Saç Bakımı

Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır

Saç şekillendirmede saç kremlerinin ardından saç köpükleri de kullanılmaya başlamasıyla saç köpüğü nasıl kullanılır sorusu da merak konusu oldu. Özellikle dolgun, dalgalı saçları olan ve hacimsiz saclara sahip olan kadınlar, saç köpüğü ile saçlara doğal görünüm veriyorlar. Saça kremler gibi ağrılık yapmaması açısından çok tercih ediliyor.

Saç Köpüğü Nedir?

Saça istenilen şekli vermek amacıyla çeşitli kimyasallarla oluşturulan köpük şeklindeki maddeye saç köpüğü denir. Saç köpükleri ayrıca saça dolgunluk verir ve parlaklık sağlar.

Saç Köpüğü Nasıl Uygulanmalıdır?

Kıvırcık, dalgalı, düz, uzun, kısa ve birçok saç çeşidinde kullanılabilen saç köpüğünün uygulama aşamaları vardır.

Bunlar:

  • Saç ıslatılır. Şu damlayacak kadar ıslak olmamalı nemli olmalıdır.
  • Saç köpüğü şişesi sallanır. Saçlar bölümlere ayrılır ve bir tutam köpük saç köklerine sıkılır. Enseden başlayarak yukarıya doğru uygulanır.
  • Saçlara uygulanan köpük parmaklarla masaj yapar gibi dağıtılır. Köpük, köklerden saç uçlarına doğur yayılır. Yetmezse saç uçlarına bir miktar daha saç köpüğü eklenebilir. Dağıtmak için tarak ya da fırçadan yardım alınabilir.
  • Saç kurutma makinasının düşük ayarında saçlar kurutulur. Bu sayede saçlar güçlenir ve havalı olur. Aynı zamanda şekillenmesi kolaylaşır.
  • Tüm bu işlemlerden sonra saça fırça ve fön makinasıyla kolayca şekillendirilebilir.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kısa kıvırcık saçlar için özel saç modelleri

Saç Köpüğü Kullanmada Püf Noktalar

Saç köpüğü seçerken birçok noktaya dikkat etmek gerekir. Bunlardan en önemlisi saç tipinin belirlenmesidir. Yağlı saçlarda, uygulamadan önce mutlaka duş alınarak saç şampuanlamalıdır. İnce saçlarda, hacimlendirmek için bol miktarda uygulanmalıdır.

Kabarık ve kıvırcık saçlarda, kabarmayı azaltmak için köpük öncesi bakım uygulanmalıdır. Kürü veya ince saçlarda ise saç kremi köpükleri kullanmak faydalı olacaktır.

Saç Tipine Göre Saç Köpüğü Kullanımı

Düz ve ince telli saçlar aynı zamanda hacimsiz olduğu için saç köpüğü saç tiplerine uygulanır. Ve kurutma makinesiyle kurutularak hacim desteklenir. Düz görünüm sağlamak için yumuşak telli bir fırçayla saç taranır.

Kıvırcık ve kabarık saçlarda banyodan sonra nemli saçta şekillendirilmek istenen bölgeye saç köpüğü uygulanır. Daha sonra saç kurutma makinesindeki difüzör yardımıyla kıvırcık saç şekillendirebilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Düzleştirici Taraklar Kullanışlı mı?

Bir önceki yazımız olan Saç Kaşıntısına Ne İyi Gelir başlıklı makalemizde Saç Kaşıntısı, Saç Kaşıntısı Sebepleri ve Saç Kaşıntısına Ne İyi Gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu