Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık Saça Ombre Modelleri

Kıvırcık Saça Ombre Modelleri

Kıvırcık saçlı olmak hem şekil vermek açısından hem de model seçimi açısından zor bir saç tipi olduğu için birçok uygulama yapılmadan önce yakışmayacağı düşünülür ki bunların arasında kıvırcık saça ombre modelleri yer alır. Ama düz saçlara yakıştığı kadar kıvırcık saçlara da ombre modelleri yakışır. Önemli olan yeni modelin yine trendleri arasında olacak ombre modelleri arasından doğru seçimi yapmaktır.

Kıvırcık Saça Ombre Modelleri

Kıvırcık Saçlar İçin Ombre Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saça ombre modelleri uygulanmadan önce saçların temiz olmasına özen gösterilmelidir ve işleme başlamadan önce saçları düz fön çekilmelidir.  Çünkü renk geçişlerinin doğal olması ve doğal görünümün sağlanması için krepe yapılmaktadır.

Düzleştirilen saçlar, 4 parmak kalınlığında eşit tutamlara ayrılarak, krepe yapılır. Krepe yapılırken uçtan başlanarak diplere doğru uygulanır. Aynı zamanda krepe yapılırken çok fazla krepe yapılmaması gerekir. Çünkü fazla krepe ile az saç kalacağı için, ombre belli olmayabilir.  Boya sürüldükten sonra folyo ile saçlar paketlenir ve beklenir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kahverengi kıvırcık saçlar için en güzel saç modelleri

Kıvırcık saça ombre modelleri uygulanırken dikkat edilmesi gereken husus, saç şekillendirilmesi sırasında jöle kullanılmasıdır. Jöle kullanıldığı zaman saçlar yarım ton koyu göründüğü için bu ton farkının dikkate alınarak, saç renginden yarım ton daha açık renk tercih edilerek, jöle kullanımı sırasındaki ton farkı engellenebilir.

Ombre Modelleri

Kıvırcık Saça Ombre Modelleri

Sarı ve Tonları

Kıvırcık saça ombre modelleri denilince de akla ilk gelen ombre modelleri ve sarı ve tonları oluyor. Kıvırcık saçlara çok yakışacak sarı ve tonlarını mutlaka siz de denemelisiniz. Ayrıca sadece saç köpüğü ile şekil vererek, kolayca kullanabilirsiniz.

Kıvırcık Saça Ombre Modelleri

Kızıl Ombre

Siz de buğday tenli ya da esmer tenli iseniz, ombre modellerinden kızıl ombreyi mutlaka denemelisiniz, size çok yakışacaktır. Soğuk havaların hakim olduğu şu günlerde kızıl saçlarınızla sıcacık görünebilirsiniz. Kızıl ombre ile saçlarınız boyandıktan sonra boyalı saçlar için üretilmiş olan özel şampuanlardan kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle saçlarınızın ilk gün gibi canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık saçlarla cool olduğunu kanıtlayan saç modelleri

Kıvırcık Saça Ombre Modelleri

Mavi Ombre

Değişikliği seviyorsanız ve marjinal bir görünüm kazanmak istiyorsanız, kıvırcık saça ombre modelleri içerisinde yer alan mavi ombreyi mutlaka denemelisiniz.  Kıvırcık saçlarınıza çok yakışacak bu model sayesinde daha enerjik ve farklı görünebilirsiniz.

Kıvırcık Saçlı kadınlar için ombre önerileri

Pembe Ombre

Yaz mevsimini çok seviyorsanız ve hep yaz mevsiminin sıcaklığını hissetmek istiyorsanız, Kıvırcık saça ombre modelleri içerisinden pembe ombreyi deneyebilirsiniz. Özellikle de açık tenli iseniz, pembe ombre size çok yakışacaktır. Saçlarınızın uçlarındaki pembe ile hem farkı görünürken hem de sıcacık bir görünüm kazanabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu