Saç Bakımı

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri

Saç bakımı ve güzellik hizmetleri sırlarını paylaştığımız bu makalede saç bakımı nasıl yapılır? Nasıl tekniklerle daha özel ve güzel? Güzellik hizmetlerini sizinle paylaşacağız. Öncelikle en önemli kısım olan, saç yıkama şeklinizi gözden geçirmekle başlayabilirsiniz.

Saç Yıkama

Son 12 ay içinde yıkama alışkanlıklarını değiştiren kadınların% 33’ünün en önemli sebep olarak zarar görmekten endişe duyduğunu biliyoruz, bu yüzden ne sıklıkta şampuanla malısınız?

Özellikle ağartılmış, renkli, kimyasal işlem görmüş veya doğal olarak çok kuru veya gözenekli ise aşırı yıkama saçınıza zarar verebilirsiniz. Her gün saçınızı yıkarken saçınızı ve saç derinizi sağlıklı tutmak için ihtiyaç duyduğunuz doğal yağları ve proteinleri keser, bu nedenle saçınızı yıkamak için haftada üç kez sınırlamayı denemelisiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım

İnce Saçlar

Saçınız ne kadar ince ve düz olursa, yağ o kadar hızlı gidebilir. Böylece daha hızlı yağlanır. Süper düz saçlarınız varsa, yıkamadan iki günden fazla geçemeyebilirsiniz.

Boyalı Saçlar

Saçınızı düzenli olarak renklendirme yaparsanız, renginizin solmasını ve ipliklerin sıkışmasını önlemek için her gün saçınızı yıkamaktan kaçının. Aynısı sadece boyalı uzunluklar için de geçerlidir.

Saçınızı yıkamadan önce renkli bir randevunun ardından saçınızı en az 72 saat bırakmalısınız. Saç kütikül yapısı tamamen kapanması, renk moleküllerinde sıkışması üç gün kadar sürebilir. Saçınızı tırnak eti kapanmadan önce yıkarsanız, yeni uygulanmış rengini bozma riskiniz vardır ve muhteşem yeni renk tonunuzun solması muhtemeldir.

Saçlar Nasıl Korunur?

  • Günde 100-150 saç teli dökülmesi normaldir, bu nedenle döşemeli zeminde sürünen küçük bir demet gördüğünüzde panik yapmayın.
  • Islak saçları aşırı özenle tarayın, çünkü kırılgandır ve kırılmaya eğilimlidir. Geniş bir dişli tarak alın ve köklerinden saçınızın uçlarına kadar mümkün olduğunca hafifçe gezdirin.
  • Kahverengi ve kaba bölünmüş uçlardan kurtulmak için saçınızı birkaç haftada bir kesin. Bölünmüş uçların tekrar uzamasını önlemek için 6-8 haftada bir saçınızın 1 / 4’ünü kesin.
  • Her gün saçınızı yıkamayın ve ne zaman yaparsanız uygulayın, ucuna biraz krema uygulayın. Aynı marka şampuan ve saç kremi kullanmaya çalışın.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Açıcı Nasıl Kullanılır?

Bu tüyolar ile saçlarınıza daha iyi bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri başlıklı makalemizde Buğday Tenlilere Göre Saç Rengi, Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri ve saç renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu