- Advertisement -

- Advertisement -

Amerikan Mutfak Dekorasyonu

1 150
Spread the love

Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Amerikan mutfak dekorasyonu diye adlandırdığımız şey aslında açık mutfak, yani mutfak ve salonun beraber kullanılmasından doğan bir dekorasyon çeşididir. Genelde modern ev tarzlarında görülse bile klasik ve geleneksel tarzdaki evlerde de tercih edilebilir. Mutfak ve salon birleştirilerek, ortak duvar yıkılarak, çok masraflı olmamakla beraber evlere çok farklı bir hava katacak bir dekorasyondur. İki mekan arasında tavan farkı yaratarak yani asma tavanlı seviye farklılıkları yahut dekoratif seçenekler ile ki bunlar sütun ya da kolonlar olabilir.

Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Avantajları ve Dezavantajları Nedir?

Bu dekorasyon seçeneği, çok fazla yemek pişirilen evler için pek uygun görülmüyor. Yediğimiz yemeklerden bazıları yoğun koku yapabildiğinden bu bir dezavantaj olarak görülebilir ama bunu sürgülü kapı seçenekleriyle engelleyebilmek de mümkün. Amerikan mutfağındaki sürgülü kapı modellerinde cam kapı ağırlıklı olarak kullanılabiliyor.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Her Saç Rengine Göre Balyaj Önerileri

Öte yandan daha canlı renkler ile spor veya ağır ve parlak renkler ile şık bir görüntü sağlayabilmesi ile evlerimiz için güzel bir avantaj da sayılır.

Amerikan Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Ahşap Modeller

İnternet üzerinden yahut evlerinde Amerikan mutfağı kullanan tanıdıklarımızdan bakacak olursak en çok kullanılan modeldir. Daha ağır bir görüntüsü olmakla beraber mobilyalar ile daha sade bir ev görüntüsü de verebilirler. Düz beyaz renkte kullanılan beyaz eşyalar için yani kırık beyaz olmayanlar için daha çok açık renkli tahta modeller uygun olacaktır. Daha yoğun, daha ağır mutfak isteyenler için ise koyu renk ahşap modelleri uygun görülüyor. Bu kısımda mermer kullanımı yine elde ettiğimiz görüntü konusunda çok önemlidir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  IKEA Dolap Modelleri

Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Renkli Tasarımlar

Amerikan mutfağı ağırlıkla salonda kullanıldığı gibi oturma odası ile de birleştirilebilir. Yine bunun için tavan farkı, dekorasyon seçenekleri kullanılabilir. Burada önemli olan ayrıntı oturma odasının renkleri ile mutfağın renklerinin birbirine uydurulmasıdır. Salonda kullanılabildiği gibi eğer oluşabilecek herhangi bir kokuyu engellemek istiyorsak sürgülü kapı sistemini kullanabiliriz.

Mermer Kullanımı

Ünlü tasarımcılardan örnek alınarak yapılmış bu mutfaklarda genellikle mermer rengi olarak gri kullanılır. Hem düz beyaz ya da kırık beyaz mutfak eşyalarına uymakla birlikte daha şık bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Bir önceki yazımız olan Erkek Mont Modelleri başlıklı makalemizde erkek modası, erkek mont ve şişme mont modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Comment
  1. elif says

    Off off off mutfak modellerine bakın. Hepsi birbirinden güzel. Böyle bir mutfağım olsa yatağımı bile buraya sererdim 🙂

Leave A Reply

Your email address will not be published.