Saç Modelleri

Oval Yüz Erkek Saç Modelleri

Erkekler, yüz tiplerine göre saç modeli seçtiklerinde daha erkeksi görünüme sahip olabilirler ve yüzlerinin orantılı olmasını sağlarlar. Birçok yüz tipi vardır. Bunlar kare, dikdörtgen, yuvarlak, üçgen ve ovaldir. Oval yüz tipine sahip erkeklerde oldukça fazladır.

Oval Yüz Tipi

Erkeklerin yüzünün uzunluğu elmacık kemiklerinin genişliğinden fazlaysa oval yüz şekline sahiptirler. Çene, yanak ve alındaki keskinlik çok fazla değildir. Alın çeneden geniştir. Oval yüz şekline sahip erkekler birçok saç modeli alternatifine sahiptir.

Dünya üzerinde birçok yakışıklı erkeğin yüz şekli, oval yüz tipidir. Oval yüz tipine ait saç modelleri tercih edildiğinde daha yakışıklı bir görünüm elde edilmektedir. Oval yüz erkek saç modelleri için alternatifler de oldukça geniştir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Uzun Saç Erkek Modelleri

Oval Saç Modelleri

Bu yüz modeline sahip erkekler şanslı kategoriye girerler çünkü hemen hemen her saç modeli yakışır. Oval yüz modeli için önerilen modeller;

  • Yüzdeki ovallik optimize edilebilir bunun için ise saça hacim katılarak saç alına indirilir ve tepeye açı verilir.
  • Oval yüz şekline en uygun tarz ise klasik şekilde arkaların kısa ve üstün biraz daha uzun olduğu yanların kademeli olarak kısaltıldığıdır.
  • Oval yüz için önemli olan saç dengesinin bozulmamasıdır. Saç dengesi bozulduğunda hoş görüntü oluşmaz.

Oval Yüz Tipi Erkeklerin Uzak Durması Gerektiği Modeller

Oval yüz tipine sahip erkekler de uzun saçlar çok hoş durmayabilir ama uzun saç arkadan toplandığında güzel bir görünüm elde edilebilir. İleriye uzanan kaküllerden uzak durulmalıdır çünkü alında çok fazla ağırlık olduğu zaman yüzün yuvarlaklığını arttırır hoş görüntü oluşturmaz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kadın Saç Modelleri Bakır Rengi

Oval Yüz Tipine Sahip Erkeklerin Sakal Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Oval yüz tipine sahip erkekler her sakal tipini uygulayabilirler. Bu sakal seçimleri yapılırken deneme yanılma yoluna girebilirler. Tam sakal, keçi sakal gibi zaman zaman bunlar denenebilir. Hangi sakal modeli erkeğin tarzı yansıtıyorsa o sakal modeli tercih edilir ve kullanılır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu