- Advertisement -

- Advertisement -

Bal Köpüğü Ombre Modelleri

2 739
Spread the love

Bal Köpüğü Ombre Modelleri

Bal köpüğü ombre modelleri, en çok tercih edilen ombre modelleri arasında yer almaktadır. Doğal olması ve gözü rahatsız etmemesi nedeniyle, kumral saçların uçlarını renklendirirken; saçlara güneş ışığından açılmış gibi bir görünüm kazandırır.

Bal Köpüğü Ombre Modelleri

Bal Köpüğü Ombre Modelleri Nasıl Yapılır?

Bal köpüğü ombre modelleri yapmak için öncelikle saçta mevcut olan yansımaların cila yardımıyla yok edilmesi gerekmektedir. Bunun için herhangi bir marka saç boyasından 7.1 rengi boyanın yarısı ile %6’lık bir oksidan karıştırılırken, küçük çar bardağı ile ılık çeşme suyu eklenerek cila karışımı elde edilir. Böylelikle saçlarda bulunan kızıl tonlar yok edilir.

Bal köpüğü ombre modelleri, kumral saç ile güzel durduğu için saçta kızıl tonların olmaması gerekir. Temiz ve ıslak saça hazırlanan karışım saçın tümüne sürülür ve her yerine eşit şekilde hızlıca sürüldükten sonra sadece 5 dakika bekletildikten sonra durulanır. Artık saçtaki kızıl ya da turuncu tonlar kaybolduğu için bal köpüğü ombre modeli uygulamasına geçilebilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Koyu Saça Ombre Saç Modelleri

Eğer saçlarınızda beyaz renkler mevcut ise, beyaz renklerin olduğu bölümlere de üst kısımlarda dahi olsa paket atılabilir. Ama asıl hedefin saç uçları olduğu unutulmamalıdır.

Paketleme işlemine geçilmeden önce saçlar iyice kurutulur. Saçlar enseden başlanılmak üzere ayrılır ve ayrılan saç tutamlarına krepe uygulaması yapılarak, boya sürülüp paketlenir. İstenilen renge ulaşılıncaya kadar bekletildikten sonra ilk paketten başlanmak üzere yapılış sırasına göre paketler açılır. Paketler açıldıktan sonra saç güzelce yıkanır ve şekillendirilir.

Bal Köpüğü Ombre Modelleri

Bal Köpüğü Ombre Boyası Nasıl Hazırlanır?

Bal köpüğü ombre modeli için saç boyası hazırlanırken, saçın doğal renginde olup olmadığı önemlidir. Doğal bir saç rengi üzerine ombre uygulaması yapılıyorsa, oriel ile birlikte %9’luk oksidan kullanılırken; boyalı bir saç rengine kullanılacak oksidan oranı değişkenlik gösterebilir. Bir de boya hazırlanırken dikkat edilmesi gereken, saça rahat sürülmesi adına oksidon ile boya karışımının ne çok katı ne de çok sıvı olmaması gerekir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kolay Yapılabilen Saç Modelleri

Tabi ki burada net bir boya numarası vermek mümkün değildir, çünkü her saçın rengine göre tonlama değişkenlik gösterecektir. Kimi saçta açık sarı renginde olabileceği gibi kimi saçta istenilen bal köpüğü ombre modelleri söz konusu olur. Bu nedenle boya tonu kuaförünüz tarafından saçınıza göre seçilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Toplama Modelleri başlıklı makalemizde saç, saç kesim ve saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments
  1. Didem says

    Bal köpüğü ombre modelleri paylaşımlarınız gerçekten çok ilgimi çekti ve birçok modelle yüz hatları bakımından benzerliğim bulunuyor. Yakın zamanda saçımda bir yeniliğe gitmeyi planlıyorum kuaförümle detayları görüşerek sayfanızı ona da göstereceğim. Umarım modeli tutturabiliriz çok güzel olacakkk 🙂

  2. Selin says

    Keke fotoğraflarıdaki gibi güzel dursa, bir model meşhur oldumu yakışan yakışmayan herkes gidip aynı saç modelini yaptırıyor. Bence insan yakışanı yapmalı, ne yazık ki bu durumu ülkece başaramıyoruz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.