- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saçlara Özel Saç Kesim Şekilleri

1 158
Spread the love

Saçlarınız doğal kıvırcık ise, kuaföre gidince biraz gergin ve endişeli olmanız garip bir durum değil. Şayet kıvırcık saçların kesimi normal saçlara oranla daha zor olur. Sizlerin önceden belirlemiş olduğu bir model ile bu zor aşamayı kolay bir şekilde atlatmanız mümkün. Bu yazımızda sizlere yardımcı olacak birçok ipucu vereceğiz. Bir sonraki kıvırcık saçlara özel saç kesim şekilleri hakkında gereken bazı bilgiler;

 

  • Uzun Katlı Kesimler

dalgalı saç kesimi

Kıvırcık saçlı olan kişilerin saçlarının kısa, uzun veya orta boyda olmaları fark etmez. Önemli olan saçlardaki katlar eğer uzun ise, gününüz güzel bir şekilde geçer. Kısa katlı kesimler, saçlarınızı olduğundan daha çok kabarık bir görüntü oluşturmasına neden olur. Sizde yeni bir saç kesimi model arıyorsanız, omuz hizasında belki biraz da kısa olan çoğu uzun katları bu sezon da sık sık karşımıza çıkıyor. Trend olan ve perçemleri olan modelleri denebilir ve uzun katlı kesim kıvırcık saçlarınıza ayrı bir hava katar.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saçlarınızı Kıvırcıklaştırma Yöntemleri

 

  • Kaküllerden Uzak Durun

kıvırcık saç kakül

Sürekli olarak saçlarınıza fön çektirip düzleştirseniz dahi, saçlarınızın kıvırcık olmasından dolayı kaküllerinize dilediğiniz gibi şekil vermeniz zor olabilir. Dahası çok fazla ısı ile temas saçlarınızı fazlasıyla yorar ve yıpratır. Bu yüzden kısa kakül yerine uzun perçemleri kullanmanız sizin için daha iyidir.

 

  • Jilet ile Asla Saç Kestirmeyin

kıvırcık saç bakımı

İnceltici makas ya da jilet ile saçlarınızı kestirmekten uzak durun. Zira bu aletler saç buklelerinizin canlı görüntüsünü yok eder. Ayrıca saç uçlarınızı kurutur ve yıpranmış, hasarlı bir görünüm ortaya çıkarır.

 

  • Mutlaka Kuaförünüze Söylemeniz Gerekenler

 kıvırcık saç

Kesinlikle kuaförünüze saçlarınızı nasıl kullandığınızı belirtin. Genellikle fönlü mü yoksa doğal hali ile mi kullanıyorsunuz önceden söyleyin. Dahası saçlarınızı yıkadıktan sonraki halini mi yoksa yıkadıktan 1 gün sonraki halini mi daha çok seviyorsunuz belirleyin. Kuaföre o şekilde gittiğiniz zaman kuaförünüz saçınızı görür ve ona uygun bir kesim şekli tercih eder. Kıvırcık saçlar görüntü bakımından havalı ve muhteşem olsalar da iş kesim aşamasına gelince işler o kadar kolay olmuyor. Size yukarıda belirtmiş olduğumuz yöntemleri kullanarak, kıvırcık saçlarınızın tadını çıkarabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Düzleştirme Yöntemleri

kıvırcık saç önerileri

 

 

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Kıvırcıklaştırma Yöntemleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, saç kıvırcıklaştırma ve saç tipi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Comment
  1. esra says

    Şu sarışın kadının saçlarına bittim. Allah’ım bir insana kıvırcık saç bu kadar mı güzel yakışır?

Leave A Reply

Your email address will not be published.