- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saç Ürünleri – Kıvırcık Saç Bakımı

1 86
Spread the love

Kıvırcık saçlı saç yapısına sahip olanlar kıvırcık saç bakımı konusunda özel olarak bazı bilgileri edinmeleri gerekir. Bu konuda yaptığımız araştırmalar neticesinde sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacak ve sizleri bu konuda bilgilendirmeye çalışacağız. Kıvırcık saçlar yapıları gereği kuru saç yapısına sahip saçlardır. Bu amaçla kıvırcık saçların ve temizliğinde ekstra bir zaman ve emek harcamanıza lüzum yoktur. Kıvırcık saçlarda yağlanma saç diplerine yakın yerlerde birikir. Buralardaki yağı temizlemek için ihtiyacınız olan su ve saç bakım kremi. Kıvırcık saç temizliği için saçların bu kısmını temizlemek ve kirlerden arındırmak kıvırcık saç temizliğinde yeterli olacaktır. Bundan sonraki kısımda yapmanız gereken kıvırcık saçların doğallığını koruyarak şekle sokmaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sağlıklı ve Gür Görünen Saçlar için Zigavus Şampuan

kıvırcık saç ürünleri (1)

Kıvırcık Saçlar İçin Kullanılabilecek Ürünler

Kıvırcık saçların temizliğinden sonra bundan sonraki kısım kıvırcık saçların daha alımlı gözükmesi için kıvırcık saçlar için etkili ürünlerin kullanılmasıdır. Kıvırcık saçlar için kullanılabilecek ürünler olarak ilk sırada köpükleri sayabiliriz. Köpük kullanarak kıvırcık saçlara etkili bir görünüm katabiliriz. Köpüğü kullanırken önce saçlarımızı ıslatmalı ve öne doğru saçlarımızı atarak köpük sıkmak ve saçlarımıza şekil vermektir.

Kıvırcık saçları tararken onların kolay bir şekilde açılması için saç spreyi kullanabiliriz. Kıvırcık saçların bakımını iyi yapmak için kıvırcık saçlara özel saç bakım kremi kullanarak kıvırcık saçlarımızın bakım ve onarımını iyi bir şekilde yapabiliriz. Kıvırcık saçlarımıza model verdikten sonra dağılmalarını önlemek için jöle kullanabiliriz.kıvırcık saç ürünleri (3)

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Bakımı - Bakım İçin İpuçları

Güzel Bir Saç Modeli Seçin

Kıvırcık saçlarımızın bakım ve temizliğini iyice yaptıktan sonra bundan sonraki kısımda kıvırcık saçlarımıza model vermek geliyor. Kıvırcık saçlara uygun saç modeli olarak bazı alternatifler bulabilirsiniz. Örneğin saçlarınızın derli toplu olarak gözükmesini istiyorsanız bunun için kıvırcık saçlara özel saç topuz modellerini yapabilirsiniz. Dağınık topuz ya da normal topuz modeli kıvırcık saçlarda güzel duracaktır. Günlük yaşamınızda kolaylık sağlamanız için saçınızı toplamak istiyorsanız saçınızı yandan örerek yandan atkuyruğu yapabilirsiniz. Kıvırcık saçlı erkekler için kıvırcık saç modeli olarak geriye doğru saç modeli hoş duracaktır. Doğallıktan hoşlanan kıvırcık saçlı erkekler saçlarını dağınık bırakarak ta model oluşturabilirler.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Bakımı başlıklı makalemizde dalgalı saç, kıvırcık saç bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Isı Kullanmadan Kıvırcık Saç Yapımı

1 Comment
  1. esra says

    Kıvırcık saça sahip bayanların kesinlikle olmazsa olmazı köpüktür. Sürekli çantamda taşırım ve sürekli de lazım oluyor

Leave A Reply

Your email address will not be published.