Moda / Fashion

Ada Mutfak Modelleri

Ada Mutfak Modelleri

Bazı insanlar mutfaklarında vakit geçirmeyi çok seviyor. Bu zamanı daha verimli geçirebilmek için de bazı değişiklikler yapmaları gerekiyor, aynı zamanda göze hoş gözüken bir tasarım istiyorlar. Günümüzde de insanların bu isteklerini gerçekleştirebilmek için birçok mutfak modeli tasarlanıyor ve kullanıma sunuluyor. Bunlardan biri de “Ada Mutfak“. Ada Mutfak modelinin özelliği, dolaplara yakın bir konumda dört tarafı da açık bir tezgahın bulunması. Bu tezgah, mutfakta zaman geçiren kişilerin mutfaklarını daha kullanışlı hale getirmelerine yardımcı oluyor.

Ahşap Modeli

Özellikle koyu renkleri tercih edilen bu mutfak modeli, açık renk dolaplara sahip mekanlarda hoş ve eski bir görünüm sağlıyor. Orta tezgahta açık renk yüksek sandalyelerin kullanılması, ton dengesini eşitleyecektir. Eğer mutfağınızda sıcak ve samimi bir hava yaratmak istiyorsanız, Ahşap Ada Mutfak modelini kullanabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2023 Sonbahar Kış Moda Trendleri

Ada Mutfak Modelleri

Mermer Modeli

Açık renk ve desenli mermerler, metalik ve gri tonlu mutfaklarda daha hoş bir görünüm sağlar. Orta tezgahta koyu renk yüksek sandalyelerin kullanılması, ton dengesini eşitleyecektir. Eğer mutfağınıza modern bir hava katmak istiyorsanız, Mermer Ada Mutfak modelini kullanabilirsiniz.

Ada Mutfak Modelleri

Eklenebilecek Özellikler

Dilerseniz Ada Mutfak modeline kendi yaratıcılığınızı da ekleyebilirsiniz. Şu ana kadar yapılmış bazı tasarımlar da var. Bunlardan biri, mutfağın orta tezgahının yan dolaplarının birini monte edip kitaplık yaptırmak. Yemek kitaplarına daha kolay ulaşmak için hem pratik hem de mutfağa hoş bir hava katan tasarım modellerinden biri.

İsterseniz ocağı ana tezgaha değil de orta tezgaha monte edebilirsiniz. Bu, daha ferah bir ortamda yemek yapmanızı ve daha büyük bir alanda çalışmanızı sağlar. Aynı şekilde lavaboyu da orta tezgaha taşıyabilir ve mutfağınıza farklı bir görünüm katabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2018-2019 Sonbahar-Kış Sezonunun Trend Saçları

Ada Mutfak Modelleri

Renk Seçimleri

Bu tip bir mutfakta tezgahın ve dolapların renklerinin zıt olması mutfağa daha hoş bir görünüm kazandırabilir. Mesela, dolaplarda siyah gibi koyu bir renk seçerseniz, tezgahı üst tarafta da bahsettiğim beyaz mermer şeklinde yapabilirsiniz. Bu tip mutfaklarda aynı rengin farklı tonlarının kullanılması, renk koyu ise mutfağa iç karartıcı bir hava katabilir. Eğer renk açık ise, mutfağın detayları göz yorabilir.

Bir önceki yazımız olan 2019 Sezon Trendi Ekose Nasıl Giyilir? başlıklı makalemizde 2019 Sezon Trendi, ekose deseni ve ekose desenli elbiseler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu