Sağlık

Erkek Çocuk Annesi Olmak

Erkek Çocuk Annesi Olmak

Ataerkil bir toplumda yaşamamız sebebi ile geçmişten gelen erkek evlat edinmenin ayrı bir önemi vardır. Erkek her zaman gücü temsil ederken, kadın güçsüzlük ve eksikliği temsil eder. Osmanlı dönemindeki şehzade doğuran sultanların durumu bu konunun en güzel örneğidir.

Doğurganlık özelliğine sahip olan kişinin kadın olmasına rağmen erkeğin egemenliği altında yaşamak aslında tartışılması gereken bir konudur. Erkek gücü temsil edebilir ancak ve ancak kadının gücünü yadsımadığı zaman. Kadın eksik etek olarak görülür ama düşünülmez ki erkeği doğuran ve yetiştiren kadındır.

Erkek Çocuk Annesi Olmak

Erkek Çocuğun Rol Modeli Baba

Toplumumuzda erkekler istediğini yapabilir ve onların kullanabilecekleri sonsuz hakları vardır. Çünkü o erkektir. Kız çocukları ise sessiz kalmalı ve elindekilerle yetinmelidir. Erkek çocuğun sonsuz hakkı olduğu için yaptığı tüm hatalar affedilebilir. Kız çocukları ise yaptıkları en ufak bir hatada en ağır cezaları alır. Kız çocuğu gelişim sürecinde anneyi, erkek çocuğu ise babayı kendine rol model alır. Ailede baba nasıl davranırsa erkek çocuk onu normal olarak kabul eder ve öyle davranmaya başlar.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Güneş Lekelerine Ne İyi Gelir?

Genellikle erkekler fiziksel güçlerini kullandıkları zaman kendilerini güçlü hissettikleri için çoğu ailede şiddet vakaları meydana gelir. Erkek çocukları ya babalarından şiddet gördükleri için şiddete eğilimli bireyler olarak yetişir ya da annelerine uygulanan şiddeti gördükleri için onu normalize ederek aynı şekilde davranmaya başlar.

Erkek Çocuk Annesi Olmak

Anneye Düşen Önemli Görevler

Genellikle çoğu kadın şiddete maruz kalmasına rağmen erkek çocuklarının şiddete meyilli bireyler olarak yetişmesine göz yumarlar. Bu durum tamamen yanlıştır. Kadın olarak anne çocuğuna öncelikle kadın ve erkeğin her anlamda eşit olduğunu çok iyi benimsetmelidir. İnsanlarla konuşarak, şiddete başvurmayarak iletişim kurması gerektiğini öğretmelidir.

Duygunun zayıflık değil bir güç sembolü olduğunu ve duygularını her zaman ifade etmesi gerektiğini öğretmelidir. Hayatındaki kadına her zaman değer vermesi gerektiğini ve kendini hiç bir zaman onun üstünde görmemesi gerektiğini anlatmalıdır. Yaptığı her şeyin ve aldığı her kararın bir bedeli olduğu ve sadece erkek olduğu için kendisine asla iltimas gösterilmeyeceğini öğretmelidir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ameliyatsız Fıtık Tedavisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu