Sağlık

8 Haftalık Gebelik Belirtileri

8 Haftalık Gebelik Belirtileri

Gebelikle birlikte hormonlarınızda büyük bir değişim başladı ve 8. haftanın sonunda 8 haftalık gebelik belirtileri de değişiklik göstermeye başladı.

Sabah bulantıları, gebelik hormonlarına bağlı olarak artış gösterebilir ve yediklerinizi bulantılarla birlikte çıkarıyorsanız; bol bol su için, aynı zamanda sağlıklı atıştırmalar sayesinde biraz olsun rahatlamayı deneyin.

8 haftalık gebelik belirtileri olarak göğüslerinizi daha hassas hissedebilir ve daha büyük hatta daha ağır hissedebilirsiniz. Çünkü artık göğüslerinizde süt üreten lobüller genişliyor ve göğüsleriniz emzirmek için kendini hazırlamaya başlıyor.

8 Haftalık Gebelik Belirtileri

Hormonlarınız dalgalandıkça, vücut bebeğiniz için daha fazla kan üretir ve kan basıncınız ve kan şekeri düzeyiniz hamilelikten daha düşüktür. Daha fazla uyku hali olabilir. Erken yatmak ya da şekerleme yapmak bir numaralı önceliğiniz olsun.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Aids Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Hormonlarınızda yaşanan dalgalanma nedeniyle vücut bebek için daha fazla kan üretmeye başlar ve 8 haftalık gebelik belirtileri arasında yer alan yorgunluk ve uyku hali, kan basıncınız ve kan şekerinizin düşmesinden dolayı oluşur. Bu nedenle erken yatabilir ya da gün içerisindeki küçük şekerlemelerle kendinizi dinç tutabilirsiniz.

Kabızlık, hamilelik yaşayan kadınların %50’ sinde görülür ve lifli gıdalar tüketerek, bol bol su içerek gerekirse yürüyüşler yaparak, sorunun en aza indirgenmesi sağlanabilir.

8 haftalık gebelik belirtileri olarak tanımlanan artan koku duyusu, zararsız olmakla birlikte kimseyi rahatsız etmez. Ama bu beklenilmeyen koku duyarlılığı mide bulantılarına neden olabilir.

Gebelik boyunca garip rüyalar görmek normaldir. Çünkü kafanız bu süreçte karışık olduğu için yaşadığınız endişe ve farklı düşünceler bu rüyalara neden olabilir. Bu nedenle daha rahat olarak bu rüyaları çok fazla ciddiye almamanız gerekir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Mide Spazmı Belirtileri

Gebeliğin 8. haftasında kendini 8 haftalık gebelik belirtileri olarak gösteren kramplar, bu süreçte normal olarak değerlendirilir. Rahim genişlemeye başladığı karnınızdaki bağ gerilir. Kramplar şiddetli ve ağrılı ise, doktorunuza başvurarak yardım alabilirsiniz.

En önemli belirtilerden biri lekelenme olup, lekelenme düşük riskini de içerdiği için ertelemeden doktorunuz tarafından gerekli muayenenin yapılması gerekir.

8 Haftalık Gebelik Belirtileri

8 Haftalık Gebelikte Fiziksel Değişiklikler

Her anne ve bebeğin farklı olduğunu unutmuyorsunuz. 8 haftalık gebelik belirtileri içerisinde karnınızın belirginleşmesi de söz konusu olabilir. Ama bazı anne adayları için bu süreç daha geç bir haftada da gerçekleşebilir. İkiz bebeklere sahip olanlarda bu süreç daha erken olup, 8 haftalık hamilelikte karın şişmeye başlar.

8 Haftalık Gebelik Belirtileri

Gebeliğin 8. Haftasında Bebekteki Değişiklikler

8 haftalık gebelik belirtileri üzerinde durduktan sonra bebekteki gelişmeleri de öğrenmek süreci doğru izlemek açısından önemlidir. Yaklaşık, bebek ahududu büyüklüğünde ve 1,5 cm uzunluğundadır.  Günde yaklaşık 1 mm büyüyen embriyo, artık omurilik, bağırsak ve kemiklere sahip olur. Kollar ve bacaklar büyürken, artık diz ve dirsekler ile bilek kısmı da yer açısından belirginleşir. Aynı zamanda bu haftada retina pigmentlerini geliştirmeye başlar. Artık embriyo tam olarak şekil almaya başlar.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Erkek Çocuk Annesi Olmak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu