Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık Saçlar İçin Hayat Kurtaran Öneriler

Son yılların trend güzellik ipucu olan doğal görünüm dünya modasını etkisi altına almış durumdayken doğallığın en göze çarpan örneklerinden biri olan kıvırcık saçlardan bahsetmemek olmaz. O kadar ki düz saça sahip olanlar kıvırcık saça kavuşmak için çeşitli işlemler uygulayarak bu hareketli güzelliğe kavuşmak için yarışıyorlar.

kıvırcık saça öneriler (1)Peki büyüleyici kıvırcık saçlar ve düzgün bukleler için yapmamız gerekenler nedir?

Kıvırcık Saçlarda Nemlendirmenin Önemi

Önce Saçınızın Ne istediğini Belirleyin;

Kıvırcık saçlar ve kuruluk asla yan yana gelmemeleri gereken iki kelimedir çünkü kıvırcık saçlar çok hassas bir yapıya sahiptirler, çok kuru olmaları saçlarınızın karışmasına ve sağlıksız görünmesine sebep olur. Eğer saçınız kuruysa onu nemlendirmeye özen göstermelisiniz; Nemlendirme için saçınıza uygun nemlendirici ürünler ve yağlar kullanabilirsiniz. Kıvırcık saçlara sahip olanların bir diğer şikayeti ise kabarık görünmesidir. Kabarık görünmesinin sebebi de yine kuruluktur. Argan yağı bunun için en etkili çözümlerden biridir. İçinde argan yağı bulunan saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlara Özel Saç Kesim Şekilleri

Kıvırcık Saça Nasıl Kesim Uygulamalıyız?

Yine kabarık kıvırcık saçlar için çözüm olabilecek önlemlerden bir tanesi de saç kesimidir. Katlı kesimleri tercih ederseniz kabarıklıktan kurtulmuş olursunuz. Ancak ara makas asla tercih edilmemelidir çünkü kıvırcık saçlarınız ince saç uçlarıyla çok zayıf ve bakımsız görünecektir. Ayrıca ara makas saçlarınız uzadıkça daha da kabarmasına sebep olur.kıvırcık saça öneriler (2)

Saçınızla Barışın

Bu bir klasiktir! Kıvırcık saçlı bayanlar hep düz saçlı olmak isterler. Oysaki düzgün buklelere dönüşmüşse herkesin imrenerek baktığı saçlarınız aslında sahip olduğunuz en göz alıcı taraflarınızdan biridir. Öncelikle saçlarınızı olduğu gibi kabul etmeli ve diğerlerinden farklı olan görünümünüzün kıymetini bilmelisiniz.

Düzgün Buklelere Kavuşmak İçin İpuçları

Öncelikle şampuan seçerken saçınızın elektriklenmesini ve kabarmasını önleyecek ürünler olmasına özen göstermeli, yıkama sonrası saçınızı uygun bir saç yağı ile beslemelisiniz. Saç şekillendirme fikirleri için kuaförünüz ya da sanal ortamdan ilham alabilir ve size en çok yakışan saç şekillerine karar verebilirsiniz. Yatmadan önce saçınızı topuz yapmak dalgalarınızı korumanıza yardımcı olur. Bigudi kullanmak doğal dalgalar yaratmak için en iyi seçeneklerden biridir. Ve tabi ki derin maskeler; Kıvırcık saçlar için olmazsa olmazlar listenize ekleyebilirsiniz!

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu