- Advertisement -

- Advertisement -

Saç Nasıl Uzar?

0 68
Spread the love

Uzun saç birçok kadının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Saçın sağlıklı görünmesi, uzaması ve bakımı özen isteyen işlemler arasında yer almaktadır. Bazı durumlarda saç oldukça geç uzar ve bu birçoğunuz için sorun haline gelebilir. Saçlarını daha kolay ve hızlı uzatmak isteyen kadınların sorduğu ilk soru Saç nasıl uzar? olmaktadır. Saç uzatmak için saçınıza mümkün olduğunca iyi bakmanız ve dikkat etmeniz gerekmektedir. Gerekli bakımı göstermeniz halinde daha hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Saçın Uzamama Nedenleri?

Ne kadar uzun saç seversek sevelim bazı durumlarda saçlarımız istediğimiz gibi uzamayabilir. Bu durumun birçok nedeni bulunmaktadır.

 • Stres
 • Dış etkenler
 • Yanlış bakım
 • Düzensiz beslenme
 • Güçsüz ve kırık saç uçları
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çikolata Kahve Saç Rengi Tonları Kataloğu

Birçok durum saçınızın yeteri kadar uzamamasına neden olabilir. Ancak bu durumların çoğu geçici olabiliyor, doğru bakım sayesinde saçlarınız istediğiniz gibi daha uzun olabilir.

Saçın Uzaması İçin Gerekenler

Uzun ve sağlıklı görünen saçlar doğru bakım ile hayal değil. Saçlarınıza gerekli özeni göstermeniz halinde, çabuk uzamasını sağlayabilirsiniz. Yapacağınız çok basit işlemler saçlarınızın uzaması için size yardımcı olacaktır.

 • Saçlarını soğuk su ile durulamak
 • Gerekli bakım kremlerini kullanmak
 • Saçınıza çok fazla işlem yaptırmamak
 • Düzenli saç kesimi yaptırmak
 • Düzenli ve doğru beslenme
 • Saç derisine masaj yapmak

Yapabileceğiniz çok basit işlemler sayesinde daha uzun saçlara kısa zamanda kavuşabilirsiniz. Ayrıca evde yapabileceğiniz çok basit maskeler saçınızın uzamasına yardımcı olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Aşırı Saç Dökülmesi Hangi Hastalığın Belirtisi

Evde Uygulanan Saç Maskeleri

Saç uzatmanın pek çok pratik ve kolay yöntemi bulunmaktadır. Evde bulunan malzemeler ile doğal saç bakımı yapabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız daha sağlıklı görünürken aynı zamanda daha çabuk uzamasını sağlayabilirsiniz. Evde bulunan, yumurta, bal, sirke, soğan, patates gibi malzemeler ile kolay maske yapabilir ve günlük uygulayabilirsiniz.

Yumurta Akı

Yumurtanın akı birçok bitkisel karşımda kullanılmaktadır. Ciltte bulunan sivilce için oldukça etkili olan yumurta akı, aynı zamanda saçın uzamasına da fayda sağlamaktadır. Yumurta akı ile saçınızı sararak bir süre beklettikten sonra yıkamanız halinde saçınız daha hızlı uzayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Saç Nasıl Düzleştirilir? başlıklı makalemizde saç düzleştirme, saç düzleştirme yöntemleri ve Saç Nasıl Düzleştirilir hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir?

Leave A Reply

Your email address will not be published.