- Advertisement -

- Advertisement -

Gelin Saçı Nasıl Olmalıdır?

0 99
Spread the love

Gelin Saçı Nasıl Olmalıdır?

Her genç kız hayatında bir kez yaşayacağı düğün töreninde prensesler kadar güzel olmak ister. Giyeceği gelinlik, ayakkabısı, takısı, makyajı ve en önemlisi saçı ile bu mutlu gününde hem güzel görünmeyi hem de rahat etmeyi tercih eder.

How should the bridal hair be?

2019 yılında gelinlikler Fransız gipürü ve dantel ağırlıklı buda demektir ki gelin adayının giyeceği gelinlik zaten ışıltılı ve gösterişli olacak, bu yüzden saç konusunda biraz daha alttan almakta fayda var. Ağır ve gösterişli bir gelinlik seçilmiş ise gelin adayının saç modeli konusunda sadeliği tercih etmesi gerekir. Abartılı bir saç modeli ile zaten gösterişli bir giyeceğin içindeki gelin adayı rüküş duruma düşebilir. Bunun yeni sade bir topuz ya da su dalgası formundaki saçlar ile tam anlamı ile masumiyetin simgesi olabilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yeni Saç Kesim Modelleri

How should the bridal hair be?

Gelin adayının giyeceği gelinlik modelinin dekoltesi de gelin saçı seçiminde etkilidir. Kapalı yakası olan bir gelinliğin üzerinde, dağınık ve serbest bırakılan saç modeli, hoş olmak bir yana komik bir görüntü oluşturur. Özellikle kapalı yakası olan bir gelinlik seçilmiş ise enseden sade bir topuz yapılması uygundur. Ancak sırt ve göğüs dekoltesine sahip bir gelinlik giyilecek ise o zaman saçlar özgürce dans edebilir.

How should the bridal hair be?

Örneğin straples bir gelinlik seçen gelin adayı, saçlarını omuzlarına saldığında nefes kesen bir görüntüye sahip olabilir. Ayrıca gelin saçına uygulanacak taç ve çiçeklerinde gelinlik seçimi ile uygun olması gerekmektedir. Tüm bu ayrıntılara dikkat edildiğinde gelin adayı rüyalarının gününe hazır demektir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ombre Saç Nasıl Yapılır?

 

Bir önceki yazımız olan Saç Modelleri ve Kadınlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.