Erkek Saç Modelleri

İnce Telli Erkek Saç Modelleri

İnce Telli Erkek Saç Modelleri

İnce telli saçlar hacimsiz bir yapıya sahip olduğu için doğru şekillendirme çok önemlidir. Bu nedenle ince telli erkek saç modelleri içerisinden seçim yapmak daha hacimli bir saç stiline sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Birçok erkek de saç tipini tam olarak bilmediği için yanlış saç modelleri tercih ederek istedikleri görünümü elde etmede başarısız olmaktadır. O yüzden öncelikle saç modeline karar vermeden önce saç tipinizin nasıl olduğunu belirlememiz doğru karar vermenizde etkili olacaktır.

İnce Telli Erkek Saç Modelleri

İnce Saç Tipine Sahip Olunduğu Nasıl Anlaşılır?

İnce telli erkek saç modelleri ile ilgili karar vermeden önce saç tipinizi belirlemeniz gerekir ki eğer saçlarınız olması gerektiğinden ince ise ince telli saçlara sahipsiniz demektir. Yani normal saç kalınlığına oranla 2 mm daha ince saç tellerine sahip olduğunuz için saçlarınız seyrek görünür ama saç sayınızda herhangi bir az olma durumu söz konusu değildir. Siz de ince telli saçlara sahipseniz daha hassas davranmalı ve saça doğru bakım yöntemlerini uygulayarak gerekli özeni göstermelisiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sakal Çıkarma Yöntemleri

İnce Telli Erkek Saç Modelleri

İnce Telli Saçlı Erkekler Saçlarını Nasıl Şekillendirmelidir?

İnce telli erkek saç modelleri istenilen görünüm için tercih edilse bile doğru şekil verilmediği zaman istenilen sonuca yine ulaşılamaz.

İnce telli saç tellerine sahipseniz öncelikle saçlarınıza hareket kazandırmanız gerekir. Bunun için kurutma sırasında fön makinesini tercih etmelisiniz ve kurutmadan önce şekillendirici köpük ya da spreyi saç köklerinize püskürterek uygulayın.

İnce Telli Erkek Saç Modelleri

İnce telli erkek saç modelleri için şekil verirken yassı ve düz bir saç fırçası kullanın ve saçlarınızı çok yıpratmadan önce saçlarınızın ters yönünde fırça ile tarayarak daha sonra saçlarınızın yönünde saçlarınızı fırçalayarak fön makinesi ile saçlarınızı kurutun.

Son olarak saçlarınızı öne doğru fırçalayın ve kafanızı azıcık öne doğru eğin. Kurutma işlemi bittikten sonra saçlarınızın soğumasını bekleyerek geriye atın ki saçlarınız böylelikle daha hacimli görünecektir.

İnce telli erkek saç modelleri şekillendirme aşamasında jel ya da wax kullanmayınız, bu ürünler saçlarınızın tel tel görünmesine neden olacaktır. O yüzden görüntüyü sabitlemek için saç spreyi tercih edin ve saç spreyini saç tutamlarınızın alt kısmına önden tepe kısmına doğru olacak şekilde kullanın. Farklı şekilde uygulama yaparsanız saçlarınız ağırlaştığı için geriye doğru yatar.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir? Erkek

İnce Telli Erkek Saç Modelleri

İnce Telli Saçlara Erkekler Nasıl Bakım Yapmalıdır?

İnce telli erkek saç modelleri tercih etmek kadar saç tipine uygun bakım yapmak da saçların daha hacimli görünmesi açısından önemlidir.

Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su kullanmayın. Sıcak su saçlarınızı kurutacağı için daha çirkin bir görünüme neden olacaktır. Mümkün olduğu kadar ılık su ya da soğuk su kullanmayı tercih edin.

İnce Telli Erkek Saç Modelleri

İnce telli erkek saç modelleri için şekillendirme aşamasında tarak yerine düz ve yassı fırça kullanmayı tercih edin ya da ellerinizle şekil verin. Tarak ile taramanız elektriklenmeye neden olmaktadır.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu ile kurulamak yerine doğal bir şekilde kurumasına dikkat edin ya da fön makinesi yardımıyla belirttiğimiz şekilde kurutun. Havlu saçın dış yapısına zarar verdiği için saç tellerinin daha da incelemesine neden olacaktır. Aynı zamanda fön makinesi kullanırken de sıcaklık derecesinin çok yüksek olmamasına özen gösterin.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Omuzda Saç Kesim Modelleri

İnce Telli Erkek Saç Modelleri

İnce Telli Saçlı Erkekler Nasıl Saç Modelleri Tercih Etmelidir?

Saçlarınız ince telli ise, ince telli erkek saç modelleri arasından tercih yaparak yoğun ve hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Doğru modeli tercih etmediğiniz zaman saçlar daha seyrek bir görünüme sahip olacağı için bazı zamanlarda kafa dersinin daha görünmesi gibi sorunlara neden olabilir.

İnce telli erkek saç modelleri olarak orta ya da uzun kesim modelleri tercih etmeniz saçlarınızın daha hacimli görünmesi sağlayacak ve seyrek görünüm gibi bir sorun yaşamayacaksınız. Aynı zamanda orta ya da uzun modellerde de saçlarınız baş aşağı tutarak, fırça ile tarayıp, fön makinesi ile kurutarak şekil vermeyi unutmayacaksınız.

İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri İnce Telli Erkek Saç Modelleri

Kaynak: Boxer Dergisi

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Ben de bir şeylerin yanlış olduğunu sezinliyordum ama bunu anlayamamıştım. Saçımla yaşadığım sorunların saç tipinden olacağını hiç düşünmezdim. saç tellerim başkalarınınkine oranla daha ince. Bu yüzden de her modele her traşa gelmiyor. Tavsiyelrinizi dikkate alacağım.

  2. İnce telli saç tiplerinde şekillendirme konusunda tecrübesi olmayan kişiler gerçekten çok zorlanır. Bu konuda tanıdığınız ve sevdiğiniz bir kuaförden yardım isteyerek birkaç defa onun eşliğinde yaparak kolaylıkla öğrenebilirsiniz ama. Bu tarz bir saç tipine sahip olanlar gerçekten çok şanslı bana kalırsa yapılabilecek on numara modeller var.

  3. Paylaşımınızda gerçekten çok güzel modeller yer alıyor. Saç stiliniz buna imkan veriyorsa son fotoğraf yer alan modellere yönelmenizi tavsiye ederim. Birçok kişiye yakışan bir tarz olduğunu düşünüyorum.

  4. Benim de saçlarım ince tellidir. Hatta eğer kısa kestirirsem dik dik olur, bu sebeple ne kısa kestirebiliyorum, doğru dürüst şekilde almadığı için uzun da bırakamıyorum. Örnek modellerinizi inceledim ama onlar da çok ütopik duruyorlar. Şöyle hem geleneksel hemde ince saç tipine gidecek bir model öneriniz var mı ?

  5. 5. sırada paylaşmış olduğunuz stil bana kalırsa bir erkeğe en çok yakışan modellerden birisi. Elbette herkeste olmasa da çoğu erkekte çok güzel duruyor. Tavsiyem ince telli erkek saç modelleri arasından iyi bir seçim yapmanız erkekler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu