Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık saçlılar tarafından sıkça yapılan 4 hata

Kıvırcık saçlılar tarafından sıkça yapılan 4 hata

Kıvırcık saç bakımı en zor saç tipi olup, şekillendirmesinden kesimine kadar özel bir ilgi gerekir. Kıvırcık saçlılar tarafından en çok yapılan hatalar nedeniyle saçlar zor şekil aldığı gibi elektriklenme fazla olduğu için saçlar bakımsız görülür. Fakat uygulama sırasında yapılan hataların ne olduğunu öğrenmek işinizi kolaylaştırırken; saçlarınızın kolay şekil almasına da sağlamış olursunuz.

Kakül

1- Havlu ile kurulamak

Kıvırcık saçlarınızı kesinlikle havlu ile kurulamamalısınız. Havlu ile saçlarınızı kurulamak yerine pamuklu bir t-shirt yardımıyla saçlarınızın ıslaklığını alıp, doğal yollarla saçlarınızın kurumasını sağlayabilirsiniz.  Eğer doğal yollarla saçınızın kurumasını bekleyecek zamanınız yoksa, fön makinesinden yardım alabilirsiniz.

Kıvırcık Saçlı kadınlar için ombre önerileri

2- Ürün seçimi

Saçlarınızı doğru bir biçimde şekillendirmek için, mutlaka saç tipinize uygun ürünler tercih etmelisiniz. Kıvırcık saç için elektriği azaltacak ve nem verecek ürünleri tercih etmelisiniz. Saçlarınızı şekillendirirken ısı yerine saç köpüğü ya da jöle tercih etmelisiniz. Böylelikle saçlarınız daha az görecek ve elektriklenme problemi yaşamayacaksınız.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Ombre Önerileri

Kıvırcık Saçlı kadınlar için ombre önerileri

3- Gece yatmadan önce duş almak

Gece yatmadan duş almak kıvırcık saçlıların yapacağı en büyük hatalar arasında yer alır. Çünkü ıslak saçla uyumak, saçlarınızın doğal şeklinin bozulmasına neden olacaktır. Bunun için sabah ya da gün içerisinde duş almak saçlarınızın daha kontrollü bir şekilde kurumasını sağlayacaktır.

Kahverengi kıvırcık saç modelleri

4- Nem desteği

Kıvırcık saç, en çok neme ihtiyaç duyan saç tipidir. Bu nedenle yumuşak ve canlı bir saç görünümü elde etmek içini durulanmayan saç bakım kremlerini mutlaka çantanızda taşımalısınız. İhtiyaç duyduğunuz anda kıvırcık saçlarınıza bakım kremi sürerek canlı ve parlak görünümünü koruyabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Kıvırcıklaştırma Yöntemleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, saç kıvırcıklaştırma ve saç tipi hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sarı kıvırcık saçlılar için saç modelleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu