Saç Modelleri

Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Çocukların yumuşacık ve ipeksi saçlarına şekil vermek yetişkin saçlarına göre daha zevkli olmakla birlikte, anneler çocukları ile ilgili her konuda olduğu gibi çocuk saç örgü modelleri ve yapılışları hakkında da çok meraklıdır. Öğrendikleri saç modelleri sayesinde çocuklarının saçlarını şekillendirerek saçların yüze gelmesini engellemek ve hareket alanlarını genişletmeyi amaçlarlar.

Siz de eğer kız çocuklarınızın saçlarını farklı modeller sayesinde şekillendirmek istiyorsanız, sunacağımız çocuk saç örgü modelleri ve yapılışları ile ilgili vereceğimiz pratik bilgileri incelemeden karar vermeyiniz.

Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Mısır Örgüsü ve Yapılışı

Mısır örgüsünde saçlar, ince ince örüldüğü için mısır tanelerini andırır. Çocuklarınızda bu örgü modelini tam olarak öğrendikten sonra kendinize de bu modeli rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Çünkü insanın kendine bir saç modeli uygulaması başkasına uygulamaktan zordur ve bu nedenle pratiklik gerektirir.

Mısır örgüsü çocuk saç örgüleri modelleri ve yapılışları arasında en pratik ve şık modeller arasında yer alır. Mısır örgüsü yapmak için öncelikle saçlar çok ince tutumlar halinde alınmalıdır ve ön kısımdan ince saç tutamları alınarak örgüye bu tutamlar eklenerek devam edilir. Sağ ve sol kısımlardan alınan ince tutamlar örgü sonuna gelene kadar örülür.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım

Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Balıksırtı Örgü ve Yapılışı

Kız çocukları için saç modelleri yapmak çok keyifli ve eğlenceli olmakla birlikte çocuk saç örgüleri modelleri ve yapılışları arasında balıksırtı örgü de en kolay saç modellerinden birisidir. Eğer çocuğunuzun için kolay olduğu kadar eğlenceli ve şık bir model arıyorsanız, balıksırtı saç örgüsünü tercih edebilir hatta özel günlerinizde bile bu saç modelini çocuğunuza yapabilirsiniz.

Balıksırtı örgüsü tercihe bağlı olarak tek yapılabileceği gibi ikili örgü biçiminde de yapılabilir. Balıksırtı örgü modeli normal örgü gibi örülmekle birlikte tek fark, sağ ve sol kısımlardan saç tutamları eklenerek örülmesidir.

Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Sepet Örgü ve Yapılışı

Çocuk saç örgüleri modelleri ve yapılışları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sepet örgü modelini mutlaka öğrenmelisiniz. Sepet örgü, başın etrafına saran örgülere verilen addır ve daha çok uzun saçlar için tercih edilen bir modeldir.  Burada dikkat edilmesi gereken ise, saçlar örülür ve başın etrafına sarılır ama güzel bir görüntü için örgülerin gevşek ve rahat olması gerekir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli

Sepet örgü yapmak için, saçlar başın etrafında örülür ve örgü örüldüğü sırada çevrede kalan saçlar örgüye dahil edilerek devam edilir. Bu şekilde örüldüğünde sepet örgü başın çevresine sabitlenmiş olur ya da başka bir şekilde önce saçlar örülür ve sonra örülen saçlar başın çevresine dolanarak da sepet şekli verilebilir.

Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Şelale Örgü ve Yapılışı

Gün boyu çocuğunuzun saçlarının toplu görünmesini istiyorsanız, çocuk saç örgüleri modelleri ve yapılışları içerisinden şelale örgüyü tercih edebilirsiniz. Özellikle okula giden kız çocukları için hem eğlenceli hem de derli toplu bir modeldir.

Şelale örgü yapılış açısından klasik örgüyü andırır. Saçlar bir kulaktan başlanılıp diğer kulağa doğru örülür. Her örgü örülme aşamasında örgü içinden bir tutam saç çıkarılarak, saçlara şelale görünümü verilir. Özel günlerde de kullanabileceğiniz bu örgü modelinde altta kalan saçları dalgalı bir görünüm kazandırarak saçların daha havalı olmasını sağlayabilirsiniz.

Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Taç Örgü ve Yapılışı

Çocuk saç örgüleri modelleri ve yapılışları incelendiğinde en sempatik modeller arasında yer alan taç örgü, orta boy saçlara da rahatlıkla uygulanabilir. Saçları taç örgü ile ördükten sonra renkli toklar kullanarak, saç modelini daha renkli ve eğlenceli bir hale dönüştürebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Örgülü Dağınık Topuz Modelleri

Taç örgü yapmak için saçları öncelikle yandan ayırın ve balıksırtı şeklinde örmeye başlayınız. Saçları geriye doğru örmek yerine yan tarafa doğru örün ki taç şeklini alsın ve model kendini net bir şekilde gösterebilsin.

Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Kılçık Örgü ve Yapılışı

Kız çocukları için çocuk saç örgüleri modelleri ve yapılışları ile bilgi arayan annelere önerilebilecek en tatlı model kılçık örgüdür. Genellikle tek örgü olarak yapılan bu modelde değişikliği seviyorsanız, ikili hatta üçlü kılçık modellerini de deneyebilirsiniz.

Kılçık örgü için saçlar öncelikle ikiye ayrılır ve sağ ile sol kısımda kalan tutamlar eklenerek saçların sonuna gelinceye kadar örülür. Kılçık örgü modeli, çocuk saç örgüleri modelleri ve yapılışları arasında yer alır ama daha çok uzun saçlar için uygulanır.

https://www.youtube.com/watch?v=yQuMhjI_wCk

https://www.youtube.com/watch?v=uaKMbjTZdNo

https://www.youtube.com/watch?v=kibMX0EAIUk

Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Kaynak: https://www.elle.com.tr

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu