Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık Saç Nasıl Uzatılır?

Kıvırcık Saç Nasıl Uzatılır?

Kıvırcık Saç Nasıl Uzatılır? Kıvırcık saçların uzaması için doğal yöntemler nelerdir? Kıvırcık saçların uzaması için ne yapılmalı? gibi sorular aklınızı kurcalıyordur. Gelin hep birlikte bu sorularınıza cevap bulmaya çalışalım.

Kıvırcık saçlara sahipseniz, bu saç şeklini korumanın ve bakımını yapmanın ne kadar zahmetli olduğunu mutlaka tecrübe etmişsinizdir. Bazen kıvırcık saçlı hanımlar, düz saçlılar için tavsiye edilen saç uzatma ve tarama yöntemlerini kullanabiliyorlar. Bu da saçların zarar görmesine ve arzu edilenden daha geç uzamasına sebep olabiliyor. Saçlarını uzatmak isteyen kıvırcık saçlılar için rehber niteliğindeki bu yazıda kıvırcık saçlarınıza ne yapmanız veya yapmamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Kıvırcık Saç Nasıl Uzatılır?

1. Sıcaktan kaçının

Saçınız her ne şekilde olursa olsun, sıcak hava saçlara ciddi manada zararlar verebilir. Kıvırcık saçlılar içinse durum daha tehlikelidir. Sıcaklık kıvırcıklarınıza zarar verirken saç tellerinin sertleşmesine yol açıp kıvırcıkların zamanla kaybolmasını sağlayabilir. Bu durum bir kez başına geldikten sonra ne kadar saç kremi veya nemlendirici kullanırsanız kullanın, saçınız doğal kıvrımlarına bir daha kavuşamayabilir. Sıcaklığın yüksek olduğu havalarda dışarı çıkmaktan kaçınarak ve saç kurutma makinesini kendinize biraz daha uzak tutarak bu olumsuz durumun meydana gelmesini önleyebilirsiniz. Saçlarınızın uzamamasının bir sebebini böylece devre dışı bırakabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saçlarınızı Kıvırcıklaştırma Yöntemleri

Kıvırcık Saç Nasıl Uzatılır?

2. Saçınızı taramak için geniş ağızlı taraklar kullanın

Yuvarlak ve sık telli fırçaları kullandığınızda kıvırcıklarınızı kaybetmemeniz veya veya arapsaçına dönmesini engelleyebilmeniz mümkün değildir. Bunu engellemenin tek yolu, bu tür sık ağızlı fırçaları kullanmaktan sonuna kadar kaçınmaktır. Sağlıklı saç tellerini dahi koparabilen bu fırçalar yerine daha geniş ağızlı plastik tarakları tercih edebilirsiniz. Hatta bu iş için parmaklarınızı kullanabilmeniz de mümkündür. Eğer saçınız taranacak gibi değilse biraz ıslatıp nemlendirmek işinizi kolaylaştırabilir.

Kıvırcık Saç Nasıl Uzatılır?

3. Doğru kurulama yöntemi çok önemli

Birinci maddede de bahsettiğimiz üzere saç kurulama makinesini saçınıza yakın tutmak, saç tellerine ve kıvırcıklarınıza zarar verebilir. Bununla birlikte saçınızı havluyla kurulamak da saç tellerinin kopmasına sebep olabilir. Bu aşamada yapılması gereken şu: Havlu kullanacaksanız saçınızı çok nazik bir şekilde durulayın. Saç kurutma makinesini kullanacaksanız da saçlarınızla makinenin arasında en az 30 santim kadar bir mesafe olsun. Bu sayede saçınızın kabarmasını ve kıvırcıkların zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Dilerseniz daha yumuşak ve ince olan tişörtleri de saçınızı kurutmak için kullanabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlarda Saç Düzleştiricisi Kullanımı

Kıvırcık Saç Nasıl Uzatılır?

4. Hangi şampuan?

Farklı şampuan markalarının farklı modelleri, farklı saç tipleri için ideal olabilir. Dolayısıyla arkadaşınızın sırf güzel koktuğu için size de tavsiye ettiği şampuan, kıvırcık saçlarınıza faydadan çok zarar verebilir. Kıvırcık saçlar genelde kuru olduğu için saçı nemlendirme özelliğine sahip, kuru saçlar için özel geliştirilen şampuan ürünlerini tercih etmenizde fayda olacaktır. Nemli saçlar için üretilen şampuanlar saçınızın daha da kurumasına yol açabileceğinden saçınızın uzamasını da geciktirebilir.

Kıvırcık Saç Nasıl Uzatılır?

5. Nem iyidir!

Kıvırcıklarınızı uzatmanın en önemli aşaması, saçınızın sürekli nemli kalmasını sağlamaktır. Bunun için nemlendirici özelliğe sahip şampuan ve saç kremlerini kullanmak elbette önemli. Ancak hayatınızda yapabileceğiniz bazı ufak değişikliklerle saçlarınızın daha da nemlenmesini mümkün kılabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin Hayat Kurtaran Öneriler

• Kullandığınız pamuk yastığı ipekle değiştirmek saçınızın nem kaybetmesini önler. Bildiğiniz üzere pamuk, saçınızdaki tüm nemi alarak saçınızın gece boyunca kurumasına sebep olur.

• Geceleyin saçlarınızı örerek uykuya dalmak ideal bir nemlendirme yöntemidir. Bir arada derlenip toplanan saçlar nemlenmeye başlayacağından ekstra krem kullanmanıza gerek kalmayabilir. Üstelik sabah kalktığınızda da birbirine girmiş saçlarla karşılaşmamış olursunuz.

Tüm bu sayılan maddelere ek olarak saçınızı tararken kökten uca doğru hareket etmek, düğüm haline gelen saçları çözerken saç kremlerini kullanmak ve kıvırcık saçlarınızı uzatmak için koruyucu serumlar kullanmak aradığınız çözüme sizleri bir adım daha yaklaştırabilir.

Kıvırcık saçlar için öneriler hususunda sizlerle yeni konularda görüşmek üzere…

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Düzleştirme Yöntemleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, saç ve saç düzleştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu