Sağlık

Amber Çiçeği Tohumu Faydaları

Amber Çiçeği Tohumu Faydaları

Amber çiçeğinin kökeni Hindistan ülkesinden gelmektedir. Hem tatlı hem de güzel bir çiçek olan amber çiçeği Amretta denilen bitki sayesinde oluştuğu biliniyor. Çok fazla uzayabilen bir bitki olan amber çiçeği Hicazda yetiştirilir. Ve kokusu güzel olan bir çiçektir. Rengi kahverengi olduğu gibi dikene benzer bir yapısı vardır. Aynı zamanda yemeklere tat vermek için de kullanılır fakat adı pek duyulmamıştır.

Amber Çiçeği Tohumu Faydaları

Amber Çiçeğinin Faydaları Nelerdir?

Amber çiçeğinin çeşitli hastalıklara iyi geldiği biliniyor. Aynı zamanda gün içinde sıktığımız parfümlerin içinde de yer alır. Fakat tüm parfümlerde yer alır diyemeyiz. Üzerinizde bulunan halsizlik, depresyon hali gibi durumlarda bütün kötü enerjiyi çeker. Amber çiçeği ilk zamanlarda kahvelerde kullanıldığı bilinirdi fakat günümüzde hastalıklarda da kullanılmaya başlandığı gibi yarar da sağlamıştır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çocuklarda Çekingenlik

2.5 metre kadar uzayan bu çiçeğin tohumu kahverengi olsa da çiçeği sarı ve mor renklerde açar. Bir diğer önemli faydası ise toprakta bulunan magnezyumu depolamasıdır. Bayanlara gelecek olursak düzensiz olarak adet gören bayanlar amber çiçeği tohumu kullandıktan sonra adet zamanlarının düzene gireceğini rahatlıkla görebilirler. Çabuk kırılma özelliğine sahiptir. 6 gram denilecek kadar az içilmelidir. Sirke ve turmus ile karıştırıldığı zaman yaralara sürülmesi fayda gösterir. Ayrıca aromaterapi hastalarına doktorlar tarafından tavsiye edilir.

Amber Çiçeğinin Zararları Nelerdir?

Üstte de belirtildiği gibi 6 gram kadar içilmelidir. Çok fazla içilirse karaciğere zarar verme gibi bir durum meydana gelebilir. Gebe olan bayanlarda ve lohusalık döneminde olan annelerde kullanılması çok risklidir. Herkesin istediği zaman tüketmesi tavsiye edilemez. Çünkü bazı kişilerin bilmese de bu çiçeğe alerjisi olabiliyor. Uzman kontrolü altında gram derecesinde tüketilmelidir. Aksi taktirde yağlanmaya sebep olur.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Elisa Testi Normal Değerleri Nasıl Olmalıdır?

Bir önceki yazımız olan Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu