Saç Modelleri

Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Ombre saç nasıl yapılır sorusunu yanıtlamadan önce ombre hakkında bilgi vermek konunun anlaşılması açısından daha etkili olacaktır. Ombre ile ilk olarak 2007 yılında Brezilyalı manken Gisele Bündchen tarafından yaptırılmasıyla tanışıldı ve günümüzde de en popüler saç gölgelendirme tekniği olarak tercih edilmektedir.

Ombre, üst kısımları koyu saçların uçlara doğru konstrast bir şekilde açılması sonucu ortaya çıkan saç boyama tekniğidir.

Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Ombre Saçın Yapımı

Ombre saç nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, öncelikle saçlara düz fön çekilerek işleme başlangıç yapılır. Böylelikle saçların düz hali görülmüş olunur. Daha saçların uç kısımlarına balyaj işlemine geçilmeden önce saçlara krepe yapılır. Krepenin ne kadar yapılacağı saçın yoğunluğuna göre belirlenir. Burada amaç saçlarda güzel bir geçiş sağlamaktır. Krepe ne kadar yoğun olursa, saç uçlarında bulunan ombreler o kadar az görülür. Bu nedenle krepenin az yapılması saçlardaki ombrelerin daha yoğun görünmesine yani saçlardaki ışıltıların daha belirgin olmasına neden olur.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Evde Ombre Saç Yapımı

Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Ombre Saç Bakımı

Ombre saç nasıl yapılır sorusunu cevaplamaya devam ederken, balyajlama işleminden sonra yeterince bekletildikten sonra saçlar iyice durulanır. Saçlarda krepeler kalmışsa onlar güzelce açılır. Krepe açma işleminden sonra uç kısımlara renk verildiği için, o anki görünümüne göre gerekli bakım işlemleri uygulanır. Saçın neme ihtiyacı varsa nemlendirici kullanılarak bakım yapılır.

Saç bakımları çok farklı şekillerde yapılabilir. En çok tercih edilen bakım çeşitleri; şok bakım, 3-5 dakikalık şok bakım, saçı kuvvetlendiren ve nemlendiren yarım saatlik bakım, uzun süre saçta kalan bakım olarak sıralanabilir. Ombre yapılan saçlar, gerekli bakım yapıldıktan sonra daha ışıltılı görünecektir.

Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Ombre Saç Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ombre saç nasıl yapılır sorusunu cevaplandırdıktan sonra, dikkat edilmesi gereken bazı hususlara değinmeden geçilmemelidir.

  • Öncelikle ombre uygulamasından önce saçlarınızın temiz olması gerekmektedir. Böylelikle kullanılan tüm ürünler saça daha iyi temas edecek ve saçın istenilen tonda açılmasını sağlayacaktır.
  • Eğer saçlar zaten yıpranmış halde ise, ombre uygulaması ile saçı daha yıpratmanın bir anlamı yoktur. Bu nedenle saçın sağlığının yerine gelmesi için gerekli bakımlar yapıldıktan sonra saç iyileşince ombre uygulaması yapılmalıdır.
  • Saça krepe yapıldığı için, krepe sırasında saçların yıpranmaması adına daha özenli ve güzel bir krepe yapılmasına dikkat ediyoruz.
  • Ombre işleminin saç tipine göre ve yüze uygun olarak yapılmasına dikkat ediyoruz. Saça ve yüze uygun şekilde yapılamayan ombre uygulaması hem saçların yıpranmasına hem de kişinin daha cansız görünmesine neden olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu