Saç Bakımı

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Saç renginin gereğinden daha koyu olduğunu düşünen çoğu kadın, çeşitli kimyasalların bir araya getirilip harmanlanmasıyla hazırlanan saç kremlerini kullanma yolunu tercih edebiliyorlar. Oysa bu tür yöntemler her ne kadar saç rengini açmanıza yardımcı olsa da, uzun vadede saçınızın yıpranmasına ve daha dayanıksız hale gelmesine yol açabilir. Oysa tamamen doğal ve basit yöntemlerle saçınızın rengini açabilmeniz mümkün!

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Dışarı çıkın

Yaz ayları geldiğinde herkes gibi siz de dışarıya çıkarak güneş ışınlarının saçınızı okşamasına müsaade edebilirsiniz. Güneş, doğal olarak saçınızın rengini açmak için oldukça ideal bir ışık kaynağıdır. Üstelik saçınızın rengini açmak için illa dışarıya çıkmanıza da gerek yok. Güneş ışığı odanıza vururken yatağa uzanın ve saçınızı yayın. Bırakın güneş, sizin için saçınızın tonunu daha da açık hale getirsin.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Kırıkları İçin Tedavi

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Biraz yüzmeye ne dersiniz?

Saç rengini açmak için başvurabileceğiniz doğal kaynaklar yalnızca güneşle sınırlı değil. Sudaki tuz ve klorin maddeleri de saç renginizi doğal olarak açmanıza yardımcı olabilir. Bu maddeler hem denizde, hem de havuz suyunda mevcuttur. Yani nerede suya girdiğinizin pek de bir önemi yok.

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Sirkeden faydalanın

Saçınızı şampuan yerine sirkeyle yıkadığınız zaman renginin yavaş yavaş açılmaya yüz tuttuğunu fark edebilirsiniz. Duş alırken elma sirkesini saçınıza uygulayın ve düzenli aralıklarla bunu alışkanlık haline getirin. Dilerseniz bir tatlı kaşığı kadar balı maske şeklinde saçınıza uygulayarak da bu sürece hız katabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yılan Yağının Saça Faydaları başlıklı makalemizde saç bakımı, saç dökülmesi ve Yılan yağı hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Boyatmak Orucu Bozar mı?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
    japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
    kowalskypage

    Merhaba, yüzmenin saç rengini açmakta faydalı olduğunu bilmiyordum. Sirkeyi daha önce duymuştum ama korkuyorum biraz. Sirke kullanımı sonrasında saçımıza herhangi bir zarar gelir mi bilginiz var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu