Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik

- Advertisement -

- Advertisement -

Saç Nasıl Hızlı Uzar

0 76
Spread the love

Saçlarımızın uzamasında en büyük etken nedir? Saç uzaması için neler yapılmalıdır? Kısa saç nasıl hızlı uzar? Kısa saçların uzaması genellikle baya zaman almaktadır. Saç uzamasını hızlandırmak için bazı yöntemlere başvurulmaktadır.

Özellikle saçları yıpranan kadınlar saçlarını kestirdikten sonra pişmanlık duyup hemen uzamasını istemektedir. İnternet üzerinde araştırılarak yapışan doğal kaynaklı kürler sayesinde saç uzamasını hızlandırma imkânı bulunmaktadır.

Saç Uzamasını Hızlandıran Kürler

Saçlarınızın daha çabuk uzamasına yardımcı olacak olan kür ve maske çeşitleri hazırlayabilirsiniz. Bunlar;

  • Aloe vera kürü
  • Bal, patates ve yumurta sarısından yapılan kür
  • Avokado maskesi
  • Süt, zeytinyağı, yumurta ve limon kürü

Bu tarz kürler saçlarınıza hem canlılık kazandırır hem de uzamasında çok etkilidir. Kürleri iyice araştırıp gerekli malzemeleri tam ölçüsünde yapmak daha çabuk saçlarınızın uzamasını sağlayacaktır. Bu kürler dışında saç uzamasına yardımcı olan bitkilerde bulunmaktadır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Rengi Nasıl Açılır?

Bunlar;

  • Lavanta
  • Peryavşan
  • Isırgan otu
  • Adaçayı
  • Biberiye
  • Çemen

Bu çeşitli otlar ve çiçeklerle yapılabilecek karışımlarda saçlarınızın uzamasına yardımcı olacaktır.

Saç Uzamasının İpuçları

Her bayan saçlarının hızlı uzamasını ister. Bunun için saçlarımıza iyi bakmalı onları her zaman canlı tutmalıyız. Saçların uzaması için dikkat edilmesi gereken bazı etkenler vardır. Bunlar;

Sağlıklı Beslenme

Doğal yöntemler dışında saçlarımızın besin değerlerine ihtiyaçları vardır. Saçlar besin değerlerini vücuttan almaktadır. Bunun için sağlıklı beslenmeli vitamin ve minerallere ağırlık verilmelidir. Sağlıklı beslenme sayesinde daha az saç dökülmesi meydana gelmektedir.

Isıdan Uzak Tutulmalı

Saçlarımızı ısıdan uzak tutmalıyız. Düzleştirici ve maşa az kullanılmalıdır. sıcak her zaman saçlarının yanmasına sebep olur ve uzamasını engeller.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Koyu Küllü Kumral Saç Rengi

Soğuk Su

Saçları kaynar su ile yıkadığınızda çok yıpranmasına neden olur. Ilık suyla yıkanan saçlarda yıpranma azalır ve nem saçınızda kalarak uzamasına yardımcı olur.

Saçlarınızı Açık Tutun

Saçları sıkarak bağlamak, at kuyruğu yapmak saç dipleri gerildiği için zarar vermektedir. Bunları önlemek için özellikle yatacağımız zaman saçlarımızı açmalıyız.

Bu ipuçlarının yanı sıra saçlarınızın uçlarından sık sık aldırmanız da uzamasını sağlayacaktır. Her gün düzenli tarayıp saçları kremlemek bakım yapmak saçlarınızın yıpranmasını engellemektedir.

Bir önceki yazımız olan Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde saç köpüğü, Saç Köpüğü Kullanımı ve Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.