- Advertisement -

- Advertisement -

Doğru Saç Modeli Seçimi

0 4
Spread the love

Özellikle bayanlarda saçın rengi ve modeli kişinin görünüşünü, tipini, yaşını olduğundan çok daha farklı gösterebilmektedir. Saç modelini değiştirerek daha yaşlı, yorgun bir hava yaratılabileceği gibi çok daha genç ve fresh bir izlenim de yaratılabilir. Kişinin yüz şekline, ten rengine, yaşına uygun modelleri seçmesi çok önemlidir.

Düz Ve Kısa Saçlar

Saç modeli olarak düz ve kısa saçları tercih edenlerin öncelikle yüz şekillerini göz önünde bulundurmaları gerekir. Kısa ve düz saçlar küçük ve yuvarlak yüzlü olanlara çok yakışmaktayken, büyük ve uzun yüzlülerde yaşlı bir hava yaratmaktadır. Ayrıca kilolu olanların çok kısa saçları tercih etmemesi önerilmektedir.

Düz Ve Uzun Saçlar

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kısa Kıvırcık Saç Modelleri

Düz ve uzun saçlar genel olarak tüm bayanlara yakışabilmektedir. Ancak yuvarlak ve hafif dolgun yüzlülerde düz ve uzun saçlar çok daha güzel bir görünüm yaratmaktadır. Uzun saçlarda saçın bakımlı ve kırıklardan arınmış olması çok önemlidir. Bakımsız ve solgun renkli uzun saçlarda düz model eski ve yaşlı bir görünüm oluşturmaktadır.

Kısa Ve Dalgalı Saçlar

Kısa ve dalgalı saçlar hemen herkese fresh bir hava katmaktadır. Özellikle belirgin dalgalar kişiyi yaşından çok daha genç göstermektedir. Yüzü büyük ve dolgun olanların bir tık daha uzun saçları tercih etmeleri daha iyi olabilmektedir.

Uzun Ve Dalgalı Saçlar

Uzun ve dalgalı saçlar genç, yaşlı herkese yakışmaktadır. Belirgin bukleler ve sağlıklı, uzun saçlar bayan, erkek gören herkesi etkilemektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ten Rengine Uygun Saç Rengi Seçimi

Bir önceki yazımız olan Sarı Kıvırcık Saç Modelleri başlıklı makalemizde kıvırcık modeller, sarı kıvırcık saç modelleri bayan ve sarı kıvırcık saç tumblr hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.