Saç Bakımı

Çabuk Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Çabuk Kırılan Saçlar için Bakım Önerileri

Kırılmış saç uçları ne yazık ki bütün bayanların ortak sorunudur. Peki ama uzun saçların katili olan bu kırık saçlar neden kaynaklanmaktadır? Güneşin zararlı ışınları, havuz, düzleştirici-maşa-fön gibi sıcak saç şekillendiriciler, saç boyaları ve daha birçok farklı etken saçlarımıza zarar verir ve kırılmasına neden olur.

Çabuk Kırılan Saçlar için Bakım Önerileri

Kırık saçlar cansız bir görüntü oluşturur ve en kısa zamanda yeterli bakımı gerektirir. Kuru saç daha çabuk yıpranır ve kırılır. O halde saçların nemlendirilmesine önem verilmelidir, gerekli saç bakım ürünleri uygulanmalıdır.

Çabuk Kırılan Saçlar için Bakım Önerileri

Bu yazımızda çabuk kırılan saçlar için bakım önerileri vereceğiz. Saçların en iyi dostu hiç şüphesiz ki zeytinyağıdır. Elbette hakiki olan zeytinyağıdır. Zeytinyağı saça gerekli nemi kazandırır, besler. Düzenli uygulanırsa saçtaki kırıkları onarır, tedavi eder. Dipten uca kadar yedirilmeli ve gerekli masaj da uygulanmalı. Üstelik saç diplerine yapılan masaj aynı zamanda saçın hızlı uzamasını da sağlayacaktır. Yumurta da saçı besleyen bir diğer unsurdur. İçerdiği vitamin ve proteinlerle kırıkları onarır ve saçların canlı görünmesini sağlar. Zeytinyağı ve yumurta akı karıştırılıp 45 dakika bekletilirse kafi olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir

Çabuk Kırılan Saçlar için Bakım Önerileri

E, B, A ve C vitaminleri saç üzerinde etkilidir, beslenmemizde bu vitaminleri almaya özen gösterirsek, saç sorunlarımız önemli ölçüde azalacaktır. Düzenli saç kesimi de saçı kırıklardan arındırır, sağlıklı uzamasını sağlar. Dilerseniz piyasada bulunan saç bakım ürünleri ile dilerseniz ev yapımı maskeler ile saçlarınızı kırıklardan koruyabilir, canlı bir görüntü sergilemesini sağlayabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Yılan Yağının Saça Faydaları başlıklı makalemizde saç bakımı, saç dökülmesi ve Yılan yağı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
    japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
    kowalskypage

    Benimde saçlarım ince çabuk kırılan bir yapıya sahipti, sarımsak şampuanı kullanmaya başladım. Kenevir tohumu ile birleştirip saçımda kullanıyorum çok faydasını gördüm tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu