- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saçlar Nasıl Kesilmeli ?

0 31
Spread the love

 

Kıvırcık Saçlar Nasıl Kesilmeli ? Kıvırcık saçlar kesilirken nelere dikkat edilir ? Kıvırcık saç kesiminde dikkat etmeniz gereken noktaları sizlerle paylaşıyoruz.

 

kıvırcık kısa saçlara şekil verme

 

Cesaretinizi toplayıp kıvırcık saçlarınızı kendiniz kesmeye karar verdiyseniz, bu işlemin sandığınız kadar zor veya zahmet olmadığını öğrenince şaşkına dönebilirsiniz. Yanınıza gerekli malzemeleri aldıktan sonra kıvırcık saçlarınızı rahatlıkla kesebilir, arzu ettiğiniz saç stiline kavuşabilirsiniz.

Öncelikle ihtiyacınız olan araç gereçleri hazır ederek işe başlayabiliriz. Kör makaslar saçınızı berbat edebileceği için bir çift kaliteli saç kesme makası, ihtiyaç listemizin başında yer alıyor. Burada önemli bir not düşelim: Saç kesme makasını saçınız haricinde başka bir materyali kesmek için kullanırsanız körelebilir. Ayrıca saçlarınızı makas yerine jiletle kesmeye kalkmayın. Sanılanın aksine bu hareket saçlarınızın daha da kıvırcıklaşmasına yol açar.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Düzleştirme Yöntemleri

 

kıvırcık kısa saçlara ne yapmalı

 

Duş sonrası hafifçe kurulanmış nemli saçlarınızı kesime hazırlamak için daha kolay tarayabilirsiniz. Geniş aralıklı plastik bir tarak kullanarak saçınızın tamamını çözün. Köklerden başlayarak saçınızın uçlarına doğru tarağı gezdirerek saçlarınızın nazikçe aşağıya doğru salınmasını sağlayın.

Hazırsanız kıvırcık saçlarınızı kesmeye başlayabilirsiniz. Ancak bunun için önce saçınızın kurumasını sağlamanız gerekiyor. Böylece ıslak ile kuru saçlar arasında hacim ve uzunluk farkı oluşabildiği için saçınızın hangi kısmını keseceğinizi daha rahat belirleyebilirsiniz.

 

kıvırcık kısa saçlara modelleri

 

Geniş ağızlı tarak vasıtasıyla saçlarınızı mümkün mertebe düzleştirdiyseniz, ensenizin biraz üstünden başlayarak bir at kuyruğu yapmanız gerekiyor. Saçlarınızı başınızın arkasında birleştirmek için lastiklerden faydalanabilirsiniz. At kuyruğu yaptıktan sonra düz bir şekilde arkaya doğru uzayan saç telleri arasındaki gevşek ve kırıkları makasla kesmeye başlayın. Daha sonra saçlarınızı bu sefer başınızın tam üstünden topuz hale getirip aynı işlemleri tekrar uygulayın. Kesim işlemini tamamladıktan sonra isteğe göre saç kremi de kullanabilir ve duşa girebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlara Özel Saç Kesim Şekilleri

 

kıvırcık kısa saç kesimleri

 

Kıvırcık saçlarınızı keserken kullanabileceğiniz bir diğer yönteme de “bul ve yok et” ismi verilir. Ayna karşısına geçtikten sonra saçınızın her bir perçemini elinize alıp uzatabildiğiniz kadar uzatın. Diğer elinizdeki makasla saçınızı ne kadar kısaltmak istiyorsanız o kadar kesebilir ve bu işlemi saçınızın tamamı için tekrarlayabilirsiniz. Her seferinde saçınızın küçük bir perçemini tutmanız, daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Saçınızın kesmiş olduğunuz alanlarını bir daha makaslamamak için çıtçıtla tutturmayı da tercih edebilirsiniz.

 

Kıvırcık saçlar için öneriler hususunda sizlerle yeni konularda görüşmek üzere.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Nasıl Uzatılır ? başlıklı makalemizde Kıvırcık Saç Nasıl Uzatılır bayan, kıvırcık saçların uzaması için doğal yöntemler ve kıvırcık saçların uzaması için ne yapılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Modelleri Ve Kadınlar

Leave A Reply

Your email address will not be published.