Saç Modelleri

Saç Modelleri Sıkça Sorulan Sorular

Farklı Saç Modelleri

Sitil oluştururken hep kıyafetler üzerinden gidilir. Aslında kıyafetler kadar hatta daha da önce iyi bir sitil için saç şekilleri gelir. Saçımızın tarzı kimliğimizin ilk görülen resmidir. İlk bakışta yüzdeki ifadeyi makyajdan önce saç belirler. Hasta göründüğünüzde veya hiç makyaj yapmadığınızda yüzünüzün ifadesi saçların şekli ile anlam bulur. Elbet her saç tarzı herkese gitmeyebilir. Bazen aynı tarzla güne başlamak monotonda olabilir. O zaman arada bir farklı saç modellerine yönelmekte bir mahsur olmaz. Gelin hep birlikte bu yıl yapabileceğiniz farklı saç modellerine bir göz atalım. Asimetrik Saç Modeli: Kısa saçlarınızı daha farklı sitillerde kullanmak istiyorsanız uygulayabileceğiniz farklı bir model. Son zamanlarda git gide trend olmakta. Küt kesim olarak kesilen saçların ikiye ayrıldığı noktada bir tarafın diğer taraftan daha uzun olduğu saç modelidir. Çene hizasındaki uzun ve kısa şeklinde kesilmiş saçlara daha marjinal bir görüntü katmak istiyorsanız birbirinin zıt iki renge boyayabilirsiniz. Sahil Dalgası Saç Modeli: Deniz sonrası deniz tuzunun saçlarda bıraktığı o sertleşme ile birlikte oluşan dalgalar bu modele ilham olmuştur. Orta uzunluktaki saçlarınıza düzleştiriciyle saçların üstünden sararak aşağıya doğru şekillendirme işlemini yapabilirsiniz. Oluşan dalgaları köpük ile sabitleyerek daha kalıcı ve sert görünmesini sağlayın. Pixie Kısa Saç Modeli: Daha maskülen görünmek isteyenlerin seçeceği modeldir. Saçların erkek sitili kısacık olduğu bu modelde cool bir görüntü yakalanmak istenir. Bu tarz saç sitili sevenler saçları tepeden ön tarafa doğru ters yönlü tarayarak sabitlerlerse daha havalı bir görüntü yakalayabileceklerdir. Dağınık Kesimli Saç Modeli: Daha çok kısa uzunluktaki saçların uygulayabileceği bir model. Saçlar sağdan, soldan, tepeden ve önden farklı boyutlarda kesilerek şekillendirilir. Saçlar sanki hiç taranmamış bir şekilde dağınık olarak modellenir. Sabitleme işlemi uygulayacağınız saçlarınız dağınık ama modern bir hava yansıtacaktır. Pratik Topuz Saç Modeli: Kısa ve orta uzunlukta ki saçlara değindik. Şimdi uzun saçların uygulayabileceği pratik bir topuz modeli ile geldik. Önden arkaya doğru saçlarınıza bir yarım atkuyruğu yapın. Sonra ikinci bir yarım atkuyruğu ilk atkuyruğunun altına yapın. İlk atkuyruğunu iki tutama ayırın ve alttaki atkuyruğunun ikisinin arasından geçirerek yukarı da bir mandal toka ile geçici şekilde sabitleyin. Kalan atkuyruğu içine alacak şekilde yanlardan alacağınız saç tutamları ile üçüncü bir atkuyruğu yapın. Üstte tuttuğunuz atkuyruklarını serbest bırakın ve açıkta kalan saç tutamları ile normal saç örgüsü örün. Örgülerin boğumlarından parmak uçlarınızla dışarıya doğru hafif balonlar oluşturun. En alttaki saçların uçlarını yukarıya doğru ters çevirerek tepeden sabitleyin. Şık ve pratik bir topuz elde etmiş olacaksınız.

Yeni Saç Modelleri

Görünümlerine özen gösterenler yeni saç modelleri denemeye heveslidirler. Zamanın gerisinde kalmamak, yeni trendlere uyum sağlamak için her daim modayı takip ederler. Sizde eğer bu çoğunluktaysanız önereceğimiz yeni saç modelleri sizi monotonluktan kurtaracak. Bukleli Kısa Saç Modeli: Artık yeni nesil pratik ve tarzı olan saç modellerinden yana tercihini kullanıyor. Yüzünüzü çevreleyen bir hatla kesilmiş kısa saçlar perma yardımı ile kalıcı şekilde bukleler halinde yapılıyor. Bu saçı yıka köpükle ve çık. İşte o kadar basit. Buklelerin dağılması veya hangi yöne yatırmanız gerektiği ile ilgili bir kaygınız olmasın. Bu saç modeli bonus saç modelinden hallice görünüyor. Bırakın bukleler canları nereye isterse o tarafa gitsin. Sizde hem dağınık hem de muntazam duran bu saç modelinin keyfini çıkarın. Nostaljik Katlar: Saçlarınız uzun ve düz kesimli ise yıllar geçse de değişmeyen modeli deneyebilirsiniz. Sonbahar aylarında saçlarınıza romantizm katacak bu eskimeyen model her daim kurtarıcı ve vazgeçilmezdir. Her tip saça uygulanabilen katlı modeller kulak hizasından yan perçemlerle aşağıya doğru inerken Gülşen Bubikoğlu’nun o katlı saçlarının salınması gözlerimizin önüne gelmiyor değil. Kıvırcık Perçemler: Kıvırcık saçlıların genelde korktuğu bir modeldir perçemler. Buklelerinizi sakinleştirecek ürünler kullanırsanız perçem kullanmaktan kaçınmayın. Kış aylarında saçlarınıza perçemler vererek hareket katabilirsiniz. Şapkaların altından çıkan küçük bukleler yüzünüze masum ve kışkırtıcı bir ifadeyi yansıtır. Yuvarlak Bob Kesim: Bob kesim saçlar son zamanlarda yükseliş eğilimine girdiler. Saçlar önden arkaya doğru yuvarlak bir formda kesilerek elde edilir. Uç kısımlardan içe doğru kıvrımlar halinde fön ile şekil verildiğinde daha şık detaylara sahip olacaktır.

Saç Modelleri 2022

Her yıl ne giyineceğiz sorusunun hemen peşine bu yıl saçlarımıza hangi modelleri uygulayacağız sorusu gelir. Aklınız saçlarınızda kalmasın diye 2022 saç modellerini sizler için derledik. Buyurun saç modelleri 2022’de neler var hep birlikte bakalım. Mullet Saç: 2022'e en çok göreceğimiz saç modeli mullet saç. Namı diğer aslan yelesi. 80’lerde çokça moda olan bu saç modeli birden bire sandıklardan çıkıp yine geldi. Kesinlikle iyi bir kuaförün elinde şekillenmesi gereken bir model. Kesimi biraz zor. Saçlar önlerde ve kulaklarda kendi sırasında aynı boyda kesilirken birden ensenin altına doğru uzayıp tepeden kat verilen bir kesim. Anlatması bile teferruatlıyken uygulamasının ne kadar maharet istediğini varın siz düşünün. Saçlarınız hafif dalgalı veya düz ise bu model size göre. Ancak kıvırcık saçlara uygulanmasını pek tavsiye etmiyoruz. Yine de karar sizin. Klasik Bob Kesim: 4 sezon önce popüler olan bu saç modeli şimdilerde yeniden popülerleşiyor. Risk almak istemeyenlerin klasik tercihi olan düz bob kesim tüm saç tiplerine kolaylıkla uygulanabilir. Perde Kâküller: 70’li yılların unutulmaz sitili. Bu sene sıkça göreceğimiz bir model. Perde kâküller alnı açıkta bırakarak yüzün iki yanından aşağıya doğru geçilen perçemlerden oluşmakta. Yüz hatlarını açıkta bırakan bu model kâkül kestirmekte cesaret edemeyenlere ısınma turu niteliğinde destek olacaktır. Rapunzel Saç Modeli: Saçlarınızı sınırsızca bırakın uzasın. 2022 sonbahar defilelerinde sıkça göze çarpan rapunzel saç modeli kendi halinde uzamış saçlardan ibaret. Kısa saçlılar ne ara uzatıp rapunzele dönüşeceğim derdine düşmesinler. Çıtçıt kaynaklar ile kısa sürede saçlarınızı belinize kadar uzatabilirsiniz. Basit sade ve asi olmayan saç modeli size masum bir kimlik katacaktır. Pixe 2.0 Saç Modeli: Artık kanıtsamış bir gerçek var. Her sezon illaki bir pixe modeli şekillenip yeniden karşımıza geliyor. Kısa saçın pratikliğinden olsa gerek kolay kolay rafa kalkacak bir model değil. Pixe model artık başlı başına kendi içinde kategorilere ayrılmış durumda. Geçtiğimiz senelerde daha kısa ve karışık kesimler modayken 2022 modasında daha uzun ve muntazam verilmiş katlar mevcut. Ense ve kâküller bir adım daha uzamış olarak 2022 saç kesim kataloglarında yerini aldı.

Günlük Saç Modelleri

Ev hanımlarının günlük derdi bugün ne pişirsem olurken çalışan kadınlar da her sabah bugün saçıma ne yapsam olur. Sabahları yüzünüzü yıkadıktan sonra aynanın karşısında saçlarınızı elinize dolayıp öylece kala kalıyor musunuz? Hadi gelin hep birlikte basit günlük saç modellerine bir bakalım. Ensede Ters Topuz: Eğer elektriklenmeyen ve kabarmayan saçlarınız varsa sizin için en pratik topuz. Saçlarınızı önden arkaya doğru iki yandan iki belik olacak şekilde ayırın. Her iki tutamı elinizle 2-3 kere burgu yaparak arka ensede ince lastik bir toka ile toplayın. Ensede topladığınız saçları ortadan küçük bir yuva açacak şekilde ayırın. Topladığınız saçları tokanın üstünden geçirerek ayırdığınız yuvadan üstten alta olacak şekilde geçirin. İşlemi saçlar ensede tam olarak birikene kadar yapın. İşte bu kadar. İsterseniz saçlarınızın önünden perçemler çıkartabilirsiniz. Boğumlu Atkuyruğu: Bu saç modeli uzun ve düz saçlara uygulanmasını tavsiye ederiz. Saçlarınızı dilerseniz ensede dilerseniz tepede atkuyruğu olarak sıkıca toplayın. Daha sonra araya 4-5 parmak boşluk bırakarak ince lastik bir toka ile 2.bir atkuyruğu yapın. İşlemi saçların ucuna gelene kadar tekrarlayın. Basit ve farklı tarz atkuyruğu ile güne merhaba diyebilirsiniz. Tepede Topuz: İtiraf edelim en kolay ve yakışmayanın olmadığı saç modeli. Her tip saç modeline sahip kadınların kolayca uygulayabileceği bu model favorimiz. Saçlarınızı tepede sıkıca toplayın. Kendi etrafında dolayın. Tel toka veya başka bir sabitleyici toka ile doladığınız saçlarınızı tepede sabitleyin. Bu model gözlerinizi daha fazla ortaya çıkaracak ve yüze vereceği gerginlik hissi ile daha taze bir görüntü yakalayacaksınız. Yandan Örgülü Saç Modeli: Kısa saçlı kadınların hızlı ve pratik şekilde uygulayabileceği bir model. Saçlarınızın bir tarafını önden arkaya doğru örün. Arka bitimde saçların altında kalacak şekilde tel toka ile sabitleyin. Bu modelde sadece tek bir tarafa örgü işlemini uygulayın. Saçlarınız da katlar varsa örgünün aralarından çıkacak olan kısa saçları saç spreyi ile sabitleyin. Fular Aksesuarlı Yarım Atkuyruğu: Yarım atkuyruğu saçlarımızı salık bırakmak isterken bir taraftan da toplu olmasını istediğimiz güzel bir model. Bu modeli fular yardımı ile gayet romantik bir hale sokabilirsiniz. Fuları topladığınız yarım topuzun üstünden kurdele yaparak sabitleyin. Fuların uçları tepeden diğer saçlarınızın üzerine doğru sarksın.

