç bakımınızı düzenli bir şekilde yaptığınız takdirde kullanmakta olduğunuz ek bakım kremleri ile birlikte bukleleriniz mükemmel bir görünüm kazanacaktır.

Bir önceki yazımız olan Trend: Kıvırcık Saç Modelleri başlıklı makalemizde basit kıvırcık saç, en trend kıvırcık saç modeli ve kıvırcık saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.