- Advertisement -

- Advertisement -

Her Saç Rengine Göre Balyaj Önerileri

0 891
Spread the love

Her Saç Rengine Göre Balyaj Önerileri

Balyaj modası her geçen gün artarken, saçların paketlenerek aralarına ışıltılar atılarak saçların renklendirilmesine balyaj denir. Son yılların modası ışıltılı ve doğal balyaj olup, doğal görünümlü saç modasına uymak için klasik balyaj renklerinden vazgeçerek saç rengine uygun değişik balyaj renklerine öncelik verebilirsiniz. Saç renginde değişiklik yapılmadan doğal balyaj istiyorsanız aşağıdaki ipuçlarına öncelik verebilirsiniz.

Siyah saçlılar için balyaj önerisi

Siyah saçlılar için balyaj önerisi

Saçlarınız siyah ya da koyu kahverengi tonlarında ise, karamel ve kızıl balyajlar deniyerek fark yaratabilirsin. Çünkü koyu saç renklerine açık renkli balyajlar doğal durmayabilir. Saçlarınızda doğal bir ışıltı olsun istiyorsanız karamel balyajı mutlaka denemelisiniz. Saç diplerinizin aşağısından başlayan karamel ışıltılar ile hem saçlarınız rengi yumuşar hem de doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz.  Kimsede olmayan ve farklı bir renk tercih ediyorsanız o zaman da kızıl balyaj modellerini inceleyebilirsin. Koyu renkli saçlar için fazla iddialı olacak bu renk ile daha farklı bir havaya bürüneceksiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin İki Süper Nem Maskesi

Kahverengi saçlılar için balyaj önerisi

Kahverengi saçlılar için balyaj önerisi

Saçlarınız kahverengi tonlarındaysa çok şanslısınız demektir. Hemen hemen her renk balyaj rengi size yakışır.  Kahverengi saçlara sahipseniz, diplerini boyatmak yerine uçlarına ombre yaptırarak farklı bir görünüm kazanabilirsiniz. Saçlarınızın uçlarını koyu sarı tonları ile boyatarak doğal bir geçiş elde edebilirsiniz. Kahverengi saçlarına doğal görünümlü bir balyaj yaptırmak isterseniz, bal sarısı renkte balyaj yaptırmayı düşünebilirsiniz. Böylelikle yüz hatlarınız yumuşamış olur. Şayet soğuk tonda bir renkte saçlarınıza balyaj yaptırmayı düşünürseniz, küllü kumral balyajı deneyebilirsiniz. Özellikle açık kumral balyaj modelini kahverengi saçlara tercih etmek doğru bir karar olacaktır.

Sarışınlar için balyaj önerisi

Sarışınlar için balyaj önerisi

Sarışın olanlar saçlarının daha parlak ve canlı görünmesi adına balyaj ya da röfle yapabilirler. Balyaj tekniğinde saçlarda daha kalın paketlemeye yer verilirken, röfle yapımında saçlar daha ince ince boyanır. Röflede saçlarını tümü boyandığı için bunu istemiyorsanız kesinlikle balyaj uygulamasını tercih edebilirsiniz. Sarışınlar için en uygun balyaj rengi ise kesinlikle platindir. Saç renginizin iki üç ton açığına balyaj rengi tercih ederek, saçlarınızda doğal bir ışıltı elde edebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Muhteşem bukleler için bakım önerileri

Balyajlı saç bakımı nasıl olmalıdır

Balyajlı saç bakımı nasıl olmalıdır?

Balyaj yaptırdıktan sonra ilk günkü gibi parlak ve canlı saçlara sahip olmak istiyorsanız, saçlarınıza düzenli bakım yaptırmalısınız. Saçlar yıkanırken boyalı saçlar için şampuan seçilirken, saç kreminde de boyalı saçlar için olanı tercih ederek saçlarınızı yumuşatabilirsiniz.

Haftada bir kere olmak üzere maske kullanarak, saç renginizi koruyabilirsiniz. Saç maskesi, saç renginin parlak görünmesini korurken, solgun ve cansız görünmesini engeller. Günlük saçlarınızı şekillendirirken, ısı kullanmak yerine saç jölesi ya saç spreyi kullanabilirsiniz. Fön çektirmek ya da saçları düzleştirmek saçların yıpranmasına neden olurken, daha parlak görünmesi için saçlarınızın uçlarına saç bakım yağı da sürmeyi unutmamalısınız.

Moda ve saç ile ilgili diğer yazılarımızı okumak için BURAYA TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan 2018-19 Sonbahar ve Kış Sezonunun Trendleri başlıklı makalemizde kısa etek, Mango ve şal hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2023 Sonbahar Kış Moda Trendleri

Leave A Reply

Your email address will not be published.