Evde Yapılabilecek Saç Modelleri

Saçlarınıza şık ve gösterişli şekil vermek için illa kuaför salonlarına gitmenize gerek yok. Zamanınızı kuaförde geçirmek yerine kendiniz evde istediğiniz zaman aralığında yapabilirsiniz. Evde yapılabilecek saç modelleri ile vaktiniz ve paranız size kalabilir. Sizler için evde yapılabilecek saç modellerini derledik. Örgü Topuz: Bu modelin renkli saçlarda daha güzel durduğunu düşünüyoruz. İçerisinde örgü olan modeller açık renkli saçlarda kendilerini daha çok gösteriyorlar. Saçların iki yanından perçem kalacak şekilde birer tutam çıkartın. Saçlarınızı tek bir yandan kaş hizasından arkaya doğru yatay şekilde örün. Örgüyü diğer kulak hizanızda bitirin ve küçük lastik toka ile saçların uçlarını bağlayın. Uç kısımdan saçlarınızı içe doğru yuvarlak şekilde sarın. Tel tokalar ile gizli şekilde sabitleyin. Ensede ki saçların örgülerinden örgünün şeklini bozmayacak şekilde küçük boğumlar çıkartın. Saçların önünden çıkarttığınız perçemleri maşa yardımı ile kıvırın. Maşadan çıkan saçları parmaklarınızla biraz açın ve serbest bırakın. Dağınık Topuz: Farklı farklı toplama şekilleri olan dağınık topuzu birde düğüm şeklinde deneyebilirsiniz. Saçlarınızı önden arkaya iki atkuyruğu olacak şekilde avucunuz içine alın. Birbiri karşısına gelen iki atkuyruğunu gemici düğümü atar gibi sıkıca bağlayın. Her bir tutamı kendi etrafında dolayarak firkete yardımı ile sabitleyin. Aralardan çıkan küçük saçlara aldırış etmeyin. En başında da dediğimiz gibi bu model dağınık. Saç spreyi ile topuzu sabitleyebilirsiniz. Saçlarınızın ön tarafını şekillendirmek isteğinize kalmış. Dilerseniz onları da tepeden arkaya doğru ters krepeli şekilde toplayabilirsiniz. Burgu ve Örgülü Topuz: Saçlarınızı arkaya doğru iki parça atkuyruğu olarak toplayın. Bir atkuyruğu sabit dururken diğer atkuyruğunu örün. Ördüğünüz saçı sabit olan atkuyruğunun üzerinden dolayıp ensenin altında sabitleyin. Salık olan saç tutamlarını iki parçaya ayırın ve burgu yaparak birbiri üzerine dolayın. Saçın ucunu bırakmadan yukarı atkuyruğu yaptığınız örgünün tersi yönünde örgünün üzerine doğru dolayarak örgünün başladığı yerde sabitleyin. Küçük çiçekli tokalarınız varsa örgülerin arasına tutturarak güzel bir bahar topuzu elde etmiş olursunuz. Dalgalı Yarım Topuz: Saçlarınıza maşa ile kalın dalgalar oluşturun. Saçlarınız dalgalı ise tepe noktalarını düzleştirecek hafif fön uygulaması yapabilirsiniz. Böylece model saçlarınızda daha güzel duracaktır. Saçı önden ikiye ayırın. Bir ön tarafından iki parmak kalınlığında tutamlar alın ve burgu yaparak arkaya doğru geçici şekilde mandal toka yardımı ile tutturun. Tutamı aldığınız aynı yerin bir altından tekrar saç alın ve burgu yaparak az önceki gibi mandal toka ile tutturun. Bu şekilde saçın aynı tarafında üç tane olacak şekilde birbirinden bağımsız burgular oluşturun. Dilerseniz bir elinizle burgu yaparken diğer elinizle saçlarınızı sabit tutarak toka kullanmayabilirsiniz. Bu üç tutamı saçın arka kısmında yarım toplayarak tek toka ile sabitleyin. Aynı işlemi saçın diğer yarısını da yapın. Yarım olarak arkada topladığınız saçları top halinde ama dağınık olacak şekilde dolayıp topuz yapın. Tel tokalar ile sabitleyin. Açıkta kalan saçlarınıza ince bir tarak yardımı ile biraz krepeler atın. Dalgaları açarak daha kabarık ve hacimli olmasını sağlayın. Krepelerin sönmemesi için saç spreyi uygulayın. Maşalı Krepeli Atkuyruğu: Saçlara maşa yardımı ile orta kalınlıkta dalgalar yapın. Saçlarınızın tepesinden 3-4 tutam saç alın. Bu tutamları arkadan öne doğru krepeler atarak kabartın. Attığınız krepelerin sönmemesi için saç spreyi ile sabitleyin. Saçı tekrar kendi yönüne arkaya doğru atın. Tepede bir kabarıklık oluşmuş olacak. Hafif hafif o kabarıklığı söndürmeden ama saçın tepelerindeki saçları da pürüzsüzleştirecek şekilde fırça yardımı ile saçları tarayın. Saçlarınızın önünden orta kalınlıkta iki tutam ayırın. Kalan saçlara arka da ince lastik toka yardımıyla atkuyruğu yapın. Krepeli tepedeki saçların bombesini kaybettirmeden bu toplama işlemini yapın. Önde ayırdığınız saç tutamlarını arkadaki atkuyruğunun üstünden geçerek birbiri ile bağlayın. Karşılıklı kalan uçları atkuyruğunun altından geçirerek orada sabitleyin. Kulakların bir üstünden karşılıklı birer tutam ince perçemler çıkartın. Bu saç modeli özellikle boğazlı kazaklarla şık kombin edilen bir model olarak kullanılabilir.

Bozulmayan Saç Modelleri

Saçlarınızı bin bir emekle yaptınız. Saatlerce uğraştınız. Beklediğiniz o davete gittiniz. Birde ne olsun! Saçlarınız darmadağın. Değdi mi peki şimdi onca uğraşa? Eminim çoğunuzun başına gelmiştir. Günler öncesinden saçlarınızı nasıl yapacağınızı kurguladığınız bunun için hazırlıklar yaptığınız saçlarınız daveti bitirmeden yerle yeksan. Peki, neden o canım saçlar bozulmadan daveti bitiremedi? Gelin biraz bu sorunun cevabını arayalım. Saçlarınızın bozulmadan günü tamamlaması için önce saçınızın cinsini iyi bilmelisiniz. Saçlarını ince tellimi, kalın tellimi, kıvırcık ya da dalgalımı bu sorunun cevabı çok önemli. Saçlarınızın uzunluğu ve kesim şeklide saçın modellenirken dikkat edilmesi gereken diğer önemli hususlardan. Doğru saç cinsine uygun doğru saç modeli uygulayarak bozulmayan saç modellerine sahip olabilirsiniz. Sizler için saçınıza uygun bozulmayan saç modellerini sıraladık. Balerin Topuzu: Saçlarınız ince telli ise kesinlikle maşa uygulamalı saç modelleri size göre değildir. Maşayı sadece saçlara hacim katıp toplayabileceğiniz modellerde ara geçiş olarak kullanabilirsiniz. Saçlarınız kısaysa uygulayacağınız topuzda sağdan soldan çıkan kısa saç telleriyle bozulmaya yüz tutacaktır. Saçlarınız hem ince telli hem de kısaya illaki topuz yapmak istiyorsanız size bozulmayan bir topuz modelinden bahsedelim. En bilindik hali ile balerin topuzu. Saçlarınızı topuzu yapmak istediğiniz bölgede ense veya tepede sıkıca ince lastik tokayla toplayın. Edindiğiniz kısa boy ortası delikli topuz süngerini topladığınız saçınıza geçirin. Süngerin deliğinden geçirdiğiniz saç tutamlarını sünger içeride görünmeden kalacak şekilde tersten alıp tepe ve yanlarda tel tokayla sabitleyin. Sabitleme işlemini ince lastik bir tokayı bu süngerin üzerinden geçirerek de yapabilirsiniz. Saçlarınızın önünden birkaç tutam perçem çıkartabilirsiniz. Sağdan soldan çıkan saçları da tel toka ile tutturabilirsiniz. Balık Sırtı Örgü: İnce telli ve kısa saçlar için diğer bir önerimiz balıksırtı örgü uygulanarak yapılmış modeller. Saçları önden arkaya kadar eşit şekilde ayırın. Ayırdığınız saçların bir tarafını geçici olarak diğer saça karışmaması için toplayın. Şimdi ikiye ayırdığınız saçlardan bir yanından başlayarak önden üç tutam saç alın. Yukardan örmeye başlayın aşağıya doğru inerken her bir örgüde alttan bir tutam daha alacak şekilde örgüyü balıksırtı olarak ilerletin. Balıksırtını önden arkaya doğru uzanacak şekilde örün ve lastik toka ile uçununu bağlayın. Aynı işlemi diğer tarafa da yapın. Arkada kalan uçları dilerseniz arkada döndürerek yapacağınız topuza çevirebilirsiniz. Bu saç örgüsü dilerseniz günlük, okul veya işe giderken kullanabileceğiniz çabuk bozulmayan bir modeldir. Düz Atkuyruğu: Bozulmama garantili şık ve zarif model. Saçlarınızın yarısını ensenizde sıkıca toplayın. Diğer yarısını da saçların topladığınız noktadan dolayarak aynı yerin altında kalacak şekilde sabitleyin. Gayet sade olan bu saç modeli sıcak havalar için kullanışlı ve yapması kolay modeller arasındadır. İri Maşalı Dalgalar: Dalgalı ve kalın telli saçlarda daha uzun süre bozulmadan kalacağı için ince telli saçların uygulaması tavsiye edilmez. Saçlarınız zaten dalgalı ama daha kalıcı ve gösterişli olmasını istiyorsanız kalın tutamlar halinde saçlarınızı maşalayın. Size küçük bir tüyo. Saçlarınızı öne doğru atın. Maşayı öne attığınız saçların doğrultusunda yani arka yönden öne doğru kalın bukleler halinde maşalayın. Maşa işlemi bittikten sonra saçlarınızı geri atın. Parmaklarınız ile dalgaları ayırarak daha doğal bir görünüm almasını sağlayın. Saç spreyi ile sabitleyin. Başınızı sağ ve sola doğru sallayarak saçlarınızı havalanıp hacimlendirin. Gösterişli ve bozulmayan dalgalı saçlarınız ile günü tamamlayabilirsiniz.

Kadın Saç Modelleri

Saçlar kadınların gizli silahıdır. İster günlük kullanım olsun ister bir davet için hazırlanmış olsunlar saçlar, bakımlı olmanın en belirgin göstergesidir. Kadınlar her zaman daha alımlı gösteren modelleri tercih ederler. Saçların uzun ya da kısa olması değil, modellenen saçın yüze gitmesidir önemli olan. Sizler için kısa ve uzun kadın saç modellerini derledik. Seçtiğimiz kadın saç modellerini nasıl kullanacağınızı da yazımızın devamında bulabileceksiniz. Pixe Saç Modeli: Sıralamaya kısa kadın saç modellerinden başlayalım. Sarı veya kumral saçlarda daha güzel kendini gösteren kısa kesim saç modelidir. Saçların kadınlarda olabileceği en kısa ve en şık halidir aynı zamanda. Saçların kulak ense tarafları kısacık tepe ve kâküller daha uzun bırakılarak kesilen modeldir. Saçların kâkülleri dağınık şekillendirilebileceği gibi perçem şeklinde alın kısmında da bırakılabilir. Kullanımı gayet kolay olan pixe saç modelini dinamik ve canlı görünüm yakalamak için kullanabilirsiniz. Bu saç modelinde gönül rahatlığıyla abiye modellenmeler de yapabilirsiniz. Kısa Küt Saçlara Abiye Model: Kısa saçlılar saçlarına model vermek ve abiye topuzlar yapmak konusunda çekingen ve karamsar dururlar. Yapabilecekleri o kadar model varken saçların kısalığından bunlara olanak olmadığını düşünürler. Oysa saçlar kısa da olsa maşa ve topuz modelleri uygulanabilecek modellerdir. Kulak hizasında ki kısa saçlarınızı tepede yarım toplayın. Ensede kalan saçları da tutamlar halinde bu yarım topuzun üzerine bindirerek sabitleyin. Tutamların muntazam olmasına gerek yok. Bırakın dağınık olsunlar. Önemli olan topladığınız saçın üstünden sabitlenmiş olması. Kulak kenarlarından ve saçlarınızın önünden çıkaracağınız perçemler ile gayet şık bir abiye topuz modeline sahip olmuş olacaksınız. Aynı hizadaki saçları daha sık ve ince maşa uygulaması ile kıvırın. İster iki yana eşit ister bir yana eğimli olacak şekilde ayırın. Oluşan bukleleri parmaklarınızla dağıtın ve saç köpüğü ile sabitleyin. Saçların aralarını elleriniz ile havalandırın. Kısa ve küt saçlarınız için uygulayabileceğiniz ideal bir abiye model olacaktır. Asimetrik Kesimli Saç Modelleri: Kuşkusuz Victoria Beckham tarafından başlatılan akım. Asimetrik saç modelleri farklı duruşu ve asil tarzı ile dikkat çekiyor. Bu saç modeli kısa saçtan orta uzunluktaki saçlara kadar uygulanabilen modellerden. Saçların bir yanı diğer yanından daha kısa bırakılarak kesilir. Uzun bırakılan taraf ister düz veya maşa yapılarak kullanılabilir. Sıra dışı bir görüntüye sahip olacağınız farklı bir modeldir. Kıvırcık Permalı Saç Modeli: Son dönemlerde pratikliği ile gündemde olan kıvırcık saç modelleri var sırada. Düşünülenin aksine saç köpüğü uygulanıp bir iki el hareketi ile kabartılıp kolayca hazırlanılabilen bir model. Kıvırcık permalı saçların verdiği hacimli görüntü ile özgür bir dokunuş yakalayabilirsiniz. Uzun Saç Modelleri: Uzun saçlar klasik modellerden olsa da yapılacak bazı hamleler ile yüz şekline daha uyumlu hale getirilebilir. Uzun saçları doğru kullanmak için yüz şeklinize göre modellemeler yapmanız gerekmektedir. Kare yüze sahip ve uzun saç kullanmak istiyorsanız saçlarınızda perçemli modelleri tercih etmelisiniz. Perçemler yüzünüzün daha yumuşak görünmesini sağlayacaktır. Yuvarlak yüzlü kadınların ise saçlarını uzun kullanmak istemeleri halinde daha katlı ve omuz hizasında saç modellerinden yana tercihlerini kullanmalılar. Katlı saç modelleri yuvarlak yüzlerin daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Üçgen yüz şekline sahip kadınlar saçlarını daha yuvarlak hatlara yaklaştıracak kesimler seçmeli. Bunun için çene hizasından başlayan katlar kullanmalı ve alın bölgesinde kâkül kullanmaktan kaçınmalıdır.

Erkek Saç Modelleri

Erkekler de saçlarına model verirken sitil sahibi olmayı önceliği olarak görmeye başladılar. Erkeklerin tarzlarını belirlerken seçeneklerin sınırlı olmadığı dönemlerde yaşıyoruz. Her tarza uygun modellerin bulunabileceği erkek saç modellerinden bahsedeceğiz. Asker Tıraşı: Listenin başı klasik vazgeçilmez modelidir. Sadece askerde değil günlük hayatta da hiç zorlanmadan kullanabileceğiniz model. Kare yüz hatlarına sahip ve kalın telli saçlarınız var ise birkaç ufak değişiklikle bu modeli güncelleyebilirsiniz. 3 numara tıraş edilerek şekillenen modelde başın üstünü daha uzun bırakıp yanlardan herhangi bir yana ustura ile atılacak bir iz tıraşı daha anlamlı kılacaktır. Kenardan Kısaltılmış Modeller: Kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip beylerin tercih edebileceği kullanışlı modellerden. Saçlar iki yandan kısaltılarak üst tarafı uzun bırakılır. Saç şekillendiriciler ile şekil verilerek kendi haline bırakılan üst kısım hem havalı hem de pratik bir kullanım sağlayacaktır. Buzz Cut Model: Bu model maskülen tarzda cool görünüme sahiptir. Saçların her tarafının kazıtıldığı modelde yüze daha sert bir görüntü verilir. Özellikle kemikli yüz çehresine sahip kişilerin kullanması tavsiye edilir. Asker tıraşından farkı saçların eşit oranda kazıtılmasıdır. Oxford Saç Modeli: Ensede ki saçların diğer bölümlere göre daha kısa bırakıldığı nispeten orta uzunlukta ki saç kesimlerindendir. Dalgalı saçlar bu model için idealdir. Önde ve yandaki saçlar uzun bırakılır. Saçlar arkaya doğru taranarak şekillendirilir. Dalgalı saçların havalı görünüme sahip olduğu uygun modellerdendir.

Çocuk Saç Modelleri

Saç modası deyince hep yetişkinleri düşünecek değiliz. Çocukların da gelişen saç modası dünyaları var. Başlı başına moda konusu olan çocuk saç modelleri kız ve erkek çocuklar için farklı olarak şekillenmektedir. Kız ve erkek çocuklara göre ayrılan çocuk saç modellerine hakkında bilgi verirken son moda çocuk saç modellerine de değineceğiz.

Erkek Çocuk Saç Modelleri

Erkek çocuklara artık klasik kesimler yerine tarz modeller uygulanmaktadır. Bakım kolaylığından dolayı eskiden kısa saçlar tercih edilse de ebeveynler artık erkek çocuk saç modellerini trendi artan modellerden yana kullanmakta. Çocuklarınıza uygulamayı düşünebileceğiniz bazı erkek çocuk saç modellerini sıralayacağız. Üstlerden Uzun Yanlardan Kısa Saç Modeli: En çok tercih edilen erkek çocuk saç modellerinden diyebiliriz. Hem bakımı hem kullanımı çocuk için kolay olan bu modelde saçlar yanlardan kısaltılabilecek en kısa seviyeye getirilir. Saçların üstü yaklaşık 3-4 cm kadar uzun bırakılır. Tepe noktasından tutamlar halinde alınan saç aynı uzunlukta kesilir ve saçların kendi yönünde serbest bırakılır. Doğal Düz Saçlı Modeller: Saçları düz olan erkek çocuklarının ense ve yanları eşit oranda kısaltılır. Üst taraflar ise enseden bir numara daha uzun olacak şekilde kısaltılır. Saçların önü ise üst taraftan bir numara daha uzun kalacak haliyle kesilir. Ön taraf geriye doğru fönlenip şekillendirilebileceği gibi saç şekillendiriciler kullanılarak şekil alması sağlanabilir. Futbolcu erkek çocuklarının çok sevdiği bir modeldir. Bağlamalı Saç Modeli: Son zamanlarda hızlı bir akım olarak erkek çocuklar arasında yayılan modeldir. Saçlar çene hizasında uzamış çocuklara uygulanabilir. Saçlar kesilirken mandal yardımı ile diğer saçlardan ayrıştırılarak tepedeki saçlar toplanır. Ense ve yan saçlar asker tıraşına yakın bir seviyede kesilir. Tepede bırakılan saçlar aynı uzunlukta eşit olarak kesilir. Tepedeki saçlar geriye doğru lastik toka yardımı ile toplanır. Minik genç erkeklerin en favori saç modelidir. Bonus Saç Modeli: Kıvırcık saçlı çocuklara uygulanması gereken vazgeçilmez model. Saçlar kulak hizasından biraz daha uzun başı tamamen çevreleyecek şekilde aynı uzunlukta kesilir. Kesim bittikten sonra kıvırcık lüleler kendi hallerine bırakılır. Bu model çocukların tüm şirinlikleri saçlarına yansıtan bir o kadarda eğlenceli bir modeldir. Amerikan Saç Modeli: Düz saçlı çocukların saçlarına uygulanması doğru olan modeldir. Saçlar kulak hizasının üstünden 3-4 cm yukarıya kadar 1 numara tıraş edilir. Ense ve yanlar tıraş edilirken tepe saçlara dokunulmaz. Tıraş edilen saçlar aynı hat doğrultusunda devam ederken tepede ki saçlar uzun şekilde bırakılır. Ense tıraşı bittikten sonra tepede uzun bırakılan saçlar aynı boya eşitlenecek şekilde kesilir. Ense yanlar ve tepedeki saçların ayrışma çizgisi keskin bir hat ile birbirinden ayrılmış gözükecektir. Modelleme işlemi bittiğinde kafanıza tas koyularak kesilmiş bir imaj ortaya çıkar. Halk arasında da bu şekilde tarifi yapılarak daha kolay anlatımla ifade edilir. Çocuklara yakışan çok eski ama eskimeyen modellerdendir.

Kız Çocuk Saç Modelleri

Konu kız çocukları olunca hele ki saçlar mevzu bahisse küçük hanımlara daha fazla özen göstermek gerekir. Benliklerinin oturmaya başladığı çocukluk dönemlerinde saçlar kimliklerinin en önemli göstergeleridir. Kız çocukları cinsel kimliklerini oluşturmaya başlarken ilk olarak saçları üzerinden eyleme geçerler. Kız çocukları için onları özel hissettirecek saç modellerini sıraladık. Hem yapması hem taşıması güzel olan saç modellerine gelin hep birlikte bakalım. Derli Toplu Saç Örgüsü: Konu kız çocuklarının saçları olunca örgü en favori modellerdin başında gelmekte. Uzun saçlı kız çocuklarına şirin bir görüntü katan örgü saç modelleri her türlü kullanıma da uyarlanabilir. Derli toplu saç örgüsü modelinde saçlar ortadan ikiye muntazam ve eşit şekilde ayrılır. Saçların üst ön tarafından itibaren arkaya doğru yanlara ayırdığınız saçlarda eklenerek üçlü örgü örülür. Saçın arka kısmına gelindiğinde örgü bitirilir ve kalan saçlar sıkı şekilde bükülür. Saç uçlarına gelene kadar saçı burgular halinde bükün. Bükme işlemi sırasında uzun bir kurdele ile saçları dolayarak sabitleyin. Saçın ucunu aynı kurdele ile bağlayarak işlemi sonlandırın. Kurdeleyi kız çocuğunuzun giyeceği kıyafet renginde seçerseniz görsel olarak bütünlük sağlamış olursunuz. Örgülü Atkuyruğu: Saçları atkuyruğu yaparak toplamak isterseniz küçük bir örgü hamlesi ile saça ayrı bir hava katabilirsiniz. Saçları atkuyruğu yaparken örgü örülebilecek kalınlıkta tutamı yan tarafta ayırın. Kalan saçları atkuyruğu yapıp lastik toka ile bağlayın. Yana ayırdığınız saçları yandan arkaya doğru örerek getirin. Atkuyruğu yaptığınız saçların etrafına dolayarak sabitleyin. Üçlü Saç Örgüsü: Saçları arka tarafta tepeden, ortadan ve enseden olmak üzere üçe ayırın geçici olarak alttaki iki tutamı lastik toka ile sabitleyin. En tepede ayırdığınız saç tutamını şimdi iki belik olacak şekilde ayırın. Her beliği kendi içinde örün. Ördüğünüz iki beliği orta hizasına geldiğinde örmeyi bırakın ve birleştirerek tekrar tek tutam haline getirin. Orta tarafa geldiğinizde ayırdığınız saçları ikiye bölün. Her bir bölümü tekrar kendi içinde örün. Ortada birleşme sırasına gelen kadar örün bu noktada örmeyi bırakın. Yukarıda örüp beklettiğiniz saç uçlarını bu saçların üstüne katıp hep birlikte aşağıya kadar örün. Enseye geldiğinizde örgüyü durdurup saçların açılmaması için geçici olarak bir yere sabitleyin. Ensede ayırdığınız saçları da ikiye ayırıp iki belik şeklinde örün. İki beliği ortada buluşturup tek tutam haline getirin. Yukarıda beklettiğiniz saç uçlarını ensede birleştirdiğiniz saçlara katarak aşağıya doğru tek örgü örün. Örme işlemi bittiğinde başın iki tarafından üç sıra halinde gelip ortada birleşen tek örgü model oluşmuş olacaktır. Yıldız Toplama: Kız çocuğunuzun saçlarını arkada üç katman olacak şekilde üstte ortada ve altta ayırın. Her bir ayırdığınız kattaki saçları kendi arasında ikiye bölün. En tepede ikiye böldüğünüz saçlardan iki tane karşılıklı küçük atkuyrukları yapın. İnce renkli lastik tokalarla sabitleyin. Şimdi sağdaki atkuyruğunun ucunu bir altta bulunan ikiye bölünmüş beliklerden soldakinin başına tutturun. Yani yukarı sağdan aşağı sola olacak şekilde çapraz bir hat oluşturun. Burada yine ince renkli lastik toka ile mini bir atkuyruğu oluşturun. Üst solda kalan diğer atkuyruğunu alt sağdaki saçların başladığı tutama katarak yeni atkuyruğunu oluşturun. Yukarıdan aşağıya dört adet atkuyruğu oluşmuş olacak. Aynı şekilde orta kattaki atkuyruklarını altta ayırdığınız tutamlara katarak çapraz yeni hatlar oluşturun. Toplamda altı adet atkuyruğunu çapraz sıra ile oluşturmuş olacaksınız. Özellikle sıcak havalarda bozulmayan ve çocuğunuz oynarken dağılmayan cici bir saç modelidir. Kısa Küt Saç Modelleri: Kız çocuklarına çok yakışan kısa saç modelidir. Küt saç modeli çene hizasında bırakıldığında çocukların şirin yüz hatlarını daha da ortaya çıkarır. Saçlarına takacakları taç aksesuarı ve tokalar ile şekillendirilebilir. Aynı zamanda yanlardan toplanarak yapılan iki adet atkuyruğu modeli bu saç kesimlerine çok yakışmaktadır.

Harika Saç Modelleri

Hızlı hazırlanmanız gerektiği durumlarda hayat kurtarıcı saç modelleri her kadının hafızasında bulundurması gerekir. Hızlıca şekil vererek hazırlayabileceğiniz harika saç modellerinden bir liste oluşturduk sizler için. Torba Bone Saç Modeli: Saçlarınızı yıkadınız ve hızlı bir şekilde hem kurutmak hem model vermek istiyorsanız harika bir fikirle geldik. Saçlarınızı ikiye bölüp burgu halinde tepenizde toplayın. Geniş bir poşet torbayı kafanıza geçirin ve sıkıca bağlayın. Saçların torbanın içinde kaldığından emin olun. Torbanın bir köşesini saç kurutma makinesinin ucunun girebileceği derinlikte yırtın. Saç kurutma makinesinin ağzını bu deliğe sokun ve saçlarınızı kurutmaya başlayın. Fön makinasının üflediği sıcak hava poşetin içinde hapsolacak. Böylece saçlarınızı normal seyrinden daha hızlı kurutmuş olacaksınız. Kurutma işlemi yapılırken de saçlarınızda iri dalgalar oluşturacak olan bukleler şekillenmeye başlayacak. Saçlarınızı açtıktan sonra burguları dağıtın ve ellerinizle havalandırın. Hazırlanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Çengel Bağlama: Uzun saçlı kadınlar için önerebileceğimiz başka harika saç modeli daha aktaralım sizlere. Saçlarınızı tepeden karşılıklı eşit olacak şekilde iki tane orta kalınlıkta atkuyruğu oluşturun. Bu atkuyruklarından birer tutam alarak uçlarını çenenizin altında birleştirerek yine ince lastik toka ile sabitleyin. Aynı atkuyruğundan alacağınız ince tutamlar ile çenenizin altında yeni birleşimler oluşturun bu birleşimleri yaptıktan sonra kendi içinde aşağıya doğru üçgen olacak şekilde çoğaltarak yeni bağlamalar yapın. En son bağlama tek olacak şekilde tamamlayın. Tüm bağlama işlemleri bittikten sonra saçlarınızın en sondaki tek boğumdan tutup çenenizden geçirip başınızın arkasına doğru geçirin. Arkada çengel ağ şeklinde oluşa harika saç modeliniz oluşacaktır. Kolay Kalın Dalgalar: Saçları tepede atkuyruğu olarak bağlayın. Atkuyruğundan ince tutamlar alarak maşa yardımı ile bukleler oluşturun. Tüm maşalama işlemi bittikten sonra atkuyruğunu sökün. Oluşan dalgaları elinizle dağıtın. Havalı ve harika saç modeli ile hızlı bir şekilde hazırlanmış oldunuz. Bandanayla Kısaltılan Saç Modeli: Saçlarınız çok uzun ve siz kestirmeden kısa şekilde kullanmak istiyorsanız yine harika bir fikirle geldik. Bu işlemde size bir fular yardımcı olacak. Edindiğiniz uzun bir fuları boynunuzdan geçirin ve hafif bir düğüm atarak arkada bağlayın. Fuların iki ucunu bırakmadan aşağıysa doğru ilerletin ve saçların üçte birlik kısmına geldiğinizde fuları içe doğru kıvırıp saçların altta kalarak katlanmasını sağlayın. Saçların uç kısımları ense hizasının altında kalacak. Fuların uçlarını saçınızın tepesinde bağlayın ve fiyonk yapın. Saçlarınız mevcut halinden daha kısa ve fular ile taç yapılarak bağlanmış nostaljik bir görünüme sahip olacaktır. Havalı Atkuyruğu: Saçlarınız ince telli ve seyrek ise atkuyruklarınızı daha havalı gösterecek bir tüyo ile geldik. Saçlarınızı atkuyruğu yaparken önce arkada yarım atkuyruğu yapın. Sonra kalan saçları ikiye bölün. Böldüğünüz saçlardan ilk tutamı alıp atkuyruğu topladığınız saçın üstünden geçirip aynı yerde ikinci bir bağlama yapın. Kalan diğer saç tutamını da aynı şekilde saçların üzerine atın üçüncüye aynı yerde toplayın. Saçlarınız bu haliyle daha hacimli bir atkuyruğu görüntüsüne kavuşacaktır.

Kısa Kolay Saç Modelleri

Artık insanlar saçlarıyla daha az uğraşmak istiyorlar. Zamanlarının çoğunu saatlerce ayna karşısına geçip hazırlanmak için harcamak istemiyorlar. Uzun saçlar her daim havalı olsa da kabul etmek gerekir ki onları hazırlamak zaman ve emek istiyor. Bu evrede imdada kısa saçlar yetişiyor. Aman ha öyle dedik diye makası aldığınız gibi saçlarınızı kesmeyin. Kısa saç dediysek hem kullanımı kolay hem de hazırlanması pratik saç modellerinden bahsettik. Size şimdi şifa niyetine kısa kolay saç modellerinden sunacağız. Yandan Tek Örgülü Saç Modeli: Kısa küt saçların uygulayabileceği güzel bir model. Saçlarınızı arkada atkuyruğu yaparak toplayın. Bu esnada saçlarınızın önünden kalın tutamlar ayırın. Ayırdığınız tutamları alnınızın üstünden yana doğru balıksırtı örgüsü ile örün. Örgü bittikten sonra örgü boğumlarından hafif tutamlar kabartın. Arkada topladığınız saçları açın. Balıksırtı örgünüzü ensenin altında gizli kalacak şekilde sabitleyin. Eğer saçlarınız kıvırcık ya da dalgalı ise saçlara öncesinden düzleştirme işlemi uygulayın. Mini Topuzlar: Saçlarınızı iki yandan arkaya doğru atkuyruğu yapın. Her bir atkuyruğunu kendi etrafında burgular halinde dolayın. Doladığınız saçları firkete yardımı ile sabitleyin. Burgu Saç Modeli: Saçlarınızı en tepe noktasında toplayın. Topladığınız saçları burgu yöntemiyle dolayarak firkete ile sabitleyin. Kısa saçlarınız aralardan çıkacak olursa üzülmeyin. Onları parmaklarınız ile şekillendirin ve saç spreyi yardımı ile sabitleyin. Örgülü Yarım Toplama: Kısa saçlarınızın ön kısmını yanlardan tutam almadan arkaya doğru yarım toplayın. Topladığınız saçları ortadan ikiye ayırarak oluşturacağınız yuvadan ters çevirip geçirin. Daha sonra her iki yandan saçlarınızı arkada topladığınız yarım atkuyruğu hizasına gelene kadar balıksırtı örün. Oluşturduğunuz üç adet toplama boğumunu arkada tek olacak şekilde birleştirin ve tek toka ile bağlayın. Kurdeleli tokaları seçerek saçlarınıza aynı zamanda aksesuar zarafeti katın. Helen Tarzı Toplama: Saçlarınıza şerit halinde bandanayı saçın üstünden saçlar altta kalacak şekilde takın. Altta kalan saçlarınızı ince tutamlar halinde alarak bandananın üstünden doğru dolayarak bandanaya sabitleyin. Tüm saç çevresine bu döngüyü sağlayın. Öndeki saçlarınızı da yanlardan geriye doğru bandanaya dolayın. Helen tarzı toplama sitili kısa saçlar için hem pratik hem de uygulaması kolay bir modeldir.

Saç Kesim Modelleri

Her saç tipi kendi fonksiyonlarına göre değerlendirilip kesilmelidir. Çok beğendiğiniz bir kesim modeli saçınızın cinsinden dolayı size yakışmayabilir. Bu sebepten saçlarınızı kestirme kararı aldığınızda gerçekçi fikirlere açık olmalısınız. Düz saçlarda çok iyi görünen model kıvırcık saçlarda aynı etkiyi bırakamayabilir. Hayal kırıklığına uğramamak için size en uygun doğru saç kesim modellerini araştırmanız gerekmektedir. Yazımızın devamında sizlere ilham olacak saç kesim modellerinden bahsedeceğiz. Katlı Kesim Modeli: Katlı kesim modelleri her saç tipine uygulanabilen temel kesim tekniklerinden oluşmaktadır. Her saç tipine yakışıyor olsa da katlı kesim modellerinin de belli kıstasları vardır. Düz ince saçlarda kat uygulaması saçların daha zayıf ve hacimsiz görünmesine sebep olabilir. Bu tarz saçlarda katlı kesim saçların ön kısımlarında perçem bırakılacak şekilde modellenmelidir. Bu sayede saçlar daha hacimli ve dolgun gözükecektir. Dalgalı saçlarda katlı kesimin her hali doğal ve kusursuz gözükür. Kıvırcık saçlara sahipseniz katlı kesimleriniz uçlarda ve ara makas ile atılarak yapılacak seyreltme işlemi ile gerçekleştirilmelidir. Zaten kabaran ve elektriklenen saç türü olan kıvırcık saçlarda tepelerde asla katlı kesim uygulanmamalıdır. Yapılacak böyle bir hata saçların daha fazla kabarıp şekil almasının zorlaştırmaktadır. Pixie Saç Kesim Modeli: Daha cesur kadınların seçimi pixie saç modeli. Saçların kısacık kesildiği maskülen bir o kadarda çekici bir model. Yüzleri yuvarlak kadınların tercih etmesi yerinde olacaktır. Kare ve dikdörtgen yüz tipi için uygun olmayan bu model aksi halde yüz ifadesini daha sert bir ifadeye sokacaktır. Punk Saç Modeli: Yine minyon yüzlü kadınların tercih etmesi gereken asi bir saç modeli. Saçlar ön ve tepelerde daha uzun bırakılırken ense ve yanlar kazıtılarak tıraş edilir. Her tür saç tipine uygulanabilen modeldir. Zaten kazınmış olan saçta kusur bulunabilmesi düşünülemez. Orta Boy Saç Kesim Modeli: Saçları daha hacimli gösteren katlar eklenerek modellenebileceği gibi aynı hizada bırakılmış küt kesim tarzı da uygulanabilir. Orta boy kesimler saçların kolay şekil alabileceği, uzun saçın bakım dezavantajından sıyrılmış saç modelleridir. Daha çok orta yaş kadınların tercihi olan orta boy saç kesimi şekillendirme ve toplama konusunda da pratiklik sağlayacaktır. Bob Kesim Modeli: Saçlar her boy bob kesim modeli ile kesilebilir. Bob saç modelinde önemli olan saçlar arka kısımdan enseden biraz daha kısa yanlara doğru uzayan şekilde kesilir. Yalnız karıştırmamak gerekir ki asimetrik saç kesiminde olduğu gibi göze çarpan bir boy farklılığı olmaz saçlarda. Belli belirsiz bir kısalık vardır ensede. Onun dışında saçlar aynı hizada kısalır. Katlı kesimler uygulanmaz bob kesimde. Sadece önlerde düz kütler veya perçemler bırakılabilir. Daha çok ince telli saçlara uygulandığı model dalgalı ve kalın telli saçlara da rahatlıkla uygulanabilir. Eğer yüz şekliniz oval ise bob saç kesimi size uygun bir model olacaktır. Kalp Kesimli Kısa Saç Modeli: Yüz şekliniz kalp, oval veya yuvarlak ise saçlarınızda ince telli ve düzse bu model size göre. Saçlar çeneye kadar kesilirken alından perçemler çeneye doğruda artan belirgin katlar uygulanmaktadır. Tepeden enseye kadarda net katlar kesilerek saçların arkasına hacim verilir. Tam ense ise çok kısa kazınarak diğer saçların havada kalması sağlanır.
cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu