Sağlık

Vücut Çatlaklarına İyi Gelen Besinler

Vücut Çatlaklarına İyi Gelen Besinler

Vücut çatlakları, vücutta ince çizgiler ve soluk bir şekilde meydana gelir. Bu çatlaklar daha çok kişide kollar ve karın bölgesinde, göğüs ve kalçalarda meydana gelir. Bazı durumlarda meydana gelen çatlaklar vücudun bütün bir bölümünü katlayabilir. Vücut çatlakları daha çok hamilelik ile ortaya çıkar. Bunun yanında hızlı kilo alıp verme, ergenlik dönemi, hızlı büyüme, hormonlardaki ani değişimler, genetik faktörler ve stres gibi sorunlar kişide vücut çatlaklarının meydana gelmesine neden olur.

Vücut Çatlakları Nasıl Oluşur?

Cildin gerilmesi sonucunda ciltte esneklik sağlayan kolajen bozulur ve bunun sonucunda kolajenin üretimi yavaşlar ve hasarlar görür. Bu hasar sonucunda ciltte ince çizgiler halinde çizgiler meydana gelir. Ayrıca kilo almak vücutta çatlak oluşması için tek başına geçerli bir sebep sayılmaz. Kilo alımı ve verme sonucunda hormonlarda meydana gelen değişimler kolajen ve kolajen liflerinin esneklik yapısının bozduğu için çatlakların gözle görülür şekilde ortaya çıkmasına neden olur.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Demir Eksikliği Olanlar Nasıl Beslenmeli?

Vücut Çatlaklarına İyi Gelen Besinler

Ayrıca kişinin aile genleri de vücutta çatlakların meydana gelmesinde büyük önem taşır. Çatlaklar ilk önce vücutta pembemsi ve kırmızı bir renkte meydana gelir. Ancak zamanla meydana gelen bu pembemsi ve kırmızı renkte ki çizgilerde aşınmalar meydana geldiği için bu çizgiler çatlak oluşmasına neden olur. Ciltte meydana gelen çatlaklarda alınacak en büyük önlem meydana gelen çatlakların ve bu bölgenin nemli tutulmasıdır

Vücut Çatlaklarına İyi Gelen Besinler Nelerdir? 

Vücut çatlaklarının oluşumunu engellemek adına E vitamini çok etkili bir yağdır. E vitamini içeriğinde ki zengin mineraller sayesinde vücudun esnekliğinin artmasına yardımcı olur ve bu durumda da cilt çatlaklarının önüne geçilmiş olur. Çünkü cilt ne kadar esnek olursa meydana gelecek olan çatlak miktarı da o kadar az olacaktır. Bunun yanında Hint yağı, kakao yağı, zeytinyağı, kuşburnu yağı, avokado yağı da cildin esnekliğinin artmasına yardımcı olduğundan dolayı ciltte meydana gelecek olan çatlak oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hemoroid için Hangi Doktora Gidilir?

https://www.youtube.com/watch?v=x_aws5kidpg

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu