Sağlık

Güneş Lekelerine Ne İyi Gelir?

Güneş Lekelerine Ne İyi Gelir?

Yaz aylarına geçerken en çok şikayet edilen konulardan biridir güneş lekeleri… Çil şeklinde özellikle burun ve göz altı hizasında yayılan kahverengi ufak noktalar, ellerin dış yüzeyinde, göğüs dekoltesi ve sırt bölgesinde de görülmektedir. Bazı kişilerde rahatsızlık uyandırır. Dermatologların vermiş olduğu krem ve jeller fayda etmemektedir. Yazın güneşinden faydalanmak istenirken maalesef gündüz güneşe çıkmamayı tercih edenler olmaktadır. Güneş ışınlarına bağlı olarak çoğalan bu lekelerden kurtulmak için evde uygulanan bitkisel kürlerin faydaları görülmektedir.

Güneş Lekelerine Ne İyi Gelir?

Tedavi Önermeden Önce Teşhisi Doğru Koymak Gerekir

Güneş lekeleri neden oluşur önce bunu çözmek gerekir. Sıcaklıkla orantılı olarak güneş altında geçen uzun zaman cildi susuz bırakır. Cildin susuz kalması sonucu istenmeyen lekeler oluşur. Güneşe bağlı olarak çilli bölgede çiller, melanin pigmentinin daha hızlı üretilmesi sonucu oluşur. Güneşe dik ışınlar yaydığı zaman çıkılmamalı, gözlük koruyucu şapka gibi önlemler alınmalıdır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sıcak Kompres Nedir? Nasıl Uygulanır?

Evde Yapılacak Kürler Güneş Lekelerine Çözüm Sağlar

Evde hem ekonomik hem de katkısız uygulaması kolay kürler ve maskeler ile güneş lekelerinden kurtulmak mümkün. Bu sorunu yaşayanlara birkaç alternatif uygulama sunarak denenmesi sonucu olumlu etkileri gözle görülecektir.

Pirinç, Asya kökenli bayanların deneyimleri sonucu özellikle açık tenli bayanlarda faydası görülmektedir. 1 su bardağı pirinci 2 saatlik bir süreçte su içerisinde bekletilerek daha sonra tanecikler süzüldükten sonra geriye kalan beyaz suyun gece yatmadan önce leke oluşacak bölümlere sürülmesi. Bunu güneşte kalınacak zamana göre günlük uygulamak gerekir.

Bir diğer çözüm önerisi, maydanoz ve limonun muhteşem karışımı sonucu lekelerden kurtulmak mümkün. Bunun için bir demet maydanoz mutfak robotunda krema şekline gelene dek ufalanır üzerine bir limon suyu sıkılır ve karıştırılır. Bu karışımı bir hafta saklayabilmek mümkün gece yatmadan önce yüze vurulur ve sabah yıkanırsa olumlu sonuç alınır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Mucize Meyve Eriğin Faydaları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu