- Advertisement -

- Advertisement -

Okulda Kullanmak İçin Kıvırcık Saç Modelleri

0 6
Spread the love

Saç modelini sürekli olarak değiştirmek ve yeni modeller denemek her kızın en çok sevdiği konulardan biridir. Özellikle de kıvırcık saçı olanlar bu konuda daha çok arayış içinde olmaktadır. Okul gibi resmi ortamlarda daha çok ihtiyaç duyulan modeller için hem kolay hem de pratik yöntemler tercih edilebilir. Okulda kullanılan kıvırcık saç modelleri her genç kızın hoşuna gidecek modellerdir.

Okula En Uygun Ve Rahat Saç Modelleri

Ev Topuzu: Rahatlığı ile her zaman başvurulan bir model olan ev topuzu modeli, kıvırcık saçı olanlar için de kurtarıcı niteliktedir. Hem de teferruatlı bir model olmadığı için okul kurallarına aykırı olan bir yanı da yoktur. Aslına bakılırsa evde yapılan hiçbir topuz, dışarıya çıkarken evdeki kadar güzel ve havalı olmaz. Fakat kıvırcık saça sahipseniz ve okula gidecekken zamanınız yoksa sizi kurtaracak ilk model ev topuzu modeli olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Şekillendirici Ürünler

okulda kıvırcık saç modelleri (1)

Örgülü At Kuyruğu: Okullarda eski zamandan beri en çok kullanılan modellerden biri at kuyruğu modelidir. Bu artık kıvırcık saçlılar için de geçerli hale gelmiştir. Bu modeli yapmak için saçınızın ön kısmını hafif sıkıca örün. Bu şekilde örgüyü bitirince tek bir omuzda saçı toplayın. Lastik toka ile de sabitleyin. Hem şık hem rahat hem de okula uygun bir modeli elde etmiş olacaksınız. Zamanınızı da çok harcayan bir model olmadığı gerçek.

Perçem, Kakül Modeli: Okula giden genç kızlara en çok yakışan modellerin arasında kakül ve perçem olduğu da bir gerçek. Hem yaşı olduğu gibi gösteren hem de kıvırcık saçın kabarıklığını alan bu model kesimini özel olarak kuaförde de yaptırabilirsiniz. Ya da tokalardan yardım alarak evde siz de bu görünümü elde edebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saçlarımızdaki Seçimlerimiz

okulda kıvırcık saç modelleri (3)

Küçük Dokunuşlar Ve Tokalardan Yardım Alın

Bir saçı en iyi gösteren unsur şüphesiz tokalardır. Saçın modeli ne kadar başarılı olsa da tokalar ile son nokta konmadıktan sonra zaman zaman saçlarda sönük bir görünüm oluşabilir. Özellikle de okula giderken formaya uygun renklerin seçilmesi kombini tamamlamak adına da atılan iyi bir adım olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ten Rengine Uygun Saç Rengi Seçimi başlıklı makalemizde cilt rengine uygun saç rengi, hangi saç renklerini seçeyim ve saç rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.