Kişisel Verilerin Korunması

Kişisel Verilerin Korunması

Şirketimiz her açıdan kanunlara uygun ve sorunsuz şekilde çalışmalarına devam eder. Kanunlara uygun olma konusunda en çok üzerinde durduğumuz konu ise kişisel verilerinizin korunmasıdır. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca sitemiz aracılığı ile elde ettiğimiz verilerin derlenmesi, işlenmesi ve gizlilik esasına göre saklanması konusunda özellikle titiz davranırız. Çünkü kişisel verilerinizin sizin onayınız olmadan herhangi bir kurum veya kuruluş ile paylaşılması hem suç unsuru oluşturacağından hem de şirket politikalarımıza uygun olmayacağından dolayı ihtimaller arasında bile yer almaz.

Kişisel Verilerinizi Neden Topluyoruz?

Kişisel verilerinizin iletişim yazan kısım aracılığı ile toplanması işlemini yapmayı firma olarak kendimize veri tabanı oluşturmak amacıyla görev ediniyoruz. Çünkü soru ve görüşlerinizle alakalı olarak yaptığınız yorumlar dolayısıyla paylaştığınız mail adresi bile sitemizle alakalı geri dönüş sağlanacak kişiler listesine eklenir. Ayrıca şirketimiz güncel şekilde haberdar olmanız gereken konular hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamak için de verilerin toplanmasını yapar. Kişisel verilerinizi sadece kendi veri tabanımızda topluyoruz.

Kişisel Verileriniz Nasıl Toplanır?

Kişisel verilerinizi toplamak için iletişim biriminden destek alıyoruz. Sitemizle iletişime geçmek veya sorularınızı yöneltmek için verdiğiniz mail adreslerinin veri tabanımıza kaydedilmesi ile veri olarak kaydedilir. Kişisel veri kavramı konusunda firma olarak gizlilik konusuna önem veren ilkelere sahip olmamızdan dolayı ayrıca dikkatli davranırız. Verilerin korunması konusunda da aynı şekilde dikkatli davranmamızın nedeni temel prensiplerimize dayanır. Söz konusu kanun nezdinde uygun olacak şekilde onayınız ile sunduğunuz verilerin kayıtlarını tutuyoruz.

Verilerin Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Kişisel verilerinizin derlenmesini ve ardından izninizin olmadığı yerler ile paylaşılması durumu şirketimiz tarafından asla gerçekleştirilmeyecek bir durumdur. Verilerinizin şirket sınırlarımız dışına çıkmaması konusunda titizlikle çalışıyoruz. Şirketimiz geri dönüş sağlamak veya bilgilendirme, bülten iletilmesi gibi durumlar için oluşturmaya çalıştığı listeler dışında herhangi bir şekilde kişisel verilerinizin kullanılmasına imkan tanımaz. Bu durumu da onayınız olduğunda gerçekleştiriyoruz. Aksi durumlarda kendi şirketimiz içinde bilgi paylaşımı için bile kullanmıyoruz. Bundan dolayı bizimle iletişime geçerken ve verilerinizi paylaşırken olumsuz bir seçeneğin aklınıza gelmesi söz konusu olmamalıdır.

Başa dön tuşu