- Advertisement -

- Advertisement -

Doğru Saç Modeli Seçimi

2 191
Spread the love

Doğru Saç Modeli Seçimi

Özellikle bayanlarda saçın rengi ve modeli kişinin görünüşünü, tipini, yaşını olduğundan çok daha farklı gösterebilmektedir. Saç modelini değiştirerek daha yaşlı, yorgun bir hava yaratılabileceği gibi çok daha genç ve fresh bir izlenim de yaratılabilir. Kişinin yüz şekline, ten rengine, yaşına uygun modelleri seçmesi çok önemlidir.

Doğru Saç Modeli Seçimi

Düz ve Kısa Saçlar

Saç modeli olarak düz ve kısa saçları tercih edenlerin öncelikle yüz şekillerini göz önünde bulundurmaları gerekir. Kısa ve düz saçlar küçük ve yuvarlak yüzlü olanlara çok yakışmaktayken, büyük ve uzun yüzlüler de yaşlı bir hava yaratmaktadır. Ayrıca kilolu olanların çok kısa saçları tercih etmemesi önerilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2018 Sonbahar Sezonunun Trend Saç Modelleri

Doğru Saç Modeli Seçimi

Düz ve Uzun Saçlar

Düz ve uzun saçlar genel olarak tüm bayanlara yakışabilmektedir. Ancak yuvarlak ve hafif dolgun yüzlülerde düz ve uzun saçlar çok daha güzel bir görünüm yaratmaktadır. Uzun saçlarda saçın bakımlı ve kırıklardan arınmış olması çok önemlidir. Bakımsız ve solgun renkli uzun saçlarda düz model eski ve yaşlı bir görünüm oluşturmaktadır.

Doğru Saç Modeli Seçimi

Kısa ve Dalgalı Saçlar

Kısa ve dalgalı saçlar hemen herkese fresh bir hava katmaktadır. Özellikle belirgin dalgalar kişiyi yaşından çok daha genç göstermektedir. Yüzü büyük ve dolgun olanların bir tık daha uzun saçları tercih etmeleri daha iyi olabilmektedir.

Doğru Saç Modeli Seçimi

Uzun ve Dalgalı Saçlar

Uzun ve dalgalı saçlar genç, yaşlı herkese yakışmaktadır. Belirgin bukleler ve sağlıklı, uzun saçlar bayan, erkek gören herkesi etkilemektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık siyah saçlara en çok yakışan saç modelleri

Bir önceki yazımız olan Sarı Kıvırcık Saç Modelleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, saç modelleri ve Sarı Kıvırcık Saç hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments
  1. cevdet says

    Türk kızları televizyonda kim meşhur olursa onun saç modeline özeniyor. Popüler olan moda olan ne varsa ona benzemek istiyor. özgün olmak kendi tarzına sahip olmak gibi bir eğilim çok az. Bence bu aynı zamnada kişilik gelişiminin de ne kadar zayıf olduğunu gösteriyor.

  2. Engin ÖZTÜRK says

    Modayı takip etmeye çalışmaktansa keşke kızlarımız kendi vücut yapısı ve yüz tipine uygun bir saç modeli seçimi yapsa. Modaya ayak uydurmak için şekilden şekle giren ve sonrasında çok pişman olan arkadaşlarım var. Minyon tipli kızlarda kısa ve dalgalı saçlar bence çok hoş duruyor elbette genelleme yapmak olmaz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.