Saç Modelleri

Oval Yüz Saç Modelleri Erkek

Oval yüz şekline sahip olan erkeklerin elmacık kemikleri geniş, yüzleri uzundur. Alın genişlikleri alt çenelerinin çizgisinden fazla ve çene açısı yuvarlak şekildedir. Oval yüz saç denemesi yapmak adına iyi bir yüz şeklidir. Pek çok saç tipi bu yüz ile uyum içindedir. Saç arkasının kısa, üst kısmın uzun ve yanların kısa olduğu saç modelleri en çok tercih edilmesi gereken modeldir. Tertemiz bir tıraş açısından uygun bir yüz şeklidir.

Yüz Tipi Nasıl Belirlenir?

Yüz tipi basit şekli ile mezura yardımı ile belirlenebilir. Gerekli ölçüler alınıp kayıt edilerek yüz şekli öğrenilebilir.

Yüz tipi çeşitleri şu şekildedir;

  • Dikdörtgen yüz, uzun, alın, elmacık kemikleri ve alt çene küçüktür.
  • Üçgen yüz, alt çene uzunluğu alın ve elmacık kemiklerden fazladır.
  • Yuvarlak yüz, elmacık kemikleri ile yüz uzunluğu birbirine yakındır. Çene de yine yuvarlak formdadır.
  • Kare yüz, ölçüler bakımından birbirine yakınlık vardır.
  • Kalp yüz, çene çıkıntılı, alın alt çeneden ve elmacık kemiklerden uzundur.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saça Maske Nasıl Yapılır?

Alınan notlar yardımı ile ana profil şekilleriyle kıyaslanır ve yüz şeklinin ne olduğu öğrenilir. Ölçülerde elmacık kemikler, alt çene çizgisi, yüz uzunluğu ve alın esas alınarak yüz şekli ortaya çıkarılır.

Kare Yüzler İçin Saç Modelleri

Kare yüzler keskin hatlı görünümü ile bilinir. Kare bir yüzü en iyi tamamlayan saç tipi, klasik ve derli toplu adlandırılan saç kesimlerini tercih etmelidir. Çene çizgisinin keskinliği nedeni ile hafif bir kirli sakal iyi bir görünüm sağlar.

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri

Yuvarlak yüz hattına sahip kişilerde çene belirgin çizgide değildir. Yuvarlak yüz bazı hileler ile en iyi gidecek saç tipini uygulamalıdır. Genel olarak yuvarlak yüzü kare olarak düşünerek saç modelleri yapılır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Omuzda Saç Kesim Modelleri

Doğal yüz açılarına sahip olması nedeni ile saçın tepe kısmında bir yükseklik olmalıdır. Yanlar kadın saçlarındaki kabarıklık olmasına benzer saç şekli yapılmalıdır. Saçlarda bulunan girinti ve çıkıntılar yuvarlak alanların daha keskin görünmesini sağlar. Keskin bir sakal da çene bölgesinde keskin görünüm kazandırır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu