Sağlık

Aşırı Saç Dökülmesi Kanser Belirtisi

Halk arasında saçı dökülen kişiler için aşırı saç dökülmesi kanser belirtisi olduğu yönünde düşünceler bulunur. Bu düşüncelerde doğruluk payı vardır ancak her saçı dökülen kişi için kanser olabilir diye düşünmek doğru değildir. Farklı bir durumun dışa vurumu da aşırı saç dökülmesine sebep olabilmektedir.

Aşırı Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir?

Saç dökülmesinin onlarca nedeni vardır. Bu nedenlerin bir kısmı deri ile ilgili bir kısmı ise vücut için en önemli olan minerallerle ilgili olabilmektedir.

  • Kan içinde bulunan B12 vitamin seviyesinin azalması,
  • Kan içinde bulunan Demir vitamin seviyesinin azalması,
  • Tiroid hastalıkları,
  • Safra Kesesi hastalıkları,
  • Karaciğer hastalıkları,
  • Hormonel hastalıklar,
  • D vitamini eksikliği,
  • Kemoterapi alınması

Aşırı saç dökülmesine sebep olan etmenler olarak karşımıza çıkmaktadır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İçinizi Serinletecek 4 Güzel İçecek

Aşırı Saç Dökülmesini Engelleme Yöntemleri Nelerdir?

Saç dökülmesini engellemek için öncelikle saçların neden döküldüğünün belirlenmesi gerekir. Bu durumu tespit etmenin en kolay şekli kan analizi yapmaktır. Vücuttaki östrojen hormonunun düzensiz oluşunu ölçmek için ise hormon testi yapılması gerekir.

Tetkikler sonucu saç dökülmesine sebep olan değer ortaya çıkarılabilmektedir. Vitamin takviyesi ve hormon ilaçları ile saç dökülmesi önlenebilecek sağlık sorunlarından biridir.

Saç Dökülmesine Karşı Uygulanabilecek Bitkisel Kürler

Saç dökülmesini yok etmek ve saç çıkmasını sağlamak için onlarca bitki kürü bulunmaktadır. Saçlı deriye uygulanacak olan yağ kombinezonları ve şampuan seçimiyle kısa sürede yeniden saç çıkarmak mümkündür.

Buğday yağının her banyodan önce saçlı bölgeye uygulanması ile 15 gün içinde yeni saçlar çıkmaya başlayacaktır. Aynı uygulama hint yağı ve maydonoz yağıylada tekrar edilebilmektedir. Saçların çıkması ve çoğalması için bu yöntemler yan etkisi bulunmayan yöntemlerdir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Argan Yağı Zararları Var mı?

Lazer İle Saç Çıkarma

Saç dökülmesine karşı uygulanacak olan yöntemlerden biri de lazer ile saç ekimidir. Bu işlem de garantili bir yöntemdir ancak bu yöntemin uygulanması bazı şartlara bağlıdır. Bu şartların sağlanması yapılan tetkiklerin sonuçlarına ve saç dökülme sebeplerine bağlıdır. Kişinin sağlık faktörünün lazer ile saç ekimine uygun olması durumunda, lazerle saç ekim tekniği uygulanabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Argan Yağı Zararları Var mı? başlıklı makalemizde argan yağı, argan yağı fiyatı ve Argan Yağı Zararları Var mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu