Saç Bakımı

Beyaz Saç Nasıl Siyahlaşır

Çoğalan beyaz saç teli problemleri yaşayanlar için beyaz saç nasıl siyahlaşır püf noktalarıyla açıklayalım. Hayat şartı ve beslenme bozuklukları nedeniyle bazen erken yaşta başlaya beyaz saçlar gün geçtikçe çoğalarak rahatsız edecek duruma gelebilir. Yaşlanmanın getirdiği beyazlık değil de, hatalı yaşam tarzından dolayı oluşan saç beyazlaşmasını kurtarabilecek çözümler elbette bulunuyor.

Sıcağa Karşı Korunma

Sıcak hava ve ter kafa derisini kurutur ve böylece saç folikülleri zayıflar ve yaşlanma durumu başlar. Bu sonuçta saçlar ilk etapta grileşir ve daha sonra beyazlaşır. Bundan dolayı gündüz aşırı sıcaklarda güneşe çıktığınızda kesinlikle şemsiye ya da şapka kullanmanız gerekir.

Aşırı olan sıcak su ile duş yapmayın ve saçlarınızı fön ile kurutuyorsanız saçlarınızı fön makinesi ile direk temas etmesinden kaçının. Eğer yıpranmış saçlara sahipseniz tam tersine saçlarınıza soğuk ürünler kullanın.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Cilası Nasıl Yapılır?

Bu tarda olan serin ürünler düzenli kullanım ile birlikte kafa derisinde nem oluşturulur. Kafa derisinin “pH” derecesi normale dönmeye başladığı an beyaz saçlar folikülleri biterek gider ve yeni saçlar çıkmaya başlar.

B12 Vitamini

B12 vitamini var olan beyaz saç tellerini tedavisi etme konusunda güçlüdür. B12 vitamini kafa derinizin sağlıklı ve güçlü olmasını sağlayarak saçın beyazlaşmasına izin vermeyecektir. Özellikle B12 vitamini için kullanılması gereken ürünler şunlardır:

  • Avokado
  • Portakal
  • Erik
  • Kızılcık
  • Peynir

Ayrıca maya gibi besinlerin tüketilmesi saç sağlığı bakımından oldukça önemlidir.

Biotinli Ürünler

Biotin maddesi saçların siyah rengini aldığı en önemli doğal bir maddedir. Böylece içeriğinde Biotin maddesi bulunduran badem ve yulaf gibi değerli besinleri tüketmek sizleri erken yaşlarda beyaz saçlara sahip olmaktan koruyacaktır. Biotin maddesi barındıran bazı saç kozmetik ürünlerini de kullanmak saçlarınızın doğal rengini kazanmanız için yardımcı olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir?

Saç Yağlanması

Mutlaka saçlarınızı yağlanmaktan koruyun. Saçlarınıza düzensiz bir bakım yaparak yağlanmasına sebep olduğunuzda, erken yaşlarda güçsüz, yıpranmış ve beyaz saçlara sahip olursunuz. Bu nedenle kafa derisini beslemek adına zeytinyağı ve badem yağı kullanılması koruma bakımından oldukça iyidir. Ayrıca daha farklı olan bitkisel yağları da saçlarınızı kuvvetlendirmek için kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde saç köpüğü, Saç Köpüğü Kullanımı ve Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu