Saç Modelleri

Krepe Balyaj Modelleri

Krepe Balyaj Modelleri

Yeni bir yıla sayılı günler kala saç modelleri ile ilgili detaylar merak edilirken, krepe balyaj modelleri ile ilgili yeniliklerin ve değişikliklerinde yeni yılda da efsane saç modelleri içerisinde yer alacağını belirtebiliriz.

Krepe balyaj modelleri kadınlar arasında en fazla tercih edilen model olmakla birlikte, bunun en önemli nedeni; doğal bir görünüm sağlaması ve sürekli boyama gerektirmemesi nedeniyle yani uzun ömürlü olmasıdır. Neredeyse krepe balyaj yapıldığı zaman bir yıla yakın bir süre saçlara boyama yapılmasını gerektirmez.

Doğal saç renkleri ile modellerini seven kadınlar için krepe balyaj modelleri çok doğru bir tercih olacaktır.

Krepe Balyaj Modelleri

Krepe Balyaj Nedir?

Krepe balyaj modelleri üzerine bir tanım yapmak gerekirse, saçların uç kısmında açıcı boya kullanılarak, diğer saç tonuna göre daha açık bir saç tonu elde etme işlemidir. Kısaca saçların ışıl ışıl görünmesi adına uca doğru saçlarda açık renk tonlarının kullanılmasıdır. Balyaj ile en büyük farkı ise, saça aralıklarla uygulanmasıdır. Yoğunluk açısından kişilerin tercihlerine göre değişkenlik gösterse de, röfle işlemine göre daha az yoğunlukta uygulanır. Aynı zamanda röflede olduğu gibi düzenli bir dip boyaya da ihtiyaç duyulmaz ki bu da krepe balyaj modelleri tercih nedenleri arasında yerini alır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dalgalı Saç Modelleri

Krepe Balyaj Modelleri

Krepi Balyaj Nasıl Yapılır?

Krepe balyaj modelleri uygulanmadan önce, saçlar yıkanır. Çünkü saçların kirli olmaması renk tonlaması açısından önemlidir. Boya işleminden sonra yaklaşık 40 dakikalık bir bekleme süresi bulunmaktadır. Krepe balyajın diğer adı da ombredir ve sadece saç uçlarına uygulanır.

Krepe balyaj modeli uygulama sırasına geçmeden önce kullanılacak malzemeleri belirtmek gerekirse; krepe tarağı, boyanacak renge göre hazırlanmış oritel ve folyo olarak sıralanabilir.

  • Öncelikle saçları güzel ve eşit şekilde ayırıyoruz.
  • Ayrılan saçları krepe tarağı yardımıyla uç noktadan başlayarak diplere doğru krepe yaparak hacimlendiriyoruz.
  • Saç tutamlarını alarak orieli uygulayarak, folyo yardımıyla sarıyoruz.
  • 5 dakikada bir paketleri açarak, renk kontrolü yapıyoruz ve istenilen renk elde edilinceye kadar orieli bekletiyoruz.
  • Saç tutamlarını maksimum 20 dakika gibi bir süre bekletiyoruz.
  • Saçı ılık su eşliğinde yıkayarak, boyadan arındırıyoruz.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım

Burada dikkat edilmesi gereken renk tonunun değişkenlik göstermesidir. Krepe balyaj modeli için klasik bir model uygulanıyorsa koyudan açığa doğru bir renk tonlaması olması gerekmektedir.

Krepe Balyaj Modelleri

Krepe Balyaj Fiyatları Ne Kadardır?

Krepe balyaj modelleri için fiyat belirlemesi kuaförden kuaföre değişkenlik göstermekle birlikte şehirlere göre de farklılık göstermektedir. Seçkin ve profesyonel hizmet veren kuaförlerde krepe balyaj uygulaması daha pahalıdır.  Krepe balyaj yaptırmadan önce iyi bir araştırma yaparak, daha önceden yapılmış modelleri mutlaka inceleyin ve kuaförünüzle fikir alışverişinde mutlaka bulunarak, ne istediğinizin tam olarak anlaşılmasını sağlayın.

Krepe Balyaj Modelleri

Krepe Balyaj Saç Modelleri

Saç boyatmaya yeni başladıysanız, krepe balyaj modelleri sayesinde hem saçlarınız ışıltı kazanırken hem de doğal bir görünüm kazanacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saça Nasıl Şekil Verilir?

Krepe balyaj saç modelleri sayı açısından oldukça farklıdır. Tabi bunlar arasında karar verilirken, dikkate alınacak özellik ten rengidir. Çünkü ten renginize uygun tonlar kullanmanız çok daha uygun olurken, size de daha çok yakışacaktır.  En çok tercih edilen krepe balyaj modelleri arasında doğal görünümü nedeniyle koyu ve açık kahve tonları üstüne sarı tonlar yer alırken; çikolata kahve tonları saç rengi için tercihimiz kızıl ve karamel tonları ile sarı tonlarıdır. Özellikle de beyaz tenli iseniz, bakır ve sarı krepe balyaj tonlarını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu