Saç Modelleri

Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

Saçlar, kadınların görünümleri etkileyen en önemli aksesuarlardan biri olmakla birlikte, saç modelleri tercih edilirken bilgi sahibi olarak karar vermek daha uyumlu ve şık bir görünüm için önemlidir. Bu nedenle siz de saç modelinizde bir değişiklik yapmak istiyor ve kısa saç modeli istiyorsanız, yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri konusunda bilgi sahibi olmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Hatta yüzünüze uygun bir saç modeli tercih ederek, yüzünüzde beğenmediğiniz bir özelliği de gizleyebilir ya da istediğiniz bir özelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

Kadın Yüz Şekilleri

Kadın yüz tipleri oval, üçgen, kalp, kare ve yuvarlak gibi farklı şekillerdedir. Önden çekilmiş bir fotoğrafınız yardımıyla siz de kendi yüz şeklinizi rahatlıkla belirleyebilirsiniz. Eğer siz de yüz şeklinizi belirlemişseniz yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri arasından size uygun saç modelini tercih etmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

Oval Yüz Şekli için Kısa Saç Modelleri

Oval yüz tipi için saç modeli tercih edilirken dikkat edilmesi gereken birkaç detay bulunmaktadır. Bunların başında ise, yüz hatlarınızı kapatmayacak modeller arasından özellikle de düz aynı hizada kesilmiş modellerden tercih etmeniz gelmektedir. Kısaca katlı saç modellerinden uzak durmanız yüz hatlarınızın belirgin olması açısından doğru bir karar olmakla birlikte, yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri içinden tercih yaparken diğer yüz tiplerine göre oval bir yüz tipine sahip olduğunuz için şanslı olduğunuzu unutmamalısınız.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Düz Kısa Kesim Saç Modelleri

Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

Kare Yüz Şekli için Saç Modelleri

Kare yüz tipi, köşeli bir çeneye sahip olması nedeniyle hem karakteristik hem de karizmatik bir yapıya sahiptir. Kare yüz tipinde çenenin köşeli kısımlarını yumuşatmak önemli bir detay olmakla birlikte, yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri arasından bob tarzı, küt ya da katlı kesimlerini deneyebilirsiniz. Aynı zamanda yüz tipinizi oval yüz tipine yakınlaştırmak isterseniz, asimetrik kesimler ile yuvarlak kahkülleri tercih edebilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

Yuvarlak Yüz Şekli için Saç Modelleri

Yuvarlak yüz tipi zor bir yüz şekli olmakla beraber, doğru seçilecek saç modeli sayesinde daha uzun ve ince bir görünüm kazanabilir. Bunun için yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri arasından üst kısmı kabarık modeller tercih edilebilir ve saçlar ortadan ayrılarak, yüzün daha uzun ve ince görünmesi sağlanabilir. Aynı zamanda çene kısmından başlayan katlı modeller de tercih edilebilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Oval Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

Üçgen Yüz Şekli için Saç Modelleri

Üçgen yüz şeklinde dar ve sivri çenen yapısı ön plana çıkarken, yüze bakıldığında ters üçgen şeklini andırır. Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri arasından tercih yapmak istiyorsanız, enselerden öne doğru uzayan saç modeli tercih etmeli ve mümkün olduğu kadar tepe kısmını hacimlendirerek kullanmalısınız. Ama üçgen yüz şekline sahip iseniz, düz saçlardan ve katsız kesimlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

Kalp Yüz Şekli için Saç Modelleri

Kalp yüz şeklinde alın ve çene kısmı belirgin olduğu için bu iki önemli noktanın kapatılması gerekir. Alındaki açıklığı kapatmak için yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri arasından perçemli modeller tercih edilirken, çene kısmındaki sivriliği kapatmak için çene hizasından hacimli saçların kullanılması gerekir. Bu nedenle kalp yüz şekline sahipseniz, kısa saç modellerinden çok orta ve uzun saç modelleri arasından tercih yapmanızı tavsiye ederiz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Her Kadının Kullanabileceği Pratik ve Şık Saç Modelleri

Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

Uzun Yüz Şekli için Saç Modelleri

Uzun yüz şeklinde yüz genişliği ön plandadır ve uzunluk genişlikten büyük olduğu zaman orantısız bir görüntüye neden olabilir. Bu orantıyı dengelemek için yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri arasından hacimli saç modellerinin tercih edilmesi gerekir. Ama mümkün olduğu kadar kısacık saçlardan uzak durulmalıdır. En kısa saç modeli çene hizasında olmalı ve yüzünüzü kısa göstermek adına düz kahküller ya da yana doğru kullanılan perçemler tercih edilmelidir.

Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu