Saç Bakımı

Saç Dökülmesine Hangi Bölüm Bakar

Tam anlamıyla sağlık sorunu gibi görünmemesine rağmen saç dökülmesine hangi bölüm bakar araştırması yapılmaktadır. Saç dökülmesi aslına bakıldığında ciddiye alınması gereken bir durumdur ve nedeninin araştırılması gerekir. Saç dökülmesi rahatsızlığı yaşıyor ve bu rahatsızlığa hangi bölüm bakıyor araştırması yapıyorsanız öncelikle Dermatoloji yani Cildiye bölümüne başvuru yapmanız gerekiyor.

Saç Dökülmesi Şikâyeti Hangi Durumda Ciddiye Alınmalıdır?

Sağlıklı bir vücutta günlük 50 ile 100 adet saç teli dökülmesi normal karşılanmaktadır. Ancak her elini saçına götürdüğünde saçların dökülmesi gözle görülen bir azalmayı ortaya çıkarmaktadır. Bu durumda doktora başvurulmalı ve nedenleri araştırılmalıdır. Hormon değerlerinin edinilmesi saç dökülmesinin nedenini ortaya çıkarmaktadır.

Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir?

Saç dökülmesinin sebepleri son derece ciddi olabilirken, daha az öneme sahip olan sebepleri de olabilmektedir.

  • Hamileliğe bağlı,
  • Strese bağlı,
  • Kullanılan kozmetik ürünlerine bağlı,
  • Kullanılan ilaçlara bağlı,
  • Kan Hastalıklarına bağlı,
  • Hormonel rahatsızlıklara bağlı
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yılan Yağının Saça Faydaları

Saç dökülmeleri yaşanabilmektedir. Bu durumların tamamı uygun tedavi verildiğinde düzelebilecek olan rahatsızlıklardandır.

B12 Vitamini Ve Demir Eksikliğine Bağlı Olan Saç Dökülmesi

Saçların dökülmesine sebep olan en önemli vitaminler B12 ve Demir vitaminidir. Cildiye doktoruna başvuru yaptığınızda doktor şikâyetlerinizi dinleyerek bir takım tetkikler isteyecektir.

Bu tetkikler tam kan sayımı, hemotoloji ve hormon testlerdir. Bu testlerden sonra saç dökülmesini sağlayan vitamin eksiklikleri ortaya çıkacaktır. Eğer vücudunuzda B12 ve Demir vitamini eksiği bulunuyorsa, vitamin takviyesi doktorunuz tarafından verilecektir. Bu ilaçlar iğne ya da tablet olarak verilir.

Saç Dökülmesinin Kötü Sonuçları

Saç dökülmesi ileri boyutlara ulaştığında altında Kanser gibi kötü sonuçları olan hastalıklar yatabilmektir. Bu hastalık tedavisi verilirken de kemoterapi ilaçları saç dökülmesine hatta saçların hiç kalmamasına sebep olmaktadır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Çıkarma Yöntemleri İbrahim Saraçoğlu

Ancak tedavi tamamlandıktan ve hastalık ortadan kaldırıldıktan sonra yeniden eskisinden daha güzel saçlara kavuşmak mümkündür. Saç dökülmesi sorunu başladığında Cildiye doktoruna başvurulması, iler ki zamanlarda yaşanabilecek olan kötü sonuçları da ortadan kaldıracaktır. Yaşadığınız sorun ve saç dökülmesi şikâyetlerinizin boyutlarına uygun bir tedavi aldığınızda bu sıkıntıyı kısa sürede yok edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu