Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık Saç Nasıl Kesilmeli?

Kıvırcık Saç Nasıl Kesilmeli?

Kıvırcık Saç Nasıl Kesilmeli ? Kıvırcık saçlar kesilirken nelere dikkat edilir ? Kıvırcık saç kesiminde dikkat etmeniz gereken noktaları sizlerle paylaşıyoruz.

Kıvırcık Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Cesaretinizi toplayıp kıvırcık saçlarınızı kendiniz kesmeye karar verdiyseniz, bu işlemin sandığınız kadar zor veya zahmet olmadığını öğrenince şaşkına dönebilirsiniz. Yanınıza gerekli malzemeleri aldıktan sonra kıvırcık saçlarınızı rahatlıkla kesebilir, arzu ettiğiniz saç stiline kavuşabilirsiniz.

Kıvırcık saç nasıl kesilmeli? Öncelikle ihtiyacınız olan araç gereçleri hazır ederek işe başlayabiliriz. Kör makaslar saçınızı berbat edebileceği için bir çift kaliteli saç kesme makası, ihtiyaç listemizin başında yer alıyor. Burada önemli bir not düşelim: Saç kesme makasını saçınız haricinde başka bir materyali kesmek için kullanırsanız körelebilir. Ayrıca saçlarınızı makas yerine jiletle kesmeye kalkmayın. Sanılanın aksine bu hareket saçlarınızın daha da kıvırcıklaşmasına yol açar.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Şampuanlar

Kıvırcık Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Duş sonrası hafifçe kurulanmış nemli saçlarınızı kesime hazırlamak için daha kolay tarayabilirsiniz. Geniş aralıklı plastik bir tarak kullanarak saçınızın tamamını çözün. Köklerden başlayarak saçınızın uçlarına doğru tarağı gezdirerek saçlarınızın nazikçe aşağıya doğru salınmasını sağlayın.

Kıvırcık saç nasıl kesilmeli? Hazırsanız kıvırcık saçlarınızı kesmeye başlayabilirsiniz. Ancak bunun için önce saçınızın kurumasını sağlamanız gerekiyor. Böylece ıslak ile kuru saçlar arasında hacim ve uzunluk farkı oluşabildiği için saçınızın hangi kısmını keseceğinizi daha rahat belirleyebilirsiniz.

Kıvırcık Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Kıvırcık saç nasıl kesilmeli? Geniş ağızlı tarak vasıtasıyla saçlarınızı mümkün mertebe düzleştirdiyseniz, ensenizin biraz üstünden başlayarak bir at kuyruğu yapmanız gerekiyor. Saçlarınızı başınızın arkasında birleştirmek için lastiklerden faydalanabilirsiniz. At kuyruğu yaptıktan sonra düz bir şekilde arkaya doğru uzayan saç telleri arasındaki gevşek ve kırıkları makasla kesmeye başlayın. Daha sonra saçlarınızı bu sefer başınızın tam üstünden topuz hale getirip aynı işlemleri tekrar uygulayın. Kesim işlemini tamamladıktan sonra isteğe göre saç kremi de kullanabilir ve duşa girebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2018 Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Kıvırcık Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Kıvırcık saçlarınızı keserken kullanabileceğiniz bir diğer yönteme de “bul ve yok et” ismi verilir. Ayna karşısına geçtikten sonra saçınızın her bir perçemini elinize alıp uzatabildiğiniz kadar uzatın. Diğer elinizdeki makasla saçınızı ne kadar kısaltmak istiyorsanız o kadar kesebilir ve bu işlemi saçınızın tamamı için tekrarlayabilirsiniz. Her seferinde saçınızın küçük bir perçemini tutmanız, daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Saçınızın kesmiş olduğunuz alanlarını bir daha makaslamamak için çıtçıtla tutturmayı da tercih edebilirsiniz.

Böylece siz değerli ziyaretçilerimize, kıvırcık saç nasıl kesilmeli ile ilgili detaylı bilgileri sunduk. Diğer yazılarımıza da göz atmanızda fayda var. Görüşmek üzere…

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Nasıl Uzatılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık saçlarla nasıl baş edilir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu