Saç Bakımı

Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora Gidilir

Sağlıklı ve gür saçlarının olmasını isteyen birçok kişi saç dökülmesi için hangi doktora gidilir sorusunu sorar. Saçlarınızın dökülmesi birbirinden farklı nedenlere bağlı olabilir. Bu nedenlerin kaynaklarının araştırılması ve çözüm bulunması için ise bazen doktorlardan destek almak gerekir.

Doktorlar arasında ise cildiye bölümüne gidilmelidir. Saç vücudun ve derinin de bir parçası olmasından dolayı saçlarınızın sağlıklı olması ile de cildiye yani deri hastalıkları birimi ilgilenir. Bu birime başvurduğunuzda yapılacak olan kontroller sonucunda nedenleri ve nasıl çözüm alınacağı tarzında soruların cevapların kolaylıkla almanız sağlanır. Saçlarınızın daha sağlıklı olması için gereken tedavi programı da uygulanır.

Neden Dökülür?

Saçlarınızın dökülmesi kadar neden döküldüğü de önemlidir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Cilası Nasıl Yapılır?

Saçlar genelde:

  • Kalıtım,
  • Yetersiz beslenme,
  • Stres,
  • Bakımsızlık,
  • Vitamin eksikliği,
  • Cilt sorunları

Gibi nedenlerden dolayı dökülür. Bu nedenler genelde saçlarınızın dökülmesine hatta kal kalma olarak adlandırılan duruma kadar uzamasına neden olur. Bunun için saçlarınızın uzaması veya dökülmemesi için cildiye doktoruna başvurmalısınız.

Doktorun Tanısı

Cildiye doktoruna gittikten sonra doktor sorunun neden kaynaklandığını bulmak için bir ön kontrol yapacaktır. Saçlarınızın diplerini kontrol ettikten hemen sonra gerekli kan tahlillerini ister. Çünkü saçlarınızın sağlıklı olmasında veya olmamasında genelde vitaminler ve beslenme önemli rol oynar. Vitamin eksikliğiniz çıkması halinde ek olarak verilen tedavilere başlanabilir.

Tedavi Aşaması

Tanı ve nedeni ortaya çıktıktan sonra doktor size vitamin takviyesi başlayacaktır. Ek olarak da saçlarınızı yıkadığınız sırada kullanmak üzere şampuan önerir. Bazı cilt yapıları kimyasal içerikleri olan şampuanlara karşı alerji gösterdiklerinden dolayı da dökülebilir. Bunun için tedavi için şampuan veya krem takviyesinde bulunulur. Ardından bir tedavi takvimi belirlenir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Nasıl Düzleştirilir?

Süresi ve Başarısı

Doktorun saçlarınızın durumuna ve nedenine göre bir takvim belirlemesi gerekir. Belirlenen takvim sonucunda tedaviniz ortalama 6 ay kadar sürecektir. Daha uzun olması durumunda ise istenen sonucun ortaya çıkması için çabalanması gerekir. Doktorun tanıyı ve nedenini doğru koyması başarılı olma durumunuzu daha da kolaylaştırır. Bunun için doktorun tedavi takvimine uygun davranarak siz de süreyi kısaltabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde saç bakımı, Saç Bakımı Nasıl Yapılır ve Saç Bakımı Yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu