Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik

- Advertisement -

- Advertisement -

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

0 82
Spread the love

Bu yazımızda saç kremi nasıl kullanılır ​​​​​, neden saç kremi kullanmalıyım gibi soruların cevabını vereceğiz. Saçların sağlıklı ve bakımlı gözükmesi özellikle kadınlar için çok önemlidir. Hepimiz sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmak isteriz. Bunun için yardım alabileceğimiz saç bakım ürünleri vardır. Bu ürünlerden biri de saç kremleridir.

Saç Kremi Ne İşe Yarar?

Saç kremleri doğru uygulandığında saça birçok faydası bulunur.

  • Saçları yumuşatıp ipeksi bir görünüm kazandırır.
  • Dolaşan saçların açılmasını ve kolay taranmasını sağlar.
  • Boyadan, ısıdan ve hava şartlarından dolayı matlaşan saçlara parlaklık katar.
  • Saç uçlarını nemlendirip saçın kolay kırılmasını engeller.
  • Boyalı saçlar için üretilen saç kremleri boyanın saçtan akmamasını ve daha uzun süre rengini korumasını sağlar.
  • Saçın elektriklenmesini ve kabarmasını engeller.
  • Çoğu saç kreminde besleyici yağlar bulunur. Bu yağlar saçı onarır ve canlı gösterir.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık saçlarla baş etmek için 4 pratik yol

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle saç kreminin saçı şampuanladıktan sonra kullanıldığını belirtmek gerekir. Saç kremini saçı şampuanlamadan önce kullanırsanız saça olan etkileri şampuanlana esnasında gidecektir. Uyguladığınız saç kremi çeşidine göre aşamalar değişmektedir. Durulanan saç kremi ve durulanmayan saç kremi kullanımından bahsedelim.

Durulanan Saçta Saç Kremi Kullanımı

Saçınızı şampuanladıktan sonra saçınızı sıkın ve durulanan saç kremini diplere getirmemeye özen göstererek uygulayın. Saç kremini diplere getirmek saçın erken yağlanmasına ve saç dipleri hava almadığı için dökülmelere sebep olabilir. Ardından saçınızda ürünün üzerinde yazan süre kadar yani yaklaşık 3 5 dakika bekletip iyice durulayın. Bu süreyi geçmemeye özen gösterin. Saçta saç kremini fazla bekletmek saçı yıpratabilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Uzatmak için Doğal Yöntemler

Durulanmayan Saçta Saç Kremi Kullanımı

Saçınızı durulanan saç kreminde olduğu gibi şampuanladıktan sonra sıkıp kremi diplere getirmeden uygulayın. Ardından herhangi bir durulama işlemi yapmadan duştan çıkın. Durulanmayan saç kremleri kıvırcık, kabarık, kalın telli ve asi saçlar için önerilir. Uygulanan krem saçı yatıştırıp kabarıklığını alacak daha sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır. Durulanmayan saç kremleri kullanıyorsanız saçınızı günlük olarak yıkamaya özen gösterin. Kremlerin saçta fazla beklemesi içindeki kimyasalların saçta fazla durmasıyla fayda yerine saçta yıpranmaya ve cansızlığa yol açabilir.

Bir önceki yazımız olan Saç Cilası Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Saç Cilası, Saç Cilası Nasıl Yapılır ve Saç Cilası Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.