- Advertisement -

- Advertisement -

Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi

0 146
Spread the love

Saç dökülmesi sadece erkeklerin problemi olarak değil aynı zamanda kadınların problemleri olduğundan, bazı kadınların yaşamış oldukları saç dökülme problemi olarak kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi meydana gelebiliyor. Bu durumu oluşturan pek çok neden bulunduğu gibi yapılması gereken pek çok önemli konularda mevcut olmaktadır. Öyleyse kadınlarda bu saç dökülme problemi nedir? Nasıl oluşur ve sebepleri nelerdir?

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Erkek tipi saç dökülmesi genel olarak androgenetik alopesi adında bilinir. Bu durum kadınlar da görülen erkek tipi dökülmeye konulan bir ad olmaktadır. Artık kadınlarda da erkeklerde olduğu gibi saç dökülme problemi yaşanabiliyor.

Bu durum menopoz sonrasında daha fazla görülmektedir. Kadınlar genel olarak kadın tipi saç dökülmelerini yaşarken, bazı kadınlar da erkek tipi saç dökülmesi meydana gelebiliyor. Fakat erken teşhis ile birlikte bu dökülmelere karşı tedaviler uygulanabiliyor.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç Dökülmesinin Nedenleri?

Erkek tipi saç dökülmesi kalıcı olmaktadır. Genel olarak kadınlar da menopozdan sonraki dönemler de sıklıkla görülür. Bu esnada hormonal problemler devreye girerek saç dökülmesini oluşturur.

Çoklu saç kayıplarında mutlaka bir uzman doktora görülmesi şarttır. Hangi tipte saç dökülmesinin yaşandığının bilinmesi adına çeşitli testler uygulanır. Bu testler sonucu hangi tip saç dökülmesinin yaşandığı ve nelerin yapılması gerektiği sizlere açıklanır. Bu konu hakkında doktorun dedikleri mutlaka uygulanmalıdır.

Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nasıl Yaşanır?

Bu saç dökülmesi tipinde saçların büyüme hızlı en yavaşa iner ve yeni saçların büyümesi oldukça uzun vakitler alır. Saç telleri zayıflayıp incelir ve folikülleri oldukça küçük bir hal alır. Böylece saç telleri kolay bir şekilde kırılma yaşar ve dökülme başlar. Günde 50-100 arası saç dökülmesi normal karşılanır. Fakat fazla dökülmeler de bir problem olduğu gözlenerek doktora başvurulmalıdır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir?

Kadınlarda Sıkça Görülen Saç Dökülmesi Tipleri

Kadınlar saç dökülmesi yaşadıklarında genel olarak 3 çeşit tipte dökülmeleri yaşarlar. Bunlar:

  • Tip 1 (başın etrafında başlayan incelmeler görülür)
  • Tip 2 (açıklık genişleyerek baş etrafında daha fazla saç teli incelmesi görülür)
  • Tip 3 (kafanın üst kısmı tamamen açılır ve tüm saç telleri incelme yaşar)

Kadınlar da dökülme tipleri bu şekilde başlar ve önlem alınmazsa problemli süreçler çoğalabilir.

Bir önceki yazımız olan Saç Köpüğü Nasıl ve Nerede Kullanılır? başlıklı makalemizde saç köpüğü, Saç Köpüğü Kullanma ve Saç Köpüğü Nerede Kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.