Ten Rengine Uygun Saç Rengi Seçimi

Ten Rengine Uygun Saç Rengi Seçimi
11 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 25 kez okundu.

Ten rengine uygun seçimi, uzun yıllardır hanımların sıkça üstünde durduğu konulardan birisi olarak dikkat çekmektedir. Sarışın, buğday ya da esmer fark etmeksizin pek çok hanım günümüzde daha estetik bir görüntü yakalayabilmek için saçlarını boyamayı tercih etmektedir. Saçlarınızı boyarken doğallıktan ödün vermemek ve ten renginize uygun bir renk tercih etmeniz, mutlaka dikkat etmeniz gerekenler arasındadır. Peki renginizi neye göre seçmelisiniz ve saç boyarken neleri ihmal etmemelisiniz? Sizler için hazırladık.

Saç Rengi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ten rengine uygun saç rengi seçiminde, mutlaka cilt tonunuzu belirlemeniz gerekmektedir. Açık tenli hanımların saç rengi seçiminde çok daha avantajlı olduğunu söyleyebilirken, koyu cilt rengine sahip olan hanımların bu konuda biraz daha az alternatifi bulunduğunu söylemek mümkün. Cilt tipinizi belirledikten sonra, ikinci aşama; beğendiğiniz bir rengi tercih etmek olacaktır.

Açık Ten İçin Sarı ve Tonları

Açık bir ten rengine sahipseniz, dilediğiniz her türlü rengi saçınızda uygulayabilmeniz mümkün. Sarıdan kahverengiye, siyahtan kızıla kadar birçok rengi denemeniz mümkün. Seçtiğiniz saç rengi kadar nasıl uyguladığınız da oldukça önemlidir. Zira, bazı renklerde mutlaka kuaför desteği almanız gerekmektedir. Zira saçlarınızı tek başına boyarsanız, çok başarısız olabilirsiniz. Sarı tonlarını tercih edebilir ve moda saç renklerini deneyebilirsiniz. 2018 yılı modası incelendiğinde, cesur saç renklerinin ön plana çıktığını söylemek mümkün. Siz de bu renkleri tercih edebilir, son derece şık saçlara sahip olabilirsiniz.

Koyu Cilt Tenine Sahip Hanımlar Kızıldan Uzak Durmalı!

Koyu bir cilt renine sahipseniz, kızıl ve tonları çok tercih edeceğiniz renkler arasında bulunmuyor. Modacılar ve stilistler de koyu cilt tenine sahip hanımların kahverengi tonlarını tercih etmelerini öneriyor. Kahverengi ve tonları, sizin cilt tipinize uygun olabilir.

koyu renkli cilt koyu renkli cilt bakımı koyu renkli ciltler neye dikkat etmeli koyu renkli cilde sahipsen koyu tene sahipsen

 

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Topuz Modelleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, kıvırcık saç topuz modelleri ve kıvırcık saçlara topuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